Greek Coins Forum

Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Σύνθετη αναζήτηση  

Νέα:

SMF - Just Installed!


Αποστολέας Θέμα: Delivery με Αγγλία  (Αναγνώστηκε 3744 φορές)

bpikou

  • Newbie
  • *
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 33
Απ: Delivery με Αγγλία
« Απάντηση #15 στις: Νοέμβριος 04, 2016, 03:44:25 μμ »

Παρέλαβα χθες νόμισμα από Αγγλία. Βάζεις τον αριθμό αποστολής της Royal Mail στο site Gls και σου βγάζει τον νέο αριθμό αποστολής  της Acs.
Καταγράφηκε

SHIELD

  • Jr. Member
  • **
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 50
Απ: Delivery με Αγγλία
« Απάντηση #16 στις: Νοέμβριος 09, 2016, 10:14:59 πμ »

Ευχαριστώ τον φίλο Μιχάλη (SLIELD), που ασχολήθηκε, και το εντόπισε....Αν είχαμε τέτοια εξυπηρέτηση, με τους διάφορους που συνεργαζόμαστε, δεν θα υπήρχε ποτέ πρόβλημα...Ας πούμε πήρα στην ASC (πρίν),και αφού περίμενα κανα 10λεπτο στην γραμμή, τελικά μου είπαν οτι δεν ξέρουν, γιατί πήρε άλλο κωδικό, και να πάρω τηλέφωνο στην Αθήνα.
Δηλαδή, τώρα αυτοί, το κάνουν ετσι, για πιο γρήγορα ? ???
Και πλήρωσα και 11,00 ευρώ για ενα νόμισμα..

25/10 εστάλη, δηλ. εχουν περάσει ήδη 10 μέρες, και απο οτι μου είπε ο Μιχάλης, δεν εχει μπεί ακόμα στην Ελλάδα.
Το estimate delivery του ebay, το προσδιορίζει, για τις 2/11

Με τα ΕΛΤΑ στην Αγγλία, πάει σε 4-5 μέρες,και με τα μισά, και λιγώτερο ταχυδρομικά...

Για αυτό επιμένω, οτι τα ΕΛΤΑ, ειναι τα καλύτερα ταχυδρομεία του κόσμου...
Καλημερα το δεματακι σου εχει φτασει ACS XANIA απο τις 7 του μηνα.Καλη παραλαβη
Καταγράφηκε

stel2_xania

  • Hero Member
  • *****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 4.746
    • 124sold
Απ: Delivery με Αγγλία
« Απάντηση #17 στις: Νοέμβριος 09, 2016, 10:26:51 πμ »

Καλημέρα..., ευχαριστώ για το ενδειαφέρον.
Αμ δε !! 7 του μηνός εφτασε Αθήνα, και μόλις τώρα επικοινώνησα (?) με την ASC, οπου περίμενα πάνω απο μισή ωρα, μέχρι να συνδεθώ, και δεν εφτασε λέει ακόμα στα Χανιά

Ζήτω η ιδιωτική πρωτοβουλία....
Καταγράφηκε
Κάνε το καλό, και ρίξτο στο γυαλό

SHIELD

  • Jr. Member
  • **
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 50
Απ: Delivery με Αγγλία
« Απάντηση #18 στις: Νοέμβριος 09, 2016, 10:28:38 πμ »

Καλημέρα..., ευχαριστώ για το ενδειαφέρον.
Αμ δε !! 7 του μηνός εφτασε Αθήνα, και μόλις τώρα επικοινώνησα (?) με την ASC, οπου περίμενα πάνω απο μισή ωρα, μέχρι να συνδεθώ, και δεν εφτασε λέει ακόμα στα Χανιά

Ζήτω η ιδιωτική πρωτοβουλία....
:) :) :) :) :) :) Εεεεεε αφου εφτασε Ελλαδα δεν εχει φοβο
Καταγράφηκε

stel2_xania

  • Hero Member
  • *****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 4.746
    • 124sold
Απ: Delivery με Αγγλία
« Απάντηση #19 στις: Νοέμβριος 10, 2016, 09:45:33 πμ »

Σήμερα εφτασε Χανιά...., απο την Δευτέρα που εφτασε Αθήνα...Να δούμε πότε θα μου το φέρουν, οι κούριερχελώνες
Καταγράφηκε
Κάνε το καλό, και ρίξτο στο γυαλό

athas

  • Honorary Moderator
  • Hero Member
  • *
  • Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 3.017
Απ: Delivery με Αγγλία
« Απάντηση #20 στις: Νοέμβριος 10, 2016, 09:50:35 πμ »

Ελα βρε, γκρινιάρη! Το ζήτημα ήταν να έρθει μέχρι εκεί. Για λίγες ώρες ακόμη κάνε υπομονή. Μέχρι το μεσημέρι θα είναι στα χέρια σου. Αντε καλορίζικα!  :D
Καταγράφηκε

stel2_xania

  • Hero Member
  • *****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 4.746
    • 124sold
Απ: Delivery με Αγγλία
« Απάντηση #21 στις: Νοέμβριος 10, 2016, 09:51:13 πμ »

Παρεπιπτόντως, σήμερα εστειλα ενα νόμισμα για Αγγλία, πολύ μεγαλύτερο απο αυτό που περιμένω, και το εστειλα με εξοδα 4,50 ευρώ...Να δήτε πότε θα φτάσει

ΥΓ Το μοναδικό φάκελλο που μου εχουν ανοίξει τα 3 τελευταία χρόνια, και εχουν κλέψει απο μέσα τα νομίσματα, ήταν στην Αγγλία...
Καταγράφηκε
Κάνε το καλό, και ρίξτο στο γυαλό

stel2_xania

  • Hero Member
  • *****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 4.746
    • 124sold
Απ: Delivery με Αγγλία
« Απάντηση #22 στις: Νοέμβριος 10, 2016, 09:59:22 πμ »

Ελα βρε, γκρινιάρη! Το ζήτημα ήταν να έρθει μέχρι εκεί. Για λίγες ώρες ακόμη κάνε υπομονή. Μέχρι το μεσημέρι θα είναι στα χέρια σου. Αντε καλορίζικα!  :D

Εstimate delivery του ebay Θανάση, 2/11/2016. Kαι εχουμε σήμερα 10/11, και ακόμα δεν τοχω παραλάβει.
Άδικα γκρινιάζω ? Κι αν το βιαζόμουνα ? Υπηρεσίες ειναι αυτές ? Και μετά λέμε για την Ελλάδα, και το Δημόσιο...
Καταγράφηκε
Κάνε το καλό, και ρίξτο στο γυαλό

Simos

  • Επισκέπτης
Απ: Delivery με Αγγλία
« Απάντηση #23 στις: Νοέμβριος 10, 2016, 10:07:44 πμ »

Δικαιολογημένα γκρινιάζεις . Κάνε υπομονή, τα πρώτα 100 χρόνια είναι δύσκολα  ;D


Υ.Γ Εφόσον είναι Χανιά πήγαινε και παρέλαβέ τον από το κατάστημα Courrier. Έχει και ωραία μέρα σήμερα για περίπατο!

Καταγράφηκε

stel2_xania

  • Hero Member
  • *****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 4.746
    • 124sold
Απ: Delivery με Αγγλία
« Απάντηση #24 στις: Νοέμβριος 10, 2016, 10:39:37 πμ »

Μόλις τώρα το εφεραν. Τελικά, αμα η δουλειά γίνει, τα ξεχνάς ολα...
Καταγράφηκε
Κάνε το καλό, και ρίξτο στο γυαλό

stel2_xania

  • Hero Member
  • *****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 4.746
    • 124sold
Απ: Delivery με Αγγλία
« Απάντηση #25 στις: Νοέμβριος 13, 2016, 09:47:35 πμ »

Παρεπιπτόντως, σήμερα εστειλα ενα νόμισμα για Αγγλία, πολύ μεγαλύτερο απο αυτό που περιμένω, και το εστειλα με εξοδα 4,50 ευρώ...Να δήτε πότε θα φτάσει

ΥΓ Το μοναδικό φάκελλο που μου εχουν ανοίξει τα 3 τελευταία χρόνια, και εχουν κλέψει απο μέσα τα νομίσματα, ήταν στην Αγγλία...

Το σήμερα που το εστειλα Αγγλία, ήταν 10/11, και 12/11, βρίσκεται ήδη στην Αγγλία
Μπράβο στα Ελληνικά Ταχυδρομεία..!!!
Καταγράφηκε
Κάνε το καλό, και ρίξτο στο γυαλό

Simos

  • Επισκέπτης
Απ: Delivery με Αγγλία
« Απάντηση #26 στις: Νοέμβριος 13, 2016, 10:18:48 πμ »

Τα Ελληνικά ταχυδρομεία είναι μια χαρά αλλά έχουν τεράστιο πρόβλημα αναμονής! Είναι χειρότερα από τράπεζες σε αναμονή. Άν πάει κανείς μετά τις 10 το πρωί θα περιμένει κατά μέσο όρο 50 λεπτά για να εξυπηρετηθεί. Συνήθως από τα 5 ταμεία δουλεύουν τα 4 ή 3 και σε αργούς ρυθμούς. Ειδικά στις γιορτές είναι κόλαση! Μπορεί να σου πάρει και 2 ώρες μέχρι να εξυπηρετηθείς.  Κατά τ'άλλα συμφωνώ Στέλιο ότι από τα κούριερ που αναφέρεις  είναι καλύτερα οργανωμένα και ταχύτερα στην διανομή.

Καταγράφηκε

stel2_xania

  • Hero Member
  • *****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 4.746
    • 124sold
Απ: Delivery με Αγγλία
« Απάντηση #27 στις: Νοέμβριος 13, 2016, 10:34:24 πμ »

Πράγματι, το 60-70% αυτών που δουλεύουν στα γκισέ, ειναι τα ζώα μου αργά, σε σημείο που μερικές φορές σου σπάνε τα νεύρα. Μου εχει τύχει, να ειμαι μόνος μου, και για να στείλω 3 συστημμένα, να μου πάρει 20 λεπτά, γιατί η "συμπεθέστατη" κυρία αποφάσισε να κάνει βόλτες στον διάδρομο, για να πάρει τα barcodes απο αλλο γραφείο, και στην διαδρομή επιανε και την κουβέντα, και την διέκοψα μια ωρα, που απολάμβανε τον μεσημεριανό της καφέ.

Εγώ πάντως πάω συνήθως πολύ πρωϊ, κατα τις 7.30, την ωρα που ανοίγουν, ή μεσημεράκι, μετά τις 3-4, οπου συνήθως δεν εχει κανέναν, ή το πολύ 1-2, και εξυπηρετούμαι γρήγορα, εκτός κάποιων ασυνίθηστων, σαν την παραπάνω, περιπτώσεων..
Καταγράφηκε
Κάνε το καλό, και ρίξτο στο γυαλό

stel2_xania

  • Hero Member
  • *****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 4.746
    • 124sold
Απ: Delivery με Αγγλία
« Απάντηση #28 στις: Αύγουστος 04, 2017, 02:44:23 μμ »

Νέο κρούσμα, απο Αγγλία πάλι..
1/8, φτάνει στην ASC στην Αθήνα
2/8, κάνουν λάθος διεύθηνση, και το παραδίδουν Ηράκλειο....., το καταλαβαίνουν, και..
3/8 το στέλνουν Χανιά, ομως στο κομπιούτερ που το αναζήτησα, εγραφε "ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΗ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ"
4/8, το ξαναστέλνουν πίσω, στο κεντρικό με σκοπο να μου το φέρουν, και μέχρι τώρα, τίποτα

Ετσι αποφασίζω και τους παίρνω τηλέφωνο
Αφου κάλεσα 3 φορές, και περίμενα αναγκαστικά, μετά απο το "ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ", του τηλεφωνητή, ξαφικά η γραμμή κοβόταν...Την 4η φορά, ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ, τα κατάφερα, και οταν τις το είπα  της κοπέλας που ετοιμαζόταν να μ' εξηπηρετήσει, μου λέει, οτι οι γραμμές τους ειναι υπερφορτωμένες..., τεσπά..της λέω τον αρ. αποστολής, και μου λέει,, ναι, χθές εφτασε σ' εμας...., το βλέπω της λέω στο κομπιούτερ, και αυτό το "ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΗ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ?"...., ειναι λέει λόγω ελλείψεως προσωπικού...., ααα, και ι γίνεται τώρα ? Θα το πάρω σήμερα ?...Περιμένετε να ρωτήσω τους διανομείς..., αφου περίμενα λίγο, η γραμμή ξανακόπηκε....., μπιπ,μπιπ,μπιπ..

Τώρα, πάω να ρίξω τα χαρτιά, να δω αν θα το πάρω τελικά.. :'(
Καταγράφηκε
Κάνε το καλό, και ρίξτο στο γυαλό

athas

  • Honorary Moderator
  • Hero Member
  • *
  • Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 3.017
Απ: Delivery με Αγγλία
« Απάντηση #29 στις: Αύγουστος 04, 2017, 11:09:45 μμ »

Υπομονή, θα το πάρεις. Οπως και να έχει, έστω και αργά, με το καλό να το δεχτείς και καλορίζικο.
Καταγράφηκε