Greek Coins Forum

Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Σύνθετη αναζήτηση  

Νέα:

SMF - Just Installed!


Αποστολέας Θέμα: τι μαζεύετε (ελληνικά)  (Αναγνώστηκε 2917 φορές)

LTZORTZAK

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 3.110
  • if you are good at something never do it for free
    • http://ltzortzak.simplesite.com/
τι μαζεύετε (ελληνικά)
« στις: Απρίλιος 25, 2015, 01:04:51 πμ »

.
Καταγράφηκε

vaspyr21

  • Sr. Member
  • ****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 346
  • ΑΕΚ σημαίνει προσφυγιά ξεριζωμένη 13/04/1924
    • myvideovaspyr21
Απ: τι μαζεύετε (ελληνικά)
« Απάντηση #1 στις: Απρίλιος 25, 2015, 01:10:08 πμ »

Οθωνα και τον Γεώργιο :)

john kalatzis

  • Hero Member
  • *****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 736
Απ: τι μαζεύετε (ελληνικά)
« Απάντηση #2 στις: Απρίλιος 25, 2015, 11:13:13 πμ »

ελληνικα νομισματα
Καταγράφηκε

lefmaggos

  • Sr. Member
  • ****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 447
  • Εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........
    • Calypso Hotel Studios Apartments
Απ: τι μαζεύετε (ελληνικά)
« Απάντηση #3 στις: Απρίλιος 25, 2015, 05:02:19 μμ »

εγω προς το παρων οθωνα και γεωργιο!!οταν μεγαλωσω θα το γυρισω στον κυβερνητη!! ;D ;D ::) ::)
Καταγράφηκε

Kostas06

  • Hero Member
  • *****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 1.100
Απ: τι μαζεύετε (ελληνικά)
« Απάντηση #4 στις: Απρίλιος 25, 2015, 05:07:17 μμ »

Εγω Καποδίστρια (ποικιλίες)  και Γεώργιο
Καταγράφηκε

exmim

  • Hero Member
  • *****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 1.068
Απ: τι μαζεύετε (ελληνικά)
« Απάντηση #5 στις: Απρίλιος 25, 2015, 08:02:16 μμ »

Ελληνικά δρχ και ευρω , νομίσματα και χαρτονομισματα  ( όχι Καποδίστρια  :'( όχι ιονικά ) α και ποικιλίες .... και ότι βρω μπροστά μου 8) . Ευθύμης 
Καταγράφηκε

Σίμος

  • Επισκέπτης
Απ: τι μαζεύετε (ελληνικά)
« Απάντηση #6 στις: Απρίλιος 25, 2015, 10:28:56 μμ »

Road Coins / Κέρματα δρόμου
Καταγράφηκε

KOKO-27

  • Newbie
  • *
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 3
Απ: τι μαζεύετε (ελληνικά)
« Απάντηση #7 στις: Απρίλιος 27, 2015, 04:56:41 μμ »

ότι σταθει κι ότι βρεθει ::)
Καταγράφηκε

LTZORTZAK

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 3.110
  • if you are good at something never do it for free
    • http://ltzortzak.simplesite.com/
Απ: τι μαζεύετε (ελληνικά)
« Απάντηση #8 στις: Μάιος 08, 2015, 11:08:32 μμ »

ότι σταθει κι ότι βρεθει ::)

μεγαλη αγαπη στις μαρκες ΟΤΕ
τις επιασες τις 1000
Καταγράφηκε

digo

  • Επισκέπτης
Απ: τι μαζεύετε (ελληνικά)
« Απάντηση #9 στις: Μάιος 08, 2015, 11:19:36 μμ »

Κανω συλλογη τυπων του 19ου αιωνα στην καλυτερη δυνατη κατασταση, (με λιγες εξαιρεσεις οπου καποιοι τυποι επαναλαμβανονται με διαφορετικες ημερομηνιες), και νομιζω οτι εχω ολα τα νομισματα του 20ου αιωνα αυστηρως ακυκλοφορητα, με εξαιρεση τα αναμνηστικα, συμπεριλαμβανομενων και των 2 χρυσων του Γεωργιου Β. Τα μεταπολέμικα μου νομισματα δεν ειναι πιστοποιημενα γιατι το θεωρω καταχρηση. Επισης, λογω του γεγονοτος οτι η Ελλαδα εχει μεγαλα διαστηματα κατα τα οποια δεν εκοψε νομισμα (1930-1954, 1912-1926 κλπ) προσπαθω να καλυπτω αυτες τις περιοδους με χαρτονομισματα, στην ιδια αψογη κατασταση με τα νομισματα που εχω, ετσι ωστε να μπορεσω να δημιουργησω μια κατανοητη οικονομικη ιστορια του Εθνους (οικονομικες μεταρρυθμισεις, χρεωκοπιες κλπ), με σχετικα μικρο κειμενο και εικονογραφησεις απο την συλλογη μου.

Αυτος ειναι και ο στοχος μου, μια κατανοητη οικονομικη-πολιτικη εικονογραφημενη ιστορια της Ελλαδας.
Καταγράφηκε

vaspyr21

  • Sr. Member
  • ****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 346
  • ΑΕΚ σημαίνει προσφυγιά ξεριζωμένη 13/04/1924
    • myvideovaspyr21
Απ: τι μαζεύετε (ελληνικά)
« Απάντηση #10 στις: Μάιος 08, 2015, 11:31:04 μμ »

Κανω συλλογη τυπων του 19ου αιωνα στην καλυτερη δυνατη κατασταση, (με λιγες εξαιρεσεις οπου καποιοι τυποι επαναλαμβανονται με διαφορετικες ημερομηνιες), και νομιζω οτι εχω ολα τα νομισματα του 20ου αιωνα αυστηρως ακυκλοφορητα, με εξαιρεση τα αναμνηστικα, συμπεριλαμβανομενων και των 2 χρυσων του Γεωργιου Β. Τα μεταπολέμικα μου νομισματα δεν ειναι πιστοποιημενα γιατι το θεωρω καταχρηση. Επισης, λογω του γεγονοτος οτι η Ελλαδα εχει μεγαλα διαστηματα κατα τα οποια δεν εκοψε νομισμα (1930-1954, 1912-1926 κλπ) προσπαθω να καλυπτω αυτες τις περιοδους με χαρτονομισματα, στην ιδια αψογη κατασταση με τα νομισματα που εχω, ετσι ωστε να μπορεσω να δημιουργησω μια κατανοητη οικονομικη ιστορια του Εθνους (οικονομικες μεταρρυθμισεις, χρεωκοπιες κλπ), με σχετικα μικρο κειμενο και εικονογραφησεις απο την συλλογη μου.

Αυτος ειναι και ο στοχος μου, μια κατανοητη οικονομικη-πολιτικη εικονογραφημενη ιστορια της Ελλαδας.
+1000

stel2_xania

  • Hero Member
  • *****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 4.746
    • 124sold
Απ: τι μαζεύετε (ελληνικά)
« Απάντηση #11 στις: Μάιος 09, 2015, 02:51:56 πμ »

Κανω συλλογη τυπων του 19ου αιωνα στην καλυτερη δυνατη κατασταση, (με λιγες εξαιρεσεις οπου καποιοι τυποι επαναλαμβανονται με διαφορετικες ημερομηνιες), και νομιζω οτι εχω ολα τα νομισματα του 20ου αιωνα αυστηρως ακυκλοφορητα, με εξαιρεση τα αναμνηστικα, συμπεριλαμβανομενων και των 2 χρυσων του Γεωργιου Β. Τα μεταπολέμικα μου νομισματα δεν ειναι πιστοποιημενα γιατι το θεωρω καταχρηση. Επισης, λογω του γεγονοτος οτι η Ελλαδα εχει μεγαλα διαστηματα κατα τα οποια δεν εκοψε νομισμα (1930-1954, 1912-1926 κλπ) προσπαθω να καλυπτω αυτες τις περιοδους με χαρτονομισματα, στην ιδια αψογη κατασταση με τα νομισματα που εχω, ετσι ωστε να μπορεσω να δημιουργησω μια κατανοητη οικονομικη ιστορια του Εθνους (οικονομικες μεταρρυθμισεις, χρεωκοπιες κλπ), με σχετικα μικρο κειμενο και εικονογραφησεις απο την συλλογη μου.

Αυτος ειναι και ο στοχος μου, μια κατανοητη οικονομικη-πολιτικη εικονογραφημενη ιστορια της Ελλαδας.

Αν και το ταξίδι, εχει μεγαλύτερη σημασία, οπως διατίνονται κάποιοι, ο στόχος ειναι πιο γλυκός...Ευχομαι να τον πετύχεις Δημήτρη
Καταγράφηκε
Κάνε το καλό, και ρίξτο στο γυαλό