Greek Coins Forum

Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Σύνθετη αναζήτηση  

Νέα:

SMF - Just Installed!


Αποστολέας Θέμα: email που ελαβα σχετικα με το γνωστο θεμα  (Αναγνώστηκε 747 φορές)

LTZORTZAK

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 3.110
  • if you are good at something never do it for free
    • http://ltzortzak.simplesite.com/
email που ελαβα σχετικα με το γνωστο θεμα
« στις: Φεβρουάριος 02, 2016, 03:26:55 μμ »

Κύριε Τζωρτζάκη καλημέρα.
Με αφορμή την ενημέρωσή μου για ανάρτηση στον ιστότοπο «Greek coins forum» την 1η Φεβρουαρίου 2016, στην οποία έγινε έμμεση αλλά σαφής (φωτογραφική) αναφορά στο πρόσωπό μου με την παράθεση του ακρωνυμίου μου, σε συνάρτηση με τη σχετική  συλλογή μου, τις προθέσεις μου για την εκποίησή της αλλά και για τον τρόπο διαχείρισής της, θεωρώ αναγκαίο να διατυπώσω τις απόψεις μου:

Κατ’ αρχάς θα ήθελα να επισημάνω ότι, με εξαίρεση μία περίπτωση στο έτος 2009, κατά την οποία δέχθηκα απρόκλητη και ταυτόχρονα προκλητική επίθεση από μέλος του Δ.Σ. της Ε.Ν.Ε., μέσω άρθρου του στην ιστοσελίδα της Π.Ν.Ε., σχετικά με την εμπλοκή μου στην έκδοση της γνωστής μελέτης του Peter Chace, οπότε και απάντησα αναλόγως, δεν απασχόλησα τον ιστότοπο για οποιοδήποτε ζήτημα, παρά μόνο μία φορά, με την ανάρτηση ενός κειμένου νομισματικού περιεχομένου.
Σε ό,τι αφορά τώρα στο περιεχόμενο της ανάρτησης, αφού ευχαριστήσω τον Δημήτρη Γκοτζαμάνη για τα καλά, αν και υπερβολικά του λόγια για μένα, θα παρακαλέσω να μη γίνονται δημόσιες και μάλιστα έντυπες  αναφορές στο πρόσωπό μου και στις επιλογές μου, ακόμη και εάν προέρχονται από καλές προθέσεις, εκτός βέβαια εάν κάποιος θεωρεί ότι θίγεται από λόγια ή ενέργειές μου. Πολύ περισσότερο δεν επιθυμώ να εμπλέκομαι σε αντιπαραθέσεις μεταξύ μελών. Τέλος,  η διαχείριση της συλλογής ενός εκάστου είναι καθαρά προσωπικό ζήτημα και ο καθένας έχει την ευθύνη των επιλογών και των ενεργειών του. Εάν μάλιστα εξάγονται και, ακόμη χειρότερα, κοινοποιούνται από τρίτους συμπεράσματα χωρίς γνώση των δεδομένων, τότε, ανεξαρτήτως προθέσεων, στην καλύτερη περίπτωση είναι επιπόλαιο και στη χειρότερη επιλήψιμο ή και προσβλητικό. Στην περίπτωση του Δημήτρη, θέλω να πιστεύω ότι συντρέχει το πρώτο ενδεχόμενο.
Κατόπιν όλων αυτών, παρακαλώ για την ανάρτηση του ανωτέρω κειμένου στη θέση των αναρτήσεων που έχουν αφαιρεθεί.

Με τιμή

Γεώργιος Ι. Μπούτος
Καταγράφηκε