Greek Coins Forum

Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Σύνθετη αναζήτηση  

Νέα:

SMF - Just Installed!


Αποστολέας Θέμα: numista.com  (Αναγνώστηκε 743 φορές)

filpolis

  • Sr. Member
  • ****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 375
numista.com
« στις: Μάιος 14, 2016, 11:50:50 μμ »

Θεωρω υποχρεωση μου να  προτεινω χωρις ενδιασμους στου συνοδοιπορους συλλεκτες του παγκοσμιου νομισματος το φορουμ
numista.com για ανταλλαγες νομισματων.Φυσικα με καθε επιφυλαξη και προσοχη διοτι ευτραπελα και δυσαρεστες καταστασεις εχουν αναφερθει.Απο αυτο το φορουμ καταφερα να ανταλλαξω πολλα διπλα μου νομισματα και να ερθουν στην κατοχη μου ενδιαφεροντα νομισματα οπως το συγχρονο 100 γαλλικο ευρω με τον Ηρακλη, τα γαλλικα πενηντα ευρω,τα  5 σετακια των 25 δολλαριων του 2013 του Καναδα αφιερωμενα στην πανιδα της χωρας,αλλα και πιο παλια κοματια οπως  τα επετειακα που μανιωδως  εψαχνα να βρω, τα Αλβανικα 5 Lekë (Skanderbeg's Victory) KM# 49 και το 10 Lekë (Death of Skanderbeg) KM# 50 αλλα και την επισημη επανακοπια/restrike των  5 Perpera - Nikola I του 1989 KM# 15 του Μαυροβουνιου.Επισης εχω ενα 1000 Πορτογαλικο reis του 1899 και πολλα,πολλα αλλα.
Ελπιζω να μην αντιτιθεται αυτη η δημοσιευση στους ορους του εδω, φορουμ.Ειναι ενα γνωστο site οπου γινονται επισης ενδιαφερουσες συζτησεις για το οτι εχει να κανει με το νομισμα.

 
Καταγράφηκε