Greek Coins Forum

Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Σύνθετη αναζήτηση  

Νέα:

SMF - Just Installed!


Αποστολέας Θέμα: Το αστείο της μέρας  (Αναγνώστηκε 32356 φορές)

Orop

  • Full Member
  • ***
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 139
Απ: Το αστείο της μέρας
« Απάντηση #60 στις: Δεκέμβριος 09, 2015, 06:13:31 μμ »

Οποιος θελει να δωσει σοβαρη παιδεία στα παιδιά του , τα μεγαλώνει χωρις παρωπίδες και αφηνει ΤΑ ΙΔΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΟΥΝ να αποφασισουν τι και αν θα πιστευουν.

και μια παράκληση,,,,, όσοι πιστεύετε, την επομενη φορα που θα αρρωστήσετε σας παρακαλώ να πάτε στον ποιμαντικό σας να σας φτιάξει και όχι στον γιατρό.

φιλικά

Β.
+1 Άντε με τις δεισιδαιμονίες και τους παραλογισμούς...
Καταγράφηκε

sekadakis

  • Επισκέπτης
Απ: Το αστείο της μέρας
« Απάντηση #61 στις: Δεκέμβριος 09, 2015, 06:21:38 μμ »

Δεν σε πιάνω Μιχάλη τι εννοεις ως φονικό όπλο ?

Δεν είναι κυριολεκτικό το όπλο δεν σκοτώνει το σώμα αλλά την ψυχή των ανήλικων  τους βάζει σκέψεις που μπορεί να τους καταστρέψουν πνευματικά αφού δεν μπορούν να τις φιλτράρουν.

Ενω Μιχάλη μου, τα παιδιά μπορούν να φιλτράρουν ότι μας εφτιαξε ενα πλάσμα που προϋπάρχει όλων και πάντων κατ'εικόνα και καθ'ομοίωσιν του? Μπορουν να φιλτράρουν ότι μπορει να βρισκεται παντου και πουθενά ?Μπορουν να φιλτράρουν το 'γιατί ο θεός τους δεν θεραπευει τον μπαμπα τους που πεθαίνει απο καρκίνο ?' Μπορουν να φιλτράρουν οτι ο ΘΕΟΣ ζήτησε απο τον Αβρααμ να σφάξει το ίδιο του το παιδί ? Μπορούν να φιλτραρουν ότι καθε παπαρια που λεει η βίβλος την εκλαμβανουν οι πιστοί είτε ρεαλιστικά είτε ώς παραβολή κατα το δοκούν?????????????????

Να ειμαστε πιο σοβαροί λέω εγώ, πολύ καλα τα ειπε ο Φερεντίνος και ειναι μια ευκαιρία για τα παιδάκια να ψάξουν και να αναζητήσουν κειμενα και απόψεις σοβαρων μυθιστοριογράφων και επιστημόνων.

Ο καθένας έχει την άποψη του η οποία είναι πάντα σεβαστή

Κατα αρχήν δεν θέλω να σχολιάσω αυτά που λες περί θρησκείας απλά εγώ δεν μίλησα για την θρησκεία αλλά για την προσπάθεια κατήχησης ενός ενήλικου σε ανήλικο κοινό, αυτό δεν σε ενοχλεί?

Αυτή είναι η ουσία  και άσε την θρησκεία κατα μέρος

Διαπιστώνω ότι δεν έπιασες την ουσία αυτών που είπα πιάστηκες απο μια παρανυχίδα και σχολιάζεις άρες νάρες κουκουνάρες.

Με αναγκάζεις να πω :

Είμαι υπεύθυνος γιαυτά που γράφω και όχι γιαυτά που καταλαβαίνεις.


Καταγράφηκε

sekadakis

  • Επισκέπτης
Απ: Το αστείο της μέρας
« Απάντηση #62 στις: Δεκέμβριος 09, 2015, 06:24:10 μμ »

Οποιος θελει να δωσει σοβαρη παιδεία στα παιδιά του , τα μεγαλώνει χωρις παρωπίδες και αφηνει ΤΑ ΙΔΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΟΥΝ να αποφασισουν τι και αν θα πιστευουν.

και μια παράκληση,,,,, όσοι πιστεύετε, την επομενη φορα που θα αρρωστήσετε σας παρακαλώ να πάτε στον ποιμαντικό σας να σας φτιάξει και όχι στον γιατρό.

φιλικά

Β.
+1 Άντε με τις δεισιδαιμονίες και τους παραλογισμούς...

Εσύ φιλαράκο είσαι σίγουρα διπλός λογαριασμός
Καταγράφηκε

Orop

  • Full Member
  • ***
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 139
Απ: Το αστείο της μέρας
« Απάντηση #63 στις: Δεκέμβριος 09, 2015, 06:26:22 μμ »

Οποιος θελει να δωσει σοβαρη παιδεία στα παιδιά του , τα μεγαλώνει χωρις παρωπίδες και αφηνει ΤΑ ΙΔΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΟΥΝ να αποφασισουν τι και αν θα πιστευουν.

και μια παράκληση,,,,, όσοι πιστεύετε, την επομενη φορα που θα αρρωστήσετε σας παρακαλώ να πάτε στον ποιμαντικό σας να σας φτιάξει και όχι στον γιατρό.

φιλικά

Β.
+1 Άντε με τις δεισιδαιμονίες και τους παραλογισμούς...

Εσύ φιλαράκο είσαι σίγουρα διπλός λογαριασμός
Εγώ φιλαράκο, είμαι ο Θεός!  ;D ;D ;D
Καταγράφηκε

vkeram

  • Επισκέπτης
Απ: Το αστείο της μέρας
« Απάντηση #64 στις: Δεκέμβριος 09, 2015, 06:27:17 μμ »

Τροφή για σκέψη ήταν η φράση του Φερεντίνου. Αν δεν το καταλαβαίνεις δε μπορω να κάνω κάτι.

Ενοχλήθηκαν οι απανταχού πιστοί ότι δηλητηριάζει τα παιδιά τους.... κακοι χριστιανοι είστε τότε....δε διδάσκει αυτα ο χριστιανισμός. χεχεχεχεχεχε.


Ναι ειμαι διπλος πρακτορας , το πρωι λογιστης, το βραδυ Θεος!!!
Καταγράφηκε

sekadakis

  • Επισκέπτης
Απ: Το αστείο της μέρας
« Απάντηση #65 στις: Δεκέμβριος 09, 2015, 06:27:44 μμ »

Οποιος θελει να δωσει σοβαρη παιδεία στα παιδιά του , τα μεγαλώνει χωρις παρωπίδες και αφηνει ΤΑ ΙΔΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΟΥΝ να αποφασισουν τι και αν θα πιστευουν.

και μια παράκληση,,,,, όσοι πιστεύετε, την επομενη φορα που θα αρρωστήσετε σας παρακαλώ να πάτε στον ποιμαντικό σας να σας φτιάξει και όχι στον γιατρό.

φιλικά

Β.
+1 Άντε με τις δεισιδαιμονίες και τους παραλογισμούς...

Εσύ φιλαράκο είσαι σίγουρα διπλός λογαριασμός
Εγώ φιλαράκο, είμαι ο Θεός!  ;D ;D ;D

Είσαι ένας μ...... και μισός
Καταγράφηκε

vkeram

  • Επισκέπτης
Απ: Το αστείο της μέρας
« Απάντηση #66 στις: Δεκέμβριος 09, 2015, 06:27:54 μμ »

@orop

Κλαιω μαλάκα !!! ΜΑζι το γραψαμε!!!!!!!!! χΧΖΑΧΧΑΧΑΧΑΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑ
Καταγράφηκε

Orop

  • Full Member
  • ***
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 139
Απ: Το αστείο της μέρας
« Απάντηση #67 στις: Δεκέμβριος 09, 2015, 06:28:50 μμ »

Οποιος θελει να δωσει σοβαρη παιδεία στα παιδιά του , τα μεγαλώνει χωρις παρωπίδες και αφηνει ΤΑ ΙΔΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΟΥΝ να αποφασισουν τι και αν θα πιστευουν.

και μια παράκληση,,,,, όσοι πιστεύετε, την επομενη φορα που θα αρρωστήσετε σας παρακαλώ να πάτε στον ποιμαντικό σας να σας φτιάξει και όχι στον γιατρό.

φιλικά

Β.
+1 Άντε με τις δεισιδαιμονίες και τους παραλογισμούς...

Εσύ φιλαράκο είσαι σίγουρα διπλός λογαριασμός
Εγώ φιλαράκο, είμαι ο Θεός!  ;D ;D ;D

Είσαι ένας μ...... και μισός
Πιπέρι!  :-* :-*
Καταγράφηκε

Orop

  • Full Member
  • ***
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 139
Απ: Το αστείο της μέρας
« Απάντηση #68 στις: Δεκέμβριος 09, 2015, 06:29:14 μμ »

@orop

Κλαιω μαλάκα !!! ΜΑζι το γραψαμε!!!!!!!!! χΧΖΑΧΧΑΧΑΧΑΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑ
;)  :)
Καταγράφηκε

sekadakis

  • Επισκέπτης
Απ: Το αστείο της μέρας
« Απάντηση #69 στις: Δεκέμβριος 09, 2015, 06:29:20 μμ »

Τροφή για σκέψη ήταν η φράση του Φερεντίνου. Αν δεν το καταλαβαίνεις δε μπορω να κάνω κάτι.

Ενοχλήθηκαν οι απανταχού πιστοί ότι δηλητηριάζει τα παιδιά τους.... κακοι χριστιανοι είστε τότε....δε διδάσκει αυτα ο χριστιανισμός. χεχεχεχεχεχε.


Ναι ειμαι διπλος πρακτορας , το πρωι λογιστης, το βραδυ Θεος!!!

Συγνώμη που θα το πω αλλά είσαι μυρωδιάς, από το γνωστό μυρωδιά δεν έχεις πάρει.

Κοιμήσου τον ύπνο του δικαίου

Καταγράφηκε

vkeram

  • Επισκέπτης
Απ: Το αστείο της μέρας
« Απάντηση #70 στις: Δεκέμβριος 09, 2015, 06:29:26 μμ »

@σεκαδακης

μη γινεσαι κακός χριστιανός. Θα καείς στη κόλαση.

Αφιερωμενο σε ολους τους πιστους....................................

Καταγράφηκε

vkeram

  • Επισκέπτης
Απ: Το αστείο της μέρας
« Απάντηση #71 στις: Δεκέμβριος 09, 2015, 06:30:40 μμ »

Οποιος εχει παιδια μικρα και πιστευει μπορει να τους δειξει το ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ βιντεο του Carlin .......................πιστεψτε με δε θα παθουν τιποτα.
Καταγράφηκε

Orop

  • Full Member
  • ***
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 139
Απ: Το αστείο της μέρας
« Απάντηση #72 στις: Δεκέμβριος 09, 2015, 06:34:29 μμ »

Οποιος εχει παιδια μικρα και πιστευει μπορει να τους δειξει το ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ βιντεο του Carlin .......................πιστεψτε με δε θα παθουν τιποτα.
Μπράβο ρε φίλε!

Καταγράφηκε

sekadakis

  • Επισκέπτης
Απ: Το αστείο της μέρας
« Απάντηση #73 στις: Δεκέμβριος 09, 2015, 06:38:33 μμ »

Οποιος εχει παιδια μικρα και πιστευει μπορει να τους δειξει το ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ βιντεο του Carlin .......................πιστεψτε με δε θα παθουν τιποτα.
Μπράβο ρε φίλε!


Καταγράφηκε

Orop

  • Full Member
  • ***
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 139
Απ: Το αστείο της μέρας
« Απάντηση #74 στις: Δεκέμβριος 09, 2015, 06:41:30 μμ »

Οποιος εχει παιδια μικρα και πιστευει μπορει να τους δειξει το ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ βιντεο του Carlin .......................πιστεψτε με δε θα παθουν τιποτα.
Μπράβο ρε φίλε!


Καταγράφηκε