Greek Coins Forum

Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Σύνθετη αναζήτηση  

Νέα:

SMF - Just Installed!


Αποστολέας Θέμα: Απ: ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΑΣ  (Αναγνώστηκε 2180 φορές)

LTZORTZAK

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 3.110
  • if you are good at something never do it for free
    • http://ltzortzak.simplesite.com/
Απ: Απ: ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΑΣ
« Απάντηση #15 στις: Απρίλιος 10, 2015, 10:12:13 πμ »

δεν το ειπε κακοπροερετα αντιθετα καλοπροερετα .
ηταν μια φορα και ενα καιρο ,τα μονολεπτα του οθωνα, και επειναν καφε ,και εκαναν πλακα και ειχανε μαζι τους στην παρεα ενα ταληρο 46 και περναγανε ωραια . ηρθε μια φορα και ενα μονολεπτο γεωργιου  κοιτα δεξια κοιτα αριστερα τι ειναι τουτο  ρε παιδια .ταληρο του λενε οσο αξιζει αυτο δεν πιανουμε ολα τα αλλα μαζι.

υγ θα κανονισουμε παλι μετα το πασχα
Καταγράφηκε

nikos11

  • Επισκέπτης
Απ: Απ: ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΑΣ
« Απάντηση #16 στις: Απρίλιος 10, 2015, 10:23:42 πμ »

Λεωνίδα περιέγραψες πολύ γλαφυρά και παραστατικά αυτό που ήθελε να πει ο Λευτέρης! Άλλη μια απόδειξη ότι δεν φέρεις άδικα τον τίτλο του global!!!
Καταγράφηκε

Μολοσσος

  • Full Member
  • ***
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 233
Απ: Απ: ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΑΣ
« Απάντηση #17 στις: Απρίλιος 10, 2015, 12:01:49 μμ »

Για αυτους που φοβουνται να ανεβασουν κατωτερα νομισματα μη τους κραξουν, περασε (ανεπιστρεπτι) πιστευω η εποχη αυτη με τις περιφημες φρασεις σκουπιδι, χρεπι, δε θα εσκυβα καν να το πιασω, πετα το στη θαλασσα να κανει σβουρες κτλ!!! μονο εγω στο Λεωνιδα τα λεω πλεον για να τον πειραζω!  ;D  ο καθενας οτι μπορει μαζευει και μαγκια του!!! πρεπει να σεβομαστε τη δυνατοτητα (οικονομικη) του καθενος και να μηνν τον χλευαζουμε! ποτε δεν ξερεις πως τα φερνει η ζωη μπορει ο χλευαστης μια μερα να γινει επαιτης και ο επαιτης να παρει τη θεση του πρωην χλευαστη του! ποσοι δεν χρεοκοπησαν και πουλησαν τις αλοτε περιλαμπρες συλλογες τους....

και οπως εχω ξαναγραψει το BU των 1500 ευρω δεν απεχει δα και τοσο πολυ απο το εξαιρετικο των 30-50-και 10 ευρω! συλλεξτε οτι μπορειτε και σηκωνει η τσεπη σας και μη ντρεπεστε γι'αυτο!  ;)


http://www.ebay.com/itm/191550018371?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT
Καταγράφηκε

masourakias

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 5.202
Απ: Απ: ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΑΣ
« Απάντηση #18 στις: Απρίλιος 10, 2015, 12:40:03 μμ »

Ειχα μια συζητηση προχθες με εναν εμπειρο φιλο συλλεκτη ο οποιος μου ανελυσε γιατι ειναι προτιμοτερο ενα 50 λεπτο του 1901 ms65 στα 6.000 ευρω απο ενα καθαρισμενο ακυκλοφορητο 1/4 του 1846 στην ιδια τιμη.  Του εξηγησα απλα οτι αν ηταν Αμερικανικα νομισματα το 50 λεπτο θα ειχε 200.000 δολλαρια και το καθαρισμενο τεταρτο 2.000.000 δολλαρια.  Δεν ξερω πως την εχουμε δει εδω στην Ελλαδα και απαξιωνουμε ολες τις σπανιωτητες.  Ειναι τρελο!

lefmaggos

  • Sr. Member
  • ****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 447
  • Εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........
    • Calypso Hotel Studios Apartments
Απ: Απ: ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΑΣ
« Απάντηση #19 στις: Απρίλιος 10, 2015, 01:02:10 μμ »

Οπως καλα καταλαβατε για συλλογη ελεγα και οχι σαν ανθρωπο!!
Παλι καλα που ειστε φιλαρακια και με πιασατε!!βεβαια του ειπα και το αλλο(του dimarko),οτι πρωτη φορα που συναντηθηκαμε στην καλλιθεα μου εξηγουσε 2 ωρες πως φτιαχνοντε οι μητρες νομισματων!!ακουραστος και με χαρα να μεταδωσει τις γνωσεις του!!
Καταγράφηκε

ukobke

  • Hero Member
  • *****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 1.814
Απ: Απ: ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΑΣ
« Απάντηση #20 στις: Απρίλιος 10, 2015, 10:04:28 μμ »

Ειχα μια συζητηση προχθες με εναν εμπειρο φιλο συλλεκτη ο οποιος μου ανελυσε γιατι ειναι προτιμοτερο ενα 50 λεπτο του 1901 ms65 στα 6.000 ευρω απο ενα καθαρισμενο ακυκλοφορητο 1/4 του 1846 στην ιδια τιμη.  Του εξηγησα απλα οτι αν ηταν Αμερικανικα νομισματα το 50 λεπτο θα ειχε 200.000 δολλαρια και το καθαρισμενο τεταρτο 2.000.000 δολλαρια.  Δεν ξερω πως την εχουμε δει εδω στην Ελλαδα και απαξιωνουμε ολες τις σπανιωτητες.  Ειναι τρελο!

Δημήτρη, έκανες την καλύτερη "πάσα". Εδώ πραγματικά αυτό που συμβαίνει με τα νομίσματα, είναι σαν τη φούσκα του χρηματιστήριου.

Όλοι μα ΟΛΟΙ, τρελλαίνονται με τα ακυκλοφόρητα και όχι με τα σπάνια. Γι αυτό ο Γεώργιος έχει πάει στα ύψη, ενώ πχ ο Όθωνας επειδή δεν έχει πολλά ακυκλοφόρητα είναι στα αζήτητα. Τα τελευταία 2-3 χρόνια έχω κάνει τις πιο πολλές αναβαθμίσεις στον Όθωνα γιατί όλοι ψάχνουν τα ακυκλοφόρητα του Γεώργιου...

Δεν είναι απλά τρελό...
Καταγράφηκε

KVASSOS

  • Hero Member
  • *****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 797
Απ: Απ: ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΑΣ
« Απάντηση #21 στις: Απρίλιος 10, 2015, 10:06:53 μμ »

Νικο παλι κι εσυ γι'ακυκλοφορητα του Οθωνα γραφεις...
Καταγράφηκε
You were in that dream

That I was dreaming I was dreaming in a dream...

vkeram

  • Επισκέπτης
Απ: Απ: ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΑΣ
« Απάντηση #22 στις: Απρίλιος 10, 2015, 10:12:43 μμ »

Ειχα μια συζητηση προχθες με εναν εμπειρο φιλο συλλεκτη ο οποιος μου ανελυσε γιατι ειναι προτιμοτερο ενα 50 λεπτο του 1901 ms65 στα 6.000 ευρω απο ενα καθαρισμενο ακυκλοφορητο 1/4 του 1846 στην ιδια τιμη.  Του εξηγησα απλα οτι αν ηταν Αμερικανικα νομισματα το 50 λεπτο θα ειχε 200.000 δολλαρια και το καθαρισμενο τεταρτο 2.000.000 δολλαρια.  Δεν ξερω πως την εχουμε δει εδω στην Ελλαδα και απαξιωνουμε ολες τις σπανιωτητες.  Ειναι τρελο!


Ξέρεις κανα τεταρτο 46 καθαρισμενο με 6000 ? Διότι ο ισραηλινός κάτω από 10.000 δεν έπεφτε ακόμα και όταν του έδειξα την περιτομή μου.  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Καταγράφηκε

masourakias

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 5.202
Απ: Απ: ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΑΣ
« Απάντηση #23 στις: Απρίλιος 10, 2015, 10:14:27 μμ »

Η συζητηση ηταν θεωρητικη του στυλ "γιατι να δωσει κανεις 6.000 ευρω......."

ukobke

  • Hero Member
  • *****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 1.814
Απ: Απ: ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΑΣ
« Απάντηση #24 στις: Απρίλιος 10, 2015, 10:17:10 μμ »

Νικο παλι κι εσυ γι'ακυκλοφορητα του Οθωνα γραφεις...

Θέλω να αναβαθμίσω το μονόλεπτο του 1845 από δυνατό VF και πάνω...
Καταγράφηκε

vsgoldcoins

  • Full Member
  • ***
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 185
Απ: Απ: ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΑΣ
« Απάντηση #25 στις: Απρίλιος 10, 2015, 11:21:33 μμ »

Παντως αυτα που βλεπω ειναι τα ακυκλοφορητα του Γεωργιου να κανουν βολτες . Του οθωνα και Καποδίστρια  τα μαζευουν και τα κριβουν καλά .  Οσο μπορω να εκτιμησω καθωτι ειμαι εκτος Αθηνών.
Καταγράφηκε

panosk

  • Full Member
  • ***
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 177
  • ..Money can't buy Life..
Απ: Απ: ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΑΣ
« Απάντηση #26 στις: Απρίλιος 12, 2015, 02:05:18 μμ »


  Ο Οθωνας ειναι πιο σπιτόγατος , ο ΓιώργηςΑ΄ ειναι παιδι της πιάτσας... :D :D ;D ;D
Καταγράφηκε
..Don't gain the World and lose your soul,
wisdom is better than silver and gold..

stel2_xania

  • Hero Member
  • *****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 4.746
    • 124sold
Απ: Απ: ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΑΣ
« Απάντηση #27 στις: Απρίλιος 12, 2015, 02:21:54 μμ »

Ειχα μια συζητηση προχθες με εναν εμπειρο φιλο συλλεκτη ο οποιος μου ανελυσε γιατι ειναι προτιμοτερο ενα 50 λεπτο του 1901 ms65 στα 6.000 ευρω απο ενα καθαρισμενο ακυκλοφορητο 1/4 του 1846 στην ιδια τιμη.  Του εξηγησα απλα οτι αν ηταν Αμερικανικα νομισματα το 50 λεπτο θα ειχε 200.000 δολλαρια και το καθαρισμενο τεταρτο 2.000.000 δολλαρια.  Δεν ξερω πως την εχουμε δει εδω στην Ελλαδα και απαξιωνουμε ολες τις σπανιωτητες.  Ειναι τρελο!

Εχουμε κάνει την κουβέντα, άπειρες φορές Δημήτρη, και δεν καταλήγει ποτέ πουθενά, παρα μόνο σε παρεξήγηση, οπότε άσε να δίνει ο καθένας τα λεφτά του οπου θέλει
Οταν βλέπω εδω μέσα, να πουλιέται δραχμή '47, εστω και μπαλωμένη, στο 1 χιλιάρικο, λιγώτερο απο το δίλεπτο του '69, και δεν την ακουμπάει κανείς, τι να λέμε ?
Καταγράφηκε
Κάνε το καλό, και ρίξτο στο γυαλό