Greek Coins Forum

Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Σύνθετη αναζήτηση  

Νέα:

SMF - Just Installed!


Αποστολέας Θέμα: Collector's Expo Greece  (Αναγνώστηκε 12605 φορές)

LTZORTZAK

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 3.110
  • if you are good at something never do it for free
    • http://ltzortzak.simplesite.com/
Απ: Collector's Expo Greece
« Απάντηση #90 στις: Ιούνιος 13, 2016, 02:12:12 μμ »

κουτια τελοσ
Καταγράφηκε

vasilakopoulosnumismatics

  • Επισκέπτης
Απ: Collector's Expo Greece
« Απάντηση #91 στις: Ιούνιος 13, 2016, 11:41:38 μμ »

Kαλημέρα

Την αποψή μου την έγραψα στο άλλο φορουμ, να μην κουράζω οι περισσότεροι την διάβασαν εκεί. Σε γενικές γραμμές συμφωνώ με τον Σίμο, ο χώρος εντελώς ακατάλληλος, όμως ο οργανωτής αξιέπαινος με εξαίρεση ίσως την αμφιλεγόμενη διαφήμιση.

Εδώ θέλω να συγχαρώ τους ιδιώτες (εμπορο)συλλέκτες οι οποίοι με την συμμετοχή τους έδειξαν οτι στηρίζουν έμπρακτα το χόμπυ τους. Οι παλιοί έμποροι του κέντρου έλαψαν δια της απουσίας τους και νομίζω οτι θα πρέπει να αναθεωρήσουν την στάση τους στο μέλλον αν θέλουν να συμβάλλουν θετικά στην διάδοση του συλλεκτισμού. Η εικόνα απο τους 15 πάγκους οι 3 μόνο επίσημοι έμποροι σε έκθεση που θα έπρεπε να είναι ο Ναός του επαγγελματία είναι αν μη τι άλλο απογοητευτική. Αν δεν στηρίξεις το σπίτι σου θα πέσει να σε πλακώσει. Ας μην διαμαρτυρώμαστε λοιπόν που τα περισσότερα καλά νομίσματα ανταλλάσουν χέρια χωρίς την παρέμβαση επίσημου εμπόρου.

Εγω προσωπικά θα το ξαναέβλεπα σε εποχή Φεβρουάριος-Μάρτιος σε αίθουσα μεγάλου Ξενοδοχείου γιατί οχι σε συνδυασμό με δημοπρασία ας πούμε Χίλτον με Καραμήτσο και μόνο νομίσματα,γραμματόσημα και μετάλλια ίσως και artefacts αν υπάρχουν εδω.

Μια ιδέα για το μέλλον.

Γιωργο
Για να έρθουν οι έμποροι σε μια έκθεση πρώτον πρέπει να έχουν φύλαξη για να μην τους κλέψουν τα πράγματα.
Δεύτερον ασφαλή  πρόσβαση για να μπορέσουν εύκολα να ξεφορτωεκφορτοσουν την πραμάτεια τους.
Και τρίτον την στοιχειώδη υγιεινη και διαβίωση το διήμερο που θα εργαστούν το οποιο να ειναι αντάξιο του τιμήματος.

Ο εκθέτης απο την πλευρά του παίρνοντας το τίμημα οφειλή να διαφήμιση την έκθεση καθώς να τακτοποίηση φορολογικά την εκδήλωση και τα εισιτήρια ώστε σε περίπτωση ελέγχου απο το ΣΔΟΕ να μην τρέχουν να φύγουν οι εκθέτες απο τα παράθυρα.

Τέλος όσοι διοργανώνουν πρόχειρες εκθέσεις υπό την μορφή αρπαχτης και δίνοντας τζούφια τιμολόγια στους εκθέτες για να φάνε το ΦΠΑ ποτε δεν θα δούνε εμπόρους στα τσίρκο τους παρά μόνον ανθρώπους που το πρωι δουλεύουν σε άλλη δουλειά και το απόγευμα μέσω φόρουμ προσπαθούν να σπρώξουν κανα κέρμα να τσοντάρουν στο εισόδημα.
Καταγράφηκε

gkounto

  • Hero Member
  • *****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 617
Απ: Collector's Expo Greece
« Απάντηση #92 στις: Ιούνιος 14, 2016, 07:48:54 πμ »

Γνώμη σου Βασίλη αν και δεν ήσουν εκεί για να ξέρεις απο πρώτο χέρι. Οι συνθήκες υγιεινής και διαβίωσης αλλά και ασφάλειας δεν ήταν χειρότερες απο αυτές της ΠΝΕ κάθε Κυριακή. Πλήρωσα €180+24% ΦΠΑ και μου τα έκοψε ολα κανονικά.
Καταγράφηκε

vasilakopoulosnumismatics

  • Επισκέπτης
Απ: Collector's Expo Greece
« Απάντηση #93 στις: Ιούνιος 14, 2016, 09:00:31 πμ »

Βεβαια την γνωμη μου εκφραζω,κανενος αλλου.

Τωρα το τιμολογιο που σου εκοψε δωσε το στο λογιστη να το τσεκαρει μιας και σου εχω συστηση τον δικο μου για να παρεις και την δικη του γνωμη.
Καταγράφηκε

masourakias

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 5.202
Απ: Collector's Expo Greece
« Απάντηση #94 στις: Ιούνιος 14, 2016, 10:01:31 πμ »

Kαλημέρα

Την αποψή μου την έγραψα στο άλλο φορουμ, να μην κουράζω οι περισσότεροι την διάβασαν εκεί. Σε γενικές γραμμές συμφωνώ με τον Σίμο, ο χώρος εντελώς ακατάλληλος, όμως ο οργανωτής αξιέπαινος με εξαίρεση ίσως την αμφιλεγόμενη διαφήμιση.

Εδώ θέλω να συγχαρώ τους ιδιώτες (εμπορο)συλλέκτες οι οποίοι με την συμμετοχή τους έδειξαν οτι στηρίζουν έμπρακτα το χόμπυ τους. Οι παλιοί έμποροι του κέντρου έλαψαν δια της απουσίας τους και νομίζω οτι θα πρέπει να αναθεωρήσουν την στάση τους στο μέλλον αν θέλουν να συμβάλλουν θετικά στην διάδοση του συλλεκτισμού. Η εικόνα απο τους 15 πάγκους οι 3 μόνο επίσημοι έμποροι σε έκθεση που θα έπρεπε να είναι ο Ναός του επαγγελματία είναι αν μη τι άλλο απογοητευτική. Αν δεν στηρίξεις το σπίτι σου θα πέσει να σε πλακώσει. Ας μην διαμαρτυρώμαστε λοιπόν που τα περισσότερα καλά νομίσματα ανταλλάσουν χέρια χωρίς την παρέμβαση επίσημου εμπόρου.

Εγω προσωπικά θα το ξαναέβλεπα σε εποχή Φεβρουάριος-Μάρτιος σε αίθουσα μεγάλου Ξενοδοχείου γιατί οχι σε συνδυασμό με δημοπρασία ας πούμε Χίλτον με Καραμήτσο και μόνο νομίσματα,γραμματόσημα και μετάλλια ίσως και artefacts αν υπάρχουν εδω.

Μια ιδέα για το μέλλον.

Γιωργο
Για να έρθουν οι έμποροι σε μια έκθεση πρώτον πρέπει να έχουν φύλαξη για να μην τους κλέψουν τα πράγματα.
Δεύτερον ασφαλή  πρόσβαση για να μπορέσουν εύκολα να ξεφορτωεκφορτοσουν την πραμάτεια τους.
Και τρίτον την στοιχειώδη υγιεινη και διαβίωση το διήμερο που θα εργαστούν το οποιο να ειναι αντάξιο του τιμήματος.

Ο εκθέτης απο την πλευρά του παίρνοντας το τίμημα οφειλή να διαφήμιση την έκθεση καθώς να τακτοποίηση φορολογικά την εκδήλωση και τα εισιτήρια ώστε σε περίπτωση ελέγχου απο το ΣΔΟΕ να μην τρέχουν να φύγουν οι εκθέτες απο τα παράθυρα.

Τέλος όσοι διοργανώνουν πρόχειρες εκθέσεις υπό την μορφή αρπαχτης και δίνοντας τζούφια τιμολόγια στους εκθέτες για να φάνε το ΦΠΑ ποτε δεν θα δούνε εμπόρους στα τσίρκο τους παρά μόνον ανθρώπους που το πρωι δουλεύουν σε άλλη δουλειά και το απόγευμα μέσω φόρουμ προσπαθούν να σπρώξουν κανα κέρμα να τσοντάρουν στο εισόδημα.
Απαράδεκτο σχόλιο.

Simos

  • Επισκέπτης
Απ: Collector's Expo Greece
« Απάντηση #95 στις: Ιούνιος 14, 2016, 10:11:46 πμ »

Βασίλη με τα γραφόμενά σου ακυρώνεις την προσπάθεια και τον κόπο πολλών ανθρώπων που ενώ θα μπορούσαν να είναι σε μια παραλία εκείνο το ΣΚ κουβάλησαν κιλά νομισμάτων για να στηρίξουν το χόμπυ. Θα συμφωνήσω με τον Κο Γιώργο απόλυτα στο ότι έπρεπε κι άλλοι επίσημοι έμποροι (των Αθηνών) να παρευρεθούν. Ο επαγγελματισμός φαίνεται παντού όχι μόνο στο Χίλτον αλλά σε οποιονδήποτε χώρο και για μένα όσοι κοπίασαν αυτό το ΣΚ σε αυτές τις συνθήκες ήταν και μάγκες και αξιέπαινοι και επαγγελματίες και τους βγάζω το καπέλο. Σε όλους. Ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ από μένα σε όλους τους πωλητές νομισμάτων που παρευρέθησαν στον χώρο και στήριξαν αυτή την προσπάθεια παρά τις δυσκολίες. 

Καταγράφηκε

masourakias

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 5.202
Απ: Collector's Expo Greece
« Απάντηση #96 στις: Ιούνιος 14, 2016, 12:58:54 μμ »

Δεν θέλω να το κάνω θέμα συζήτησης.

LTZORTZAK

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 3.110
  • if you are good at something never do it for free
    • http://ltzortzak.simplesite.com/
Απ: Collector's Expo Greece
« Απάντηση #97 στις: Ιούνιος 14, 2016, 01:14:13 μμ »

Δεν θέλω να το κάνω θέμα συζήτησης.

τοτε το διαγραφω και τα λεμε απο κοντα
Καταγράφηκε

vasilakopoulosnumismatics

  • Επισκέπτης
Απ: Collector's Expo Greece
« Απάντηση #98 στις: Ιούνιος 14, 2016, 03:08:42 μμ »

Οκ παιδια.

Μπορειτε να διαγραφετε οτι γουσταρετε.

Δικο σας το καρπουζι ,δικο σας και το μαχαιρι.

Απο εδω κ στο εξης ουδεν σχολιο απο μενα.Η γνωμη μου για τον ευατο μου.

Και παλι φιλοι
Καταγράφηκε

LTZORTZAK

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 3.110
  • if you are good at something never do it for free
    • http://ltzortzak.simplesite.com/
Απ: Collector's Expo Greece
« Απάντηση #99 στις: Ιούνιος 14, 2016, 03:18:54 μμ »

Οκ παιδια.

Μπορειτε να διαγραφετε οτι γουσταρετε.

Δικο σας το καρπουζι ,δικο σας και το μαχαιρι.

Απο εδω κ στο εξης ουδεν σχολιο απο μενα.Η γνωμη μου για τον ευατο μου.

Και παλι φιλοι

 θα μας πεις τωρα να μην διαγραφουμε και τα δικα μας ; οπως ειδες ολες αυτες τις μερες καμια παρεμαβαση στην γνωμη σου, διοτι δεν εβριζες σωστα  (ασχετα που τους ...... ολους ) ; απο εκει και περα δικαιωμα σου

υγ το βραδυ που θα εχω τελειωσει απο την πρωινη δουλεια μπορει να το τροποποιησω λιγο

Καταγράφηκε

vasilakopoulosnumismatics

  • Επισκέπτης
Απ: Collector's Expo Greece
« Απάντηση #100 στις: Ιούνιος 14, 2016, 03:26:24 μμ »

Παλι δεν καταλαβες.

μπορεις να διαγραψεις οτι σου αρεσει.

Δεν εχω απολυτως κανενα προβλημα.

Εδω ειμαι γιατι γουσταρω.

Καταγράφηκε