Greek Coins Forum

Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Σύνθετη αναζήτηση  

Νέα:

SMF - Just Installed!


Αποστολέας Θέμα: Collector's Expo Greece  (Αναγνώστηκε 12613 φορές)

LTZORTZAK

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 3.110
  • if you are good at something never do it for free
    • http://ltzortzak.simplesite.com/
Απ: Collector's Expo Greece
« Απάντηση #60 στις: Ιούνιος 06, 2016, 02:29:04 μμ »

Και κουτιά pcgs δωρεάν first come first serve 1 ανα ατομο

χρειαζομαι ενα .....................
Καταγράφηκε

D.Dimitris

  • Newbie
  • *
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 42
Απ: Collector's Expo Greece
« Απάντηση #61 στις: Ιούνιος 06, 2016, 11:23:19 μμ »

Και κουτιά pcgs δωρεάν first come first serve 1 ανα ατομο
΄
Ένα και για εμένα.
Καταγράφηκε

gkounto

  • Hero Member
  • *****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 617
Απ: Collector's Expo Greece
« Απάντηση #62 στις: Ιούνιος 07, 2016, 08:01:24 πμ »

Παιδια αν κατλάβατε είπα θα εχω ενα αριθμό δεν θυμάμαι πόσα,μέχρις εξαντλήσεως, δεν παίρνω παραγγελίες.
Καταγράφηκε

LTZORTZAK

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 3.110
  • if you are good at something never do it for free
    • http://ltzortzak.simplesite.com/
Απ: Collector's Expo Greece
« Απάντηση #63 στις: Ιούνιος 07, 2016, 01:18:22 μμ »

Παιδια αν κατλάβατε είπα θα εχω ενα αριθμό δεν θυμάμαι πόσα,μέχρις εξαντλήσεως, δεν παίρνω παραγγελίες.

ok ακυρο καλημερα
Καταγράφηκε

gkounto

  • Hero Member
  • *****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 617
Απ: Collector's Expo Greece
« Απάντηση #64 στις: Ιούνιος 07, 2016, 01:29:23 μμ »

Λεωνίδα σε παρακαλώ μην παρεξηγείσαι θα πάρεις, είναι καμιά δεκαριά, έχει για όλους. Τα προσφέρω δωρεάν σε όποιον τα θέλει, αλλά δεν θα κάθομαι να σημειώνω ποιός τι και πόσα και μετά κάποιος δεν έρχεται και κάποιος άλλος το χάνει.....και μπέρδεμα εχουν γινει αυτά, ασε που είπα  δεν πάω Ταχυδρομείο και μου κρατάνε μούτρα.



Καταγράφηκε

LTZORTZAK

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 3.110
  • if you are good at something never do it for free
    • http://ltzortzak.simplesite.com/
Απ: Collector's Expo Greece
« Απάντηση #65 στις: Ιούνιος 07, 2016, 04:06:23 μμ »

Λεωνίδα σε παρακαλώ μην παρεξηγείσαι θα πάρεις, είναι καμιά δεκαριά, έχει για όλους. Τα προσφέρω δωρεάν σε όποιον τα θέλει, αλλά δεν θα κάθομαι να σημειώνω ποιός τι και πόσα και μετά κάποιος δεν έρχεται και κάποιος άλλος το χάνει.....και μπέρδεμα εχουν γινει αυτά, ασε που είπα  δεν πάω Ταχυδρομείο και μου κρατάνε μούτρα.

σιγα μην παρεξηγηθω για ενα κουτι (δεν υπαρχει θεμα) με το καλο να τα πουμε και στην εκθεση

ευχομαι να εχουμε ολοι μας καλη επιτυχια ειτε αγοραστες ειτε πωλητες ειτε περαστικοι
Καταγράφηκε

Impact

  • Jr. Member
  • **
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 81
Απ: Collector's Expo Greece
« Απάντηση #66 στις: Ιούνιος 08, 2016, 02:02:38 μμ »

Να ενημερωσω κι εγω με τη σειρα μου οτι θα παρευρισκομαι στην εκθεση  μονο το Σαββατο στον παγκο μαζι με το Λεωνιδα (LTZORTZAK). Θα εχουμε στη διαθεση σας τους ελληνικους καταλογους χαρτονομισματων, τους οποιους θα μπορειτε να αποκτησετε επι τοπου και θα ειναι μεγαλη μου χαρα να γνωριστουμε με οσα περισσοτερα μελη απο το Greek Coins Forum.
Καταγράφηκε

LTZORTZAK

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 3.110
  • if you are good at something never do it for free
    • http://ltzortzak.simplesite.com/
Απ: Collector's Expo Greece
« Απάντηση #67 στις: Ιούνιος 08, 2016, 02:35:37 μμ »

Να ενημερωσω κι εγω με τη σειρα μου οτι θα παρευρισκομαι στην εκθεση  μονο το Σαββατο στον παγκο μαζι με το Λεωνιδα (LTZORTZAK). Θα εχουμε στη διαθεση σας τους ελληνικους καταλογους χαρτονομισματων, τους οποιους θα μπορειτε να αποκτησετε επι τοπου και θα ειναι μεγαλη μου χαρα να γνωριστουμε με οσα περισσοτερα μελη απο το Greek Coins Forum.

να φερεις και 2 χαρτια απο τα καλα απο αυτα που δυσκολα θα ξαναδουμε ωστε να τα βαλεις στην βιτρινα  για να δουνε τα παιδια
Καταγράφηκε

Impact

  • Jr. Member
  • **
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 81
Απ: Collector's Expo Greece
« Απάντηση #68 στις: Ιούνιος 08, 2016, 04:09:07 μμ »

ναι, οκ!!
Καταγράφηκε

Kostas06

  • Hero Member
  • *****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 1.100
Απ: Collector's Expo Greece
« Απάντηση #69 στις: Ιούνιος 10, 2016, 08:55:49 μμ »

Λίγες ωριτσα μείνανε  :D
Καταγράφηκε

LTZORTZAK

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 3.110
  • if you are good at something never do it for free
    • http://ltzortzak.simplesite.com/
Απ: Collector's Expo Greece
« Απάντηση #70 στις: Ιούνιος 10, 2016, 11:04:56 μμ »

να βαλω κ εγω ενα σκονακι του τι θα περιλαμβανει εκτος απο νομισματα
Καταγράφηκε

Kostas06

  • Hero Member
  • *****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 1.100
Απ: Collector's Expo Greece
« Απάντηση #71 στις: Ιούνιος 12, 2016, 11:38:16 μμ »

Σημερα ήταν η δεύτερη και τελευταία μέρα της έκθεσης , προσωπικά ειμαι πλήρως ικανοποιημένος απο τις αγορές μου (κ. Λεωνιδα μην πείτε κατι
Καταγράφηκε

corvus

  • Full Member
  • ***
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 176
  • The Empire is Law, the Law is sacred
Απ: Collector's Expo Greece
« Απάντηση #72 στις: Ιούνιος 13, 2016, 12:01:14 πμ »

Παραθετω κι εγω τις δικες μου εντυπωσεις:

+ Ωραια αυτοκινητα, μηχανες, ποδηλατα, και καποια κομματια memorabilia
+ Μαζεμενα νομισματα
+ Ειχε μερικα ωραια κοριτσακια μεσα  :P

αυτααααα παμε τωρα

- Καταρχην δεν ειχε σημανση. Εκανα πανω κατω να βρω ποια εισοδος ειναι, μου εφαγε 20 λεπτα. Ρωτησα κατι ΕΚΑΒ ουτε καν ειχαν ιδεα (θα παθαιναμε τιποτα και δεν θα ξερανε απο που να μας μαζεψουν δηλαδη κιολας  :P ). Στην τυχη το βρηκα μονος μου. Εστω μια Α4 με ενα βελακι κατι....
- Γυρισα ολη την εκθεση μεσα σε 5 λεπτα και πολλα λεω. Πολυ μικρη με ελαχιστη ποικιλια σε σχεση με το τι περιμενα
- Ευτυχως πηρα νερο κατεβαινοντας απ τη γεφυρα. Enough said.
- Στο facebook σε ερωτημα μου μου απαντησαν οτι θα ηταν 15 πωλητες. Ηταν ουτε 10 νομιζω. Πρεπει να ταν 8 stand.
- Οι μισοι πωλητες ειχαν υφος σαν να βαριουνταν τη ζωη τους και καποιοι σαν να τους σκοτωσα τη μανα. Ενω ειχα παει φουλ ευγενικος μες την τρελλη χαρα και το χαμογελο που θα βλεπα ωραια πραγματακια.
- Οι τιμες δεν με αφησαν καθολου ευχαριστημενο. Αυτο ομως ειναι φουλ υποκειμενικο, αλλος μπορει να εκανα καλα deals σε σχεση με το τι εψαχνε.
Καταγράφηκε
Long forgotten, forged anew

Kostas06

  • Hero Member
  • *****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 1.100
Απ: Collector's Expo Greece
« Απάντηση #73 στις: Ιούνιος 13, 2016, 12:12:08 πμ »

Παραθετω κι εγω τις δικες μου εντυπωσεις:

+ Ωραια αυτοκινητα, μηχανες, ποδηλατα, και καποια κομματια memorabilia
+ Μαζεμενα νομισματα
+ Ειχε μερικα ωραια κοριτσακια μεσα  :P

αυτααααα παμε τωρα

- Καταρχην δεν ειχε σημανση. Εκανα πανω κατω να βρω ποια εισοδος ειναι, μου εφαγε 20 λεπτα. Ρωτησα κατι ΕΚΑΒ ουτε καν ειχαν ιδεα (θα παθαιναμε τιποτα και δεν θα ξερανε απο που να μας μαζεψουν δηλαδη κιολας  :P ). Στην τυχη το βρηκα μονος μου. Εστω μια Α4 με ενα βελακι κατι....
- Γυρισα ολη την εκθεση μεσα σε 5 λεπτα και πολλα λεω. Πολυ μικρη με ελαχιστη ποικιλια σε σχεση με το τι περιμενα
- Ευτυχως πηρα νερο κατεβαινοντας απ τη γεφυρα. Enough said.
- Στο facebook σε ερωτημα μου μου απαντησαν οτι θα ηταν 15 πωλητες. Ηταν ουτε 10 νομιζω. Πρεπει να ταν 8 stand.
- Οι μισοι πωλητες ειχαν υφος σαν να βαριουνταν τη ζωη τους και καποιοι σαν να τους σκοτωσα τη μανα. Ενω ειχα παει φουλ ευγενικος μες την τρελλη χαρα και το χαμογελο που θα βλεπα ωραια πραγματακια.
- Οι τιμες δεν με αφησαν καθολου ευχαριστημενο. Αυτο ομως ειναι φουλ υποκειμενικο, αλλος μπορει να εκανα καλα deals σε σχεση με το τι εψαχνε.

Σε αυτό εχετε δίκιο , δύσκολα βρήκα και εγω την είσοδο !!!!

Ειχε μέσα καντίνα , πήρα απο μέσα νερά κτλ (φυσιολογικές τιμές η καντίνα ... )

5 λεπτα κάνατε για όλη την έκθεση ;

Εγω έκανα 30 λεπτα (και όχι πολυ ψάξιμο κιολας) να δω όλους τους πάγκους μονο στα συλλεκτικά !!!!

Οι έμποροι ήταν 14 περίπου και τις δυο μέρες

Ειχε κομμάτια για ολα τα βαλάντια και πιστεύω ειχε και μερικα πολυ ενδιαφέρον κομμάτια σε προσιτές τιμές

Αμα γίνεται δώστε μου ενα παράδειγμα τι ψάχνατε και σε τι τιμη και δεν βρήκατε για να δω πανω κάτω

Τωρα όσον αφορά αυτό με τους εμπόρους δεν μπορω να πω κατι γιατί δεν είδα κατι , προσωπικά με μένα ήταν ολα οκ
Καταγράφηκε

Simos

  • Επισκέπτης
Απ: Collector's Expo Greece
« Απάντηση #74 στις: Ιούνιος 13, 2016, 12:31:52 πμ »

Ο χώρος δεν ήταν κατάλληλος για συλλεκτική έκθεση. Ήταν πολύ κατώτερος του μετρίου κάτι που το περίμενα γιατί το ξέρω το ΣΕΦ τι χανίο είναι γενικά. Ένας βρώμικος χώρος κακώς κάκιστα κλιματιζόμενος που σε αφυδάτωνε μέσα σε λίγη ώρα. Ο φωτισμός στα συλλεκτικά είδη ήταν μέτριος και πολύ κατώτερος από αντίστοιχους του εξωτερικού σε όλες τις κατηγορίες συλλεκτικών ειδών. Οι πωλητές ήταν κουρασμένοι από τον κακό χώρο από την έλλειψη κλιματισμού και σχεδόν όλοι αδιάφοροι. Αυτοί που δεν ήταν αδιάφοροι ήταν αγχωμένοι μη τους κλέψει κανείς τίποτε. Γενικά η διοργάνωση ήταν για τα πανηγύρια και καθόλου επαγγελματική.

Όσον αφορά τις τιμές των νομισμάτων. Θα μιλήσω γι αυτό το κομμάτι. Υπήρχαν νομίσματα ακριβά τιμολογημένα πάμφθηνα και το αντίστροφο. Θα δώσω ένα παράδειγμα πολύ χαρακτηριστικό. Υπήρχαν star notes δολλαρίων  δεκαετίας 20' αξίας 150 ευρώ σε τιμή μόνο 6 ευρω! Και υπήρχαν Morgan του κιλού κυριολεκτικά σε τιμές 35 ευρώ! Θέλω να πώ δηλαδή ότι η τιμολόγηση ήταν στο πόδι από μή γνώστες. Έβλεπες σε πάγκο με αναπτήρες zippo πιστοποιημένα NGC μεταπολιτευσης στα 100 ευρώ και έτριβες τα μάτια σου! Ο ασημένιος zippo στο 10ρικο και 100 το πιστοποιημένο μεταπολίτευσης! Αυτοί οι πωλητές ήταν λίγο απ'όλα πουλάω. Έβλεπες πωλητές που είχαν κυροπήγεια και νομίσματα μαζί! Αυτό δείχνει ερασιτεχνισμό. Δείχνει έλλειψη συλλεκτικής παιδείας και γνώσης.

Υπήρχαν πάγκοι που είχαν μη συλλεκτικά είδη. Ιδίως στους πίνακες ζωγραφικής έριξα τρελό γέλιο! Ντροπή! Ούτε στα σοκάκια της Αλώνησσου τέτοια ποιότητα πινάκων! Γενικά όλα στο πόδι. Ήταν μια διοργάνωση στο πόδι και νομίζω ότι δικαιολογημένα γελούσαν κάποια γεροντάκια που έβγαιναν από τον χώρο. Μάλιστα μιλώντας με έναν μεγάλης ηλικίας όταν έμπαινα (αυτός έβγαινε) μου είπε γελώντας αυτό δεν είναι εκθεσιακός χώρος είναι Ζιμπάμπουε! Είχε δίκιο.

Βέβαια δεν εξεπλάγην. Τα περίμενα και χειρότερα και μου ήρθαν νορμάλ.

Συνοψίζω. Χάλια φωτισμός , χάλια σήμανση , κακός κλιματιζόμενος χώρος , βρώμα , πολύ άγχος στους εμπόρους μάλιστα το έδειχναν έντονα κάποιοι , δυσφορία και γενικά κακή ανάμνηση.


Η έκθεση δεν άξιζε 5€. Άξιζε μηδέν ευρώ.




Καταγράφηκε