Greek Coins Forum

Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Σύνθετη αναζήτηση  

Νέα:

SMF - Just Installed!


Αποστολέας Θέμα: Πιστοποίηση στην PCGS  (Αναγνώστηκε 37157 φορές)

georok

  • Hero Member
  • *****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 1.880
Απ: Πιστοποίηση στην PCGS
« Απάντηση #30 στις: Αύγουστος 31, 2015, 03:22:23 μμ »

 Και εγώ έχω στείλει με τον Βασίλη αρκετές φορές χωρίς κανένα πρόβλημα.
Καταγράφηκε
Όσο μελετάς τελικά καταλαβαινεις ότι δεν ξερεις και τόσα πολλά

ukobke

  • Hero Member
  • *****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 1.814
Απ: Πιστοποίηση στην PCGS
« Απάντηση #31 στις: Αύγουστος 31, 2015, 08:29:21 μμ »

Παιδια σας δινω και μια διαφορετικη επιλογη για να πιστοποιησετε τα νομισματα σας στην pcgs.

Τα πηγαινω και τα φερνω ο ιδιος στο Παρισι.

Τα χρυσα και τα ακριβα ασημενια η μιντ ερορσ  σας στοιχιζει 45 ευρο εκαστο και ασφαλιζονται προς 3000 εκαστο.

τα χαλκινα και ασημενια σας στοιχιζει 30 ευρο εκαστο και ασφαλιζοντσι για 300 ευρο εκαστο.

Ολα τα νομισματα πλην χρυσων απο το 1954 μεχρι σημερον σας στοιχιζει 15 ευρο εκαστο και ασφαλιζονται προς 300 ευρο εκαστο.

Ολα αυτα στην pcgs  στην οποια ειμαι επισημος αντιπροσωπος απο το 2009.

Δεν πληρωνετε ουτε μεταφορικα,ουτε τελωνεια,ουτε ταχυδρομεια,ουτε φεντεξ.

Αποστολη εχω στις 10 Σεπτεμβριου και σας τα επιστρεφω στις 20 του ιδιου μηνα μιας και η πιστοποιηση θα γινει στο Παρισι.

Μπορειτε να μου τα φερετε στο καταστημα μου Ελαιων 25 Νεα Κηφισια απο τις 4 Σεπτεμβριου και μετα που επιστρεφω απο τις καλοκαιρινες διακοπες.

Εμαιλ,info@vasilakopoulosnumismatics.com
thl 2106256745

Η παραδοση και η παραλαβη των νομισματων γινεται απο το καταστημα μου και εαν ειστεστην επαρχια τα στελνετε και παραλαμβανετε με οποιο τροπο εσεις θελετε,ασφαλιζμενα η μη.

Φιλικα,

Βασιλης Βασιλακοπουλος.

Εγώ απ ότι καταλαβαίνω από την "ιστορία", είτε εσένα τα δώσουμε είτε τα πάμε μόνοι μας, τελικά, από το... δικό σου χέρι θα τα παραλάβουμε  ;)   :-X 

 
Καταγράφηκε

Mikis

  • Jr. Member
  • **
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 55
Απ: Πιστοποίηση στην PCGS
« Απάντηση #32 στις: Νοέμβριος 01, 2015, 05:42:37 μμ »

Παιδια σας δινω και μια διαφορετικη επιλογη για να πιστοποιησετε τα νομισματα σας στην pcgs.

Τα πηγαινω και τα φερνω ο ιδιος στο Παρισι.

Τα χρυσα και τα ακριβα ασημενια η μιντ ερορσ  σας στοιχιζει 45 ευρο εκαστο και ασφαλιζονται προς 3000 εκαστο.

τα χαλκινα και ασημενια σας στοιχιζει 30 ευρο εκαστο και ασφαλιζοντσι για 300 ευρο εκαστο.

Ολα τα νομισματα πλην χρυσων απο το 1954 μεχρι σημερον σας στοιχιζει 15 ευρο εκαστο και ασφαλιζονται προς 300 ευρο εκαστο.

Ολα αυτα στην pcgs  στην οποια ειμαι επισημος αντιπροσωπος απο το 2009.

Δεν πληρωνετε ουτε μεταφορικα,ουτε τελωνεια,ουτε ταχυδρομεια,ουτε φεντεξ.

Αποστολη εχω στις 10 Σεπτεμβριου και σας τα επιστρεφω στις 20 του ιδιου μηνα μιας και η πιστοποιηση θα γινει στο Παρισι.

Μπορειτε να μου τα φερετε στο καταστημα μου Ελαιων 25 Νεα Κηφισια απο τις 4 Σεπτεμβριου και μετα που επιστρεφω απο τις καλοκαιρινες διακοπες.

Εμαιλ,info@vasilakopoulosnumismatics.com
thl 2106256745

Η παραδοση και η παραλαβη των νομισματων γινεται απο το καταστημα μου και εαν ειστεστην επαρχια τα στελνετε και παραλαμβανετε με οποιο τροπο εσεις θελετε,ασφαλιζμενα η μη.

Φιλικα,

Βασιλης Βασιλακοπουλος.

Κύριε Βασιλακόπουλε θα ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση. 'Οταν τα πάτε μόνος σας τα νομίσματα στο παρίσι ποιά είναι η διαδικασία στο αεροδρόμιο σε περιπτωση που σας ελενξουν και κουβαλάτε μαζί σας ας πούμε 20 χρύσα νομίσματα αξίας ανω των 10 χιλιάδων ευρώ που επιτρέπετε? ή απλά τα δηλώνετε πιο πρίν οτι τα έχετε μαζί σας???
Ρωτάω σε περίπτωση που θα ήθελα να πάω μόνος μου σε κάποιο grading show....
Καταγράφηκε

vasilakopoulosnumismatics

  • Επισκέπτης
Απ: Πιστοποίηση στην PCGS
« Απάντηση #33 στις: Νοέμβριος 01, 2015, 05:45:23 μμ »

συνηθως τα μυστικα της δουλειας του δεν τα αποκαλυπτει κανεις κατ ιδιαν,ποσο δε δημοσιως.

Ο καθεις αναλαμβανει το ρισκο αλλα και το τιμημα.
Καταγράφηκε

me.chris

  • Full Member
  • ***
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 121
Απ: Πιστοποίηση στην PCGS
« Απάντηση #34 στις: Φεβρουάριος 23, 2016, 08:57:29 μμ »

Βασιλη Β. ποτε θα εχει ξανα grading session?
Καταγράφηκε

vasilakopoulosnumismatics

  • Επισκέπτης
Απ: Πιστοποίηση στην PCGS
« Απάντηση #35 στις: Φεβρουάριος 24, 2016, 09:57:38 πμ »

21 με 25 Μαρτιου  στο Παρισι.

Στις  6 Μαρτιου  παω να φερω τα προηγουμενα και να αφησω τα καινουρια.

Τα χαρτονομισματα θα ειναι ετοιμα στις 21 Μαρτιου.
Καταγράφηκε

fillios

  • Full Member
  • ***
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 207
Απ: Πιστοποίηση στην PCGS
« Απάντηση #36 στις: Φεβρουάριος 25, 2016, 06:20:05 μμ »

Ρε μη τρελενεστε.
Φερτε τα μου να σας τα πιστοποιω εγω με 1 ευρω το κομματι.

Στάλθηκε από το GT-I9060 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Καταγράφηκε

ukobke

  • Hero Member
  • *****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 1.814
Απ: Πιστοποίηση στην PCGS
« Απάντηση #37 στις: Φεβρουάριος 25, 2016, 09:48:23 μμ »

Ρε μη τρελενεστε.
Φερτε τα μου να σας τα πιστοποιω εγω με 1 ευρω το κομματι.

Στάλθηκε από το GT-I9060 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εάν τα βάζεις σε κουτάκι και έχουν και ταμπελίτσα, στα φέρνω.
Καταγράφηκε

Σίμος

  • Επισκέπτης
Απ: Πιστοποίηση στην PCGS
« Απάντηση #38 στις: Φεβρουάριος 25, 2016, 09:55:39 μμ »

 ;D :D . Εγώ πάντως θα ήθελα διευκρινήσεις τι ακριβώς εννοείς αγαπητέ fillios  :)
Καταγράφηκε

fillios

  • Full Member
  • ***
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 207
Απ: Πιστοποίηση στην PCGS
« Απάντηση #39 στις: Φεβρουάριος 25, 2016, 10:35:32 μμ »

Fixαρισμενο non pvc κλεισμενο αεροστεγως δε κανει? Κουτακια αν θες μπορω να βρω χονδρικη και να σου πω το εξτρα κοστος, που δε νομιζω να ειναι μεγαλο.

Σιμος εννοω, πως αν χρειαζεσε να σου πει καποιος αλλος για τη γνησιοτητα , την κατασταση, η για καποιο σφαλμα, μπορω να το κανω κι εγω αν με εμπιστευεσε αφιλοκερδως. Αν τωρα, εχεις ποσοτητες, να ανοιξω ενα κωδικο στην εφορια και γιαυτο, να ξεκινησουμε εργασια και παραγωγη.

Φιλικα

Στάλθηκε από το GT-I9060 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Καταγράφηκε

belpedro

  • Jr. Member
  • **
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 95
Απ: Πιστοποίηση στην PCGS
« Απάντηση #40 στις: Φεβρουάριος 25, 2016, 11:29:18 μμ »

Fixαρισμενο non pvc κλεισμενο αεροστεγως δε κανει? Κουτακια αν θες μπορω να βρω χονδρικη και να σου πω το εξτρα κοστος, που δε νομιζω να ειναι μεγαλο.

Σιμος εννοω, πως αν χρειαζεσε να σου πει καποιος αλλος για τη γνησιοτητα , την κατασταση, η για καποιο σφαλμα, μπορω να το κανω κι εγω αν με εμπιστευεσε αφιλοκερδως. Αν τωρα, εχεις ποσοτητες, να ανοιξω ενα κωδικο στην εφορια και γιαυτο, να ξεκινησουμε εργασια και παραγωγη.

Φιλικα

Στάλθηκε από το GT-I9060 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αγαπητε fillios,
οταν στελνω ενα νομισμα για πιστοποιηση γνωριζω απο πριν, +- τι θα μου γραψει.
Δεν το στελνω γι'αυτο το λογο, το στελνω γιατι καλως ή κακως, θελουμε δε θελουμε να το παραδεχτουμε οταν αποφασισω να το αποχωρηστω για χ,ψ λογους μονο ετσι θα παρω τα χρηματα που αξιζει το νομισμα.
Το δικο σου "πιστοποιημενο" δεν θα το εκτιμησει κανεις χρηματικα,
ρεαλιστικα μιλαω οχι συναισθηματικα,
η αγορα ετσι λειτουργει σημερα.....οποιος δεν θελει να το δει κλεινει τα ματια απλα
Καταγράφηκε

fillios

  • Full Member
  • ***
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 207
Απ: Πιστοποίηση στην PCGS
« Απάντηση #41 στις: Φεβρουάριος 26, 2016, 09:32:10 πμ »

belpedro, κακως υπαρχει ομως τετοιο σκεπτικο για τους συλλεκτες νομισματων.
Αν εχεις πληρωσει για τη συλλογη σου το ''χ'' ποσον και καποτε ''θα αποχωριζοσουν ενα μερος αυτων, πιθανα για να παρεις κατι αλλο, λιγοτερο πιθανα για να πουληθουν ολα μαζι η μερος αυτων, ή τελικα για να τα πουλησει ενας κληρονομος σου,   ....εχεις αναλογιστει την τελικη σου χασουρα απο το κοστος του σλαμπαρισματος, ...αν αυτη μετατρεποταν σε νομισματα?

Σε 10 πιστοποιησεις σε νομισματα του Κωνσταντινου θα αγοραζες μια πολυ ομορφη αναποδη αγκυρα!
σε 20    ''         ''                                  ''                      ''               1/4 1821

και αν θα τα πουλαγες , η θα εκανες αναβαθμιση σε αυτα τα 2,  αν λεω... απο τις επομενες 20 πιστοποιησεις θα ειχες εξοικονομισει αλλα τοσα να παρεις και την εξαιρετικη αναποδη αναγκυρα, αφου βεβαια θα πουλαγες και τη προηγουμενη, εστω και με 20% πιο φθηνα απο οσο την ειχες αγορασει!

Αν κανεις την εξισωση θα δεις πως λογιστικα ειναι λαθος το σκεπτικο σου και πολλων ακομα.

Σε οτι αφορα την φυλαξη νομισματων, επισης λαθος. Δεν διαφωνω οτι ειναι πολυ καλα ασφαλισμενα αεροστεγως, αλλα διαφωνω πως δεν υπαρχουν παρομοιοι τροποι και με τη δυνατοτητα να εξετασεις το νομισμα σου με τον φυσικο τροπο οπως ειναι και το σωστο.

Φιλικα
Τριανταφυλλος


Να και μια ωραια φωτογραφια απο τον χωρο της συλλογης γνωστου Γερμανου, επενδυμενα εκει εκατομυρια ευρω.
Καταγράφηκε

ukobke

  • Hero Member
  • *****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 1.814
Απ: Πιστοποίηση στην PCGS
« Απάντηση #42 στις: Φεβρουάριος 26, 2016, 09:46:04 μμ »

Fixαρισμενο non pvc κλεισμενο αεροστεγως δε κανει? Κουτακια αν θες μπορω να βρω χονδρικη και να σου πω το εξτρα κοστος, που δε νομιζω να ειναι μεγαλο.

Σιμος εννοω, πως αν χρειαζεσε να σου πει καποιος αλλος για τη γνησιοτητα , την κατασταση, η για καποιο σφαλμα, μπορω να το κανω κι εγω αν με εμπιστευεσε αφιλοκερδως. Αν τωρα, εχεις ποσοτητες, να ανοιξω ενα κωδικο στην εφορια και γιαυτο, να ξεκινησουμε εργασια και παραγωγη.

Φιλικα

Στάλθηκε από το GT-I9060 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αγαπητε fillios,
οταν στελνω ενα νομισμα για πιστοποιηση γνωριζω απο πριν, +- τι θα μου γραψει.
Δεν το στελνω γι'αυτο το λογο, το στελνω γιατι καλως ή κακως, θελουμε δε θελουμε να το παραδεχτουμε οταν αποφασισω να το αποχωρηστω για χ,ψ λογους μονο ετσι θα παρω τα χρηματα που αξιζει το νομισμα.
Το δικο σου "πιστοποιημενο" δεν θα το εκτιμησει κανεις χρηματικα,
ρεαλιστικα μιλαω οχι συναισθηματικα,
η αγορα ετσι λειτουργει σημερα.....οποιος δεν θελει να το δει κλεινει τα ματια απλα

Αυτό που σου λέει ο fillios (εάν κατάλαβα σωστά) άλλο η συλλογή που το εξήγησε και άλλο το ...αεροπλανάκι εννοώντας ότι αυτός που θα αγοράσει το δικό σου νόμισμα με την ίδια λογική, για να το συνεχίσει ο αλλος με την ίδια λογική, για να το συνεχίσει ο άλλος .... κ.ο.κ

Εάν μου επιτρέψεις, κάθετα διαφωνώ ότι κανείς δεν θα εκτιμήσει το νόμισμα εάν δεν είναι σε κουτάκι ή στο κουτάκι του τριαντάφυλλου. Αυτοί που ξέρουν από νομίσματα τα εκτιμούν κατάλληλα. Ιδίως δε κάποιοι που εκμεταλλεύονται αυτούς που δεν ξέρουν από νομίσματα.
Καταγράφηκε