Greek Coins Forum

Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Σύνθετη αναζήτηση  

Νέα:

SMF - Just Installed!


Αποστολέας Θέμα: Περί Πλάγιας Ανατροπής (Μύθος και πραγματικότητα)-simos  (Αναγνώστηκε 3589 φορές)

dimitrisLoup

  • Jr. Member
  • **
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 55
Απ: Απ: Περί Πλάγιας Ανατροπής (Μύθος και πραγματικότητα)
« Απάντηση #15 στις: Σεπτέμβριος 07, 2015, 12:20:27 μμ »

λεωνιδα δεν θελω να γινουμε κολος......απο την στιγμη που δεν εβρισα δεν εχεις καμια δουλεια να μου παραποιεις τα μηνυματα μου....γιατι τοση προστασια στον εν λογο κυριο ??????

ελα μεθαυριο απο το σπιτι και θα τα πουμε απο κοντα τελος

υγ δεν εκανε κατι παρανομο ουτε εγραψε και μακακιες αντιθετα καποιοι αλλοι τον γελιοποιουν ως συνηθως
Λεωνίδα για πες μου εσυ από αυτό που γράφει τι κατάλαβες και ποιους εννοεί ο ποιητής-παλιός συλλέκτης  Σίμος .

Αυτό το άρθρο το γράφω με 40 βαθμούς κάυσωνα σήμερα για να εξηγήσω σε νέους κυρίως συλλέκτες τι ακριβώς είναι η Πλάγια Ανατροπή μιας και βλέπω σε ελληνικό φόρουμ αυτή τη στιγμή να γράφονται ........ 

Και στο υγ που γράφεις να σου πω ότι δεν τον γελοιοποιεί κανένας αυτό το κατάφερε μόνος του  ;) ;).

Κατά τα άλλα μια χαρά είναι το θέμα κρίμα που έκανε ζέστη  ;D ;D ;D ;D.
Καταγράφηκε

masourakias

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 5.202
Απ: Απ: Περί Πλάγιας Ανατροπής (Μύθος και πραγματικότητα)
« Απάντηση #16 στις: Σεπτέμβριος 07, 2015, 12:20:44 μμ »

το βαλαμε στην ακρη Δημητρη λογο αυτοσυγρατησης οπως λες και εσυ...αλλα εσυ μιλας για αυτοσυγρατηση του φιλου..παμε παλι μερικα μπραβο
Δεν μπορώ να σου το λύσω το πρόβλημα.  Επικοινώνησε με τον Σίμο προσωπικά.  Στο κάτω κάτω αφού δεν συμμετέχεις στις συζητήσεις του φορουμ τουλάχιστον μην το επιβαρύνεις.

masourakias

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 5.202
Απ: Απ: Περί Πλάγιας Ανατροπής (Μύθος και πραγματικότητα)
« Απάντηση #17 στις: Σεπτέμβριος 07, 2015, 12:22:58 μμ »

λεωνιδα δεν θελω να γινουμε κολος......απο την στιγμη που δεν εβρισα δεν εχεις καμια δουλεια να μου παραποιεις τα μηνυματα μου....γιατι τοση προστασια στον εν λογο κυριο ??????

ελα μεθαυριο απο το σπιτι και θα τα πουμε απο κοντα τελος

υγ δεν εκανε κατι παρανομο ουτε εγραψε και μακακιες αντιθετα καποιοι αλλοι τον γελιοποιουν ως συνηθως
Λεωνίδα για πες μου εσυ από αυτό που γράφει τι κατάλαβες και ποιους εννοεί ο ποιητής-παλιός συλλέκτης  Σίμος .

Αυτό το άρθρο το γράφω με 40 βαθμούς κάυσωνα σήμερα για να εξηγήσω σε νέους κυρίως συλλέκτες τι ακριβώς είναι η Πλάγια Ανατροπή μιας και βλέπω σε ελληνικό φόρουμ αυτή τη στιγμή να γράφονται ........ 

Και στο υγ που γράφεις να σου πω ότι δεν τον γελοιοποιεί κανένας αυτό το κατάφερε μόνος του  ;) ;).

Κατά τα άλλα μια χαρά είναι το θέμα κρίμα που έκανε ζέστη  ;D ;D ;D ;D.
Καταλαβαίνω τι λες αλλά μόνο χιουμοριστικά μπορεί να αντιμετωπιστεί.  Τι τσιμπάτε και εσείς. 

stel2_xania

  • Hero Member
  • *****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 4.746
    • 124sold
Απ: Απ: Περί Πλάγιας Ανατροπής (Μύθος και πραγματικότητα)
« Απάντηση #18 στις: Σεπτέμβριος 07, 2015, 12:26:50 μμ »

Αγαπητέ φίλε Αντώνη..., δηλ. τι νομίζεις οτι επρεπε να γίνει, απο την στιγμή που γράφτηκε ? Να τον διαγράψουν ? Τι νομίζεις οτι επρεπε να γίνει, κατα την γνώμη σου ?  Μπήκες και είπες την άποψή σου, και ο Λεωνίδας εσβησε την επίμαχη λέξη. Ωραία, γιατί συνεχίζετε λοιπόν ?  Είπα κι εγώ..., τόσες ωραίες συζητήσεις για νομισματικά θέματα, κάπου θα χαλάσει..., δεν μπορεί !

Ο καθένας κρίνεται για αυτά που γράφει.



Τείνω να συμφωνήσω για 2η φορά, κι αρχίζω ν' ανησυχώ  8)
Καταγράφηκε
Κάνε το καλό, και ρίξτο στο γυαλό

LTZORTZAK

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 3.110
  • if you are good at something never do it for free
    • http://ltzortzak.simplesite.com/
Απ: Απ: Περί Πλάγιας Ανατροπής (Μύθος και πραγματικότητα)
« Απάντηση #19 στις: Σεπτέμβριος 07, 2015, 12:27:36 μμ »

λεωνιδα δεν θελω να γινουμε κολος......απο την στιγμη που δεν εβρισα δεν εχεις καμια δουλεια να μου παραποιεις τα μηνυματα μου....γιατι τοση προστασια στον εν λογο κυριο ??????

ελα μεθαυριο απο το σπιτι και θα τα πουμε απο κοντα τελος

υγ δεν εκανε κατι παρανομο ουτε εγραψε και μακακιες αντιθετα καποιοι αλλοι τον γελιοποιουν ως συνηθως
Λεωνίδα για πες μου εσυ από αυτό που γράφει τι κατάλαβες και ποιους εννοεί ο ποιητής-παλιός συλλέκτης  Σίμος .

Αυτό το άρθρο το γράφω με 40 βαθμούς κάυσωνα σήμερα για να εξηγήσω σε νέους κυρίως συλλέκτες τι ακριβώς είναι η Πλάγια Ανατροπή μιας και βλέπω σε ελληνικό φόρουμ αυτή τη στιγμή να γράφονται ........ 

Και στο υγ που γράφεις να σου πω ότι δεν τον γελοιοποιεί κανένας αυτό το κατάφερε μόνος του  ;) ;).

Κατά τα άλλα μια χαρά είναι το θέμα κρίμα που έκανε ζέστη  ;D ;D ;D ;D.

δημητρη την ωρα που το εγραφε εμεις πιναμε καφεδακι παρεα σωστα ;

ειδες οτι οτι εγραψες εσυ δεν το πειραξαμε γιατι το λαβαμε σαν χιουμοριστικη μπηχτη

απο εκει και περα ομως οτι και να γραψει του την πεφτετε κανονικοτατα

υγ δεν αναφερομαι μονο σε εσενα
Καταγράφηκε

antonis chaniotis

  • Full Member
  • ***
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 184
Απ: Απ: Περί Πλάγιας Ανατροπής (Μύθος και πραγματικότητα)
« Απάντηση #20 στις: Σεπτέμβριος 07, 2015, 12:27:50 μμ »

Σηκωνω τα χερια ψηλα Δημητρη...πραγματικα  αν και δεν νομιζω να εχω επιβαρυνει το φορουμ καθολου..ισα ισα μια χαρα ημουν στην αρχη μεχρι την Π.Σ περιοδο μετα εκοψα και ασχοληθηκα μονο οτα με εθιγε κατι
Καταγράφηκε

dimitrisLoup

  • Jr. Member
  • **
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 55
Απ: Απ: Περί Πλάγιας Ανατροπής (Μύθος και πραγματικότητα)
« Απάντηση #21 στις: Σεπτέμβριος 07, 2015, 12:31:26 μμ »

Δημήτρη χιουμοριστικά το πήρα και για αυτό του είπα ότι έπρεπε να παει να βρει καμια γυναίκα και να μην γράφει αρθα με τον καύσωνα .Μονο  να προσέχει όπως μου ειπε ενας φιλος  μη το εχει το κορίτσι σε σχέδιο μεταλλίου και του βγει απο αλλού το σφάλμα  ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Καταγράφηκε

antonis chaniotis

  • Full Member
  • ***
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 184
Απ: Απ: Περί Πλάγιας Ανατροπής (Μύθος και πραγματικότητα)
« Απάντηση #22 στις: Σεπτέμβριος 07, 2015, 12:32:57 μμ »

Στελιο αν διαβασες ....το θεμα μου δεν ειναι το αρθρο που εβαλε...μια χαρα αρθρο ειναι αν και δεν περιμενα τον φιλο το 2015 για να το διαβασω..το θεμα μου ηταν οτι σχολιασε αρνητικα το αλλο φορουν και που ο Δημητρης και εσυ φυσικα δεν βρηκατε κατι μεπτο
Καταγράφηκε

masourakias

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 5.202
Απ: Απ: Περί Πλάγιας Ανατροπής (Μύθος και πραγματικότητα)
« Απάντηση #23 στις: Σεπτέμβριος 07, 2015, 12:33:45 μμ »

Σηκωνω τα χερια ψηλα Δημητρη...πραγματικα  αν και δεν νομιζω να εχω επιβαρυνει το φορουμ καθολου..ισα ισα μια χαρα ημουν στην αρχη μεχρι την Π.Σ περιοδο μετα εκοψα και ασχοληθηκα μονο οτα με εθιγε κατι
Έχεις θέμα με τον Σίμο και το καταλαβαίνω.  Εγώ προσωπικά δεν έχω απολύτως κανένα θέμα μαζί σου και το ξέρεις όπως δεν έχω θέμα με κανένα άλλο από το Στέκι Συλλεκτών.  Έχω όμως και ένα φορουμ να διαχειριστώ και εκ των πραγμάτων οι καταστάσεις με αναγκάζουν να πάρω θέση σε ζητήματα που ανακύπτουν και να δράσω.  Έλα στη θέση μου.     

masourakias

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 5.202
Απ: Απ: Περί Πλάγιας Ανατροπής (Μύθος και πραγματικότητα)
« Απάντηση #24 στις: Σεπτέμβριος 07, 2015, 12:34:59 μμ »

Στελιο αν διαβασες ....το θεμα μου δεν ειναι το αρθρο που εβαλε...μια χαρα αρθρο ειναι αν και δεν περιμενα τον φιλο το 2015 για να το διαβασω..το θεμα μου ηταν οτι σχολιασε αρνητικα το αλλο φορουν και που ο Δημητρης και εσυ φυσικα δεν βρηκατε κατι μεπτο
Κάνεις λάθος.  Του ζήτησα να αποφεύγει τους σχολιασμούς.

antonis chaniotis

  • Full Member
  • ***
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 184
Απ: Απ: Περί Πλάγιας Ανατροπής (Μύθος και πραγματικότητα)
« Απάντηση #25 στις: Σεπτέμβριος 07, 2015, 12:36:28 μμ »

Δημητρη συμφωνω με το παραπανω μηνυμα σου απολυτως .....λογικο να θελεις ομαλη λειτουργια αλλα δεν στην χαλαω εγω αυτο ειναι που δεν θελεις μαλλον να καταλαβεις
Καταγράφηκε

LTZORTZAK

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 3.110
  • if you are good at something never do it for free
    • http://ltzortzak.simplesite.com/
Απ: Απ: Περί Πλάγιας Ανατροπής (Μύθος και πραγματικότητα)
« Απάντηση #26 στις: Σεπτέμβριος 07, 2015, 12:36:52 μμ »

Στελιο αν διαβασες ....το θεμα μου δεν ειναι το αρθρο που εβαλε...μια χαρα αρθρο ειναι αν και δεν περιμενα τον φιλο το 2015 για να το διαβασω..το θεμα μου ηταν οτι σχολιασε αρνητικα το αλλο φορουν και που ο Δημητρης και εσυ φυσικα δεν βρηκατε κατι μεπτο
,

ειπε μια λεξη την διεγραψα

αφηστε μας να ασχοληθουμε με κανενα νομισματακι

και εσυ να ερθεις να ασχοληθεις με τους μετρητες
Καταγράφηκε

stel2_xania

  • Hero Member
  • *****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 4.746
    • 124sold
Απ: Απ: Περί Πλάγιας Ανατροπής (Μύθος και πραγματικότητα)
« Απάντηση #27 στις: Σεπτέμβριος 07, 2015, 12:37:35 μμ »

Στελιο αν διαβασες ....το θεμα μου δεν ειναι το αρθρο που εβαλε...μια χαρα αρθρο ειναι αν και δεν περιμενα τον φιλο το 2015 για να το διαβασω..το θεμα μου ηταν οτι σχολιασε αρνητικα το αλλο φορουν και που ο Δημητρης και εσυ φυσικα δεν βρηκατε κατι μεπτο

Το κατάλαβα αυτό.., λές τα ιδια που είπα...Σε ρώτησα ομως, και δεν απάντησες. Τι νομίζεις οτι επρεπε να γίνει, απο την στιγμή που γράφτηκε ? Τάπατε, σβύστκε η επίμαχη φράση...Τι επρεπε να γίνει δηλ ? Απορώ, γιατί συνεχίζετε ακόμα . Κατα την γνώμη μου, το θέμα εχει κλείσει
Καταγράφηκε
Κάνε το καλό, και ρίξτο στο γυαλό

masourakias

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 5.202
Απ: Απ: Περί Πλάγιας Ανατροπής (Μύθος και πραγματικότητα)
« Απάντηση #28 στις: Σεπτέμβριος 07, 2015, 12:38:23 μμ »

Δημητρη συμφωνω με το παραπανω μηνυμα σου απολυτως .....λογικο να θελεις ομαλη λειτουργια αλλα δεν στην χαλαω εγω αυτο ειναι που δεν θελεις μαλλον να καταλαβεις
Το παίρνω πίσω.  Σε θεωρώ αξιόλογο άτομο.  Δεν ξέρω γιατί έχει δημιουργηθεί αυτή η αντιπαράθεση.  Δεν μας αρμόζει. 

antonis chaniotis

  • Full Member
  • ***
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 184
Απ: Απ: Περί Πλάγιας Ανατροπής (Μύθος και πραγματικότητα)
« Απάντηση #29 στις: Σεπτέμβριος 07, 2015, 12:38:50 μμ »

Σιμο παρ ολο που δεν εχεις κανει κατι παρανομο (να βαζεις ολοκληρο το link στο Στεκι) θα συμφωνησω μαζι τους.  Αν θελεις γραψε για τις πλαγιες ανατροπες γενικα και αν θελεις βαλε το link απ ευθειας στο θεμα του Στεκιου.  Μην ανεβαζεις ομως ετσι το θεμα εδω.  Οποιος θελει ας παει στο "Στεκι" να το διαβασει.

Οσο για την παρεμβαση τη δικη μου, μην περιμενετε να να γινεται οταν κοιμαμαι.  Δεν εχω φτασει ακομα σε αυτο το επιπεδο.
αυτο ακριβως του εγραψες
Καταγράφηκε