Greek Coins Forum

Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Σύνθετη αναζήτηση  

Νέα:

SMF - Just Installed!


Αποστολέας Θέμα: «ΧΑΛΚΟΣ Ο ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΧΡΥΣΟΣ» - «Copper -The Red Gold».  (Αναγνώστηκε 3791 φορές)

YVASILAKIS

  • Sr. Member
  • ****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 405
Απ: «ΧΑΛΚΟΣ Ο ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΧΡΥΣΟΣ» - «Copper -The Red Gold».
« Απάντηση #45 στις: Μάιος 03, 2017, 11:46:34 μμ »

Το παρέλαβα σήμερα ,με μια πρώτη ματιά με άρεσε,  η ποιότητα κορυφαία , μόλις βρω λίγο χρόνο ελεύθερο θα το ξεψαχνίσω, για πλήρη συμπεράσματα επιφυλάσσομαι μετά την μελέτη. Καλή συνέχεια.

Ευχαριστώ πολύ ελπίζω να σου αρέσει και αφού το μελετήσεις !!

Πολυ καλη δουλειά ! Καλογραμμένο , τρομερή ποιότητα του βιβλίου και φυσικα τρομερά κομματια
Μπράβο και στον κ. Νίκο για τις κυριολεκτικά ΑΠΙΘΑΝΕΣ φωτογραφίες !

Κώστα
ευχαριστώ πολύ . Για σένα που είσαι ο συλλέκτης της επόμενης γενιάς ήθελα να σε ρωτήσω , σε βοήθησε να ξεκαθαρίσεις αυτά που γνώριζες μέχρι σήμερα για τα χάλκινα του Γεωργίου ?
Αν αυτό έγινε τότε το βιβλίο θα βοηθήσει τις επόμενες γενιές συλλεκτών και αυτή θα είναι η μεγαλύτερη μου  χαρά .


Καταγράφηκε

KVASSOS

  • Hero Member
  • *****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 797
Απ: «ΧΑΛΚΟΣ Ο ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΧΡΥΣΟΣ» - «Copper -The Red Gold».
« Απάντηση #46 στις: Μάιος 07, 2017, 01:14:57 μμ »

    Εχοντας παρει το βιβλιο στα χερια μου και εχοντας κανει μια σχετικα συντομη αναγνωση,θελω να εκφρασω τα συγχαρητηρια μου στον φιλο συγγραφεα για την πραγματικα αξιεπαινη εργασια- μελετη στα χαλκινα νομισματα του Γεωργιου '.
  Φυσικα το αποτελεσμα αυτο   ειναι σε αμεση συναρτηση με τον χαρακτηρα του συγγραφεα -συλλεκτη που τον χαρακτηριζει η αναλυτικοτητα ,η μεθοδικοτητα και η τελειομανια του .(Επρακτη αποδειξη η συλλογαρα του.)
  Θεωρω οτι η μελετη αυτη θα αποτελεσει
Α) Τον απολυτο συλλεκτικο οδηγο -μπουσουλα  στα χαλκινα νομισματα του Γεωργιου Α'.
Β)  Προτυπο στην νομισματικη βιβλιογραφια, θετωντας υψηλες προδιαγραφες στην παρουσιαση και φωτογραφιση νομισματων.Φυσικα νομιζω οτι επαιξε σημαντικο ρολο η αψογη φωτογραφιση απο τον Κο Ν.Κατσιμπρακη.
 Συγχαρηρια!!!Περιμενω με ανυπομονησια την συνεχεια στα αργυρα,χρυσα και χαλκονικελινα νομισματα του Γεωργιου Α'.
Καταγράφηκε
You were in that dream

That I was dreaming I was dreaming in a dream...

YVASILAKIS

  • Sr. Member
  • ****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 405
Απ: «ΧΑΛΚΟΣ Ο ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΧΡΥΣΟΣ» - «Copper -The Red Gold».
« Απάντηση #47 στις: Μάιος 08, 2017, 12:40:20 πμ »

    Εχοντας παρει το βιβλιο στα χερια μου και εχοντας κανει μια σχετικα συντομη αναγνωση,θελω να εκφρασω τα συγχαρητηρια μου στον φιλο συγγραφεα για την πραγματικα αξιεπαινη εργασια- μελετη στα χαλκινα νομισματα του Γεωργιου '.
  Φυσικα το αποτελεσμα αυτο   ειναι σε αμεση συναρτηση με τον χαρακτηρα του συγγραφεα -συλλεκτη που τον χαρακτηριζει η αναλυτικοτητα ,η μεθοδικοτητα και η τελειομανια του .(Επρακτη αποδειξη η συλλογαρα του.)
  Θεωρω οτι η μελετη αυτη θα αποτελεσει
Α) Τον απολυτο συλλεκτικο οδηγο -μπουσουλα  στα χαλκινα νομισματα του Γεωργιου Α'.
Β)  Προτυπο στην νομισματικη βιβλιογραφια, θετωντας υψηλες προδιαγραφες στην παρουσιαση και φωτογραφιση νομισματων.Φυσικα νομιζω οτι επαιξε σημαντικο ρολο η αψογη φωτογραφιση απο τον Κο Ν.Κατσιμπρακη.
 Συγχαρηρια!!!Περιμενω με ανυπομονησια την συνεχεια στα αργυρα,χρυσα και χαλκονικελινα νομισματα του Γεωργιου Α'.

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου Κώστα .
Οι εντυπώσεις σου, τα θετικά σχόλιά σου, η καλή κριτική σου  σημαίνουν πολλά για μένα και την ομάδα μου γιατί εκτιμώ την γνώμη σου μιας και ξεχωρίζεις στο συλλεκτικό μας «κόσμο» με τις γνώσεις σου και τον χαρακτήρα σου.

Φιλικά
Γιάννης
Καταγράφηκε