Greek Coins Forum

Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Σύνθετη αναζήτηση  

Νέα:

SMF - Just Installed!


Αποστολέας Θέμα: Σοσιαλ-Κομμουνισμός.  (Αναγνώστηκε 1789 φορές)

kanellop

  • Full Member
  • ***
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 114
Καταγράφηκε

sac

  • Sr. Member
  • ****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 353
Απ: Σοσιαλ-Κομμουνισμός.
« Απάντηση #1 στις: Απρίλιος 22, 2017, 06:07:39 μμ »

Στα νησιά Τουαμότου μαγείρεψαν για βράδυ; Ή να ανησυχώ;
Καταγράφηκε
儿勒艾弗勒娜

sroussos

  • Hero Member
  • *****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 500
Απ: Σοσιαλ-Κομμουνισμός.
« Απάντηση #2 στις: Απρίλιος 22, 2017, 09:27:55 μμ »

Γιώργος; και εγώ νόμιζα πως σε λένε Βασίλη Κικίλια
Καταγράφηκε

filpolis

  • Sr. Member
  • ****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 375
Απ: Σοσιαλ-Κομμουνισμός.
« Απάντηση #3 στις: Απρίλιος 26, 2017, 03:24:18 μμ »

Η Ελλαδα ειναι η μοναδικη εναπομεινουσα σοβιετια με 35 χρονες ικανες προς εργασια χηρες.Αμα το πεις αυτο δημοσια,εισαι φασιστας και αλητης.Ποια Βενεζουελα.
Καταγράφηκε

sekadakis

  • Επισκέπτης
Απ: Σοσιαλ-Κομμουνισμός.
« Απάντηση #4 στις: Απρίλιος 26, 2017, 03:38:14 μμ »

ΘΕΛΩ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ΣΤΟΝ FILPOLIS

Καταγράφηκε

filpolis

  • Sr. Member
  • ****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 375
Απ: Σοσιαλ-Κομμουνισμός.
« Απάντηση #5 στις: Απρίλιος 26, 2017, 04:38:03 μμ »

Εχω δικαιωμα στο λογο και να υπερασπιζομαι τον εαυτο μου με νομιμα μεσα.Συνεχεια δεν δινω, αλλα εργαζομαι προς αποκατασταση της αληθειας και της αξιοπρεπειας μου.
Καταγράφηκε

sekadakis

  • Επισκέπτης
Απ: Σοσιαλ-Κομμουνισμός.
« Απάντηση #6 στις: Απρίλιος 26, 2017, 04:41:02 μμ »

Επειδή τα γραφόμενα στο φόρουμ έχουν γίνει εργαλείο για να πλήξουν την προσωπική μου ζωή.

παρακαλώ για την διαγραφή μου.

Ζητάω συγνώμη από τους ιδιοκτήτες του φόρουμ για ότι έγινε σήμερα.

Δεν υπάρχει καμία κόντρα, αφου δεν θα είμαι πια στο φόρουμ, συγνώμη και πάλι από όλους.



Καταγράφηκε

padelis.k

  • Sr. Member
  • ****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 430
Απ: Σοσιαλ-Κομμουνισμός.
« Απάντηση #7 στις: Απρίλιος 26, 2017, 09:02:45 μμ »

FILIPOLIS   ΡΩΤΗΣΑ ΠΡΙΝ  ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΜΟΥ   ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΟ ΠΑΙΔΙ . ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕΣ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΕ ΤΙΜΟΥΝ ΕΚΑΤΟ ΔΙΚΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ   ....   ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ   ..... ΣΟΥ ΖΗΤΩ   ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ , ΑΠΑΙΤΩ  ΝΑ ΑΝΑΚΑΛΕΣΗΣ    ΑΥΡΙΟ  .ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΤΑ ΕΙΠΑΝ ΓΙΑ ΣΕΝΑ[ΚΑΛΟ ΠΑΙΔΙ] ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΑΝΑΚΑΛΕΣΕΙΣ .  ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΕΓΩ ΣΤΑΜΑΤΑΩ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΚΑΙ ΝΑ ΣΧΟΛΙΑΖΩ  ΩΣ ΕΝΔΕΙΞΗ  ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΗς  ,ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ  ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ  .ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ  ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ  ΚΙΝΗΣΗ ΣΟΥ
Καταγράφηκε

stel2_xania

  • Hero Member
  • *****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 4.746
    • 124sold
Απ: Σοσιαλ-Κομμουνισμός.
« Απάντηση #8 στις: Απρίλιος 26, 2017, 09:19:23 μμ »

Συνήθως, οι κόντρες ξεκινάνε απο το τίποτα....., χωρίς ιδιαίτερο λόγο...., ισως, γιατί δεν εχουμε τι να κάνουμε..Κι εγώ εχω παραφερθεί στο παρελθόν με τον Νίκο, αλλά τα βρήκαμε στην πορεία...Ξέρετε, δεν χρειάζεται και πολύ...., λίγο ψυχολογικά να εισαι φορτισμένος, σ' αυτούς ειδικά τους δύσκολους καιρούς, και σε φορτώσει κι αλλος κι απο πάνω, δεν θέλει πολύ να ξεσπάσει...Ας ασχοληθεί ο καθένας με τα δικά του, κι ας μήν φορτώνουμε τους άλλους
Καταγράφηκε
Κάνε το καλό, και ρίξτο στο γυαλό

john v

  • Full Member
  • ***
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 140
Απ: Σοσιαλ-Κομμουνισμός.
« Απάντηση #9 στις: Απρίλιος 26, 2017, 09:45:12 μμ »

FILIPOLIS έχω γράψει για εσένα και για την συλλογή σου ωραία σχόλια σε έχω υποστηρίξει και με έχεις ευχάριστη για τα ωραία σχόλια…. Αλλά αυτό που έγινε είναι ανήθικο σε παρακαλώ προσωπικά αύριο κιόλας να ανακαλέσεις , μην χαλάς την εικόνα σου για τέτοια θέματα , όπως έγραψε και ο παντελής ξέρουμε ότι είσαι καλο παιδί αλλά μην κάνεις κάτι που οδηγεί στην  πρωσοπικη καταστροφή  του αλλού
Καταγράφηκε

filpolis

  • Sr. Member
  • ****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 375
Απ: Σοσιαλ-Κομμουνισμός.
« Απάντηση #10 στις: Απρίλιος 26, 2017, 10:48:28 μμ »

δεν μπορω να καταλαβω ακομα τι εχω κανει.Δεν ξερω τι σας μεταφεραν ουτε με ενδιαφερει.Εχουν γραφτει οτι ειμαι  ηλιθιος με χαμηλη νουμοσυνη και οτι τρωω ροχαλες δεν εσπευσα να κανω κατι,τωρα μου προσαπτουν και τις κατηγοριες του ρουφιανου.Εντεχνως.
Οι δημοσοιοι υπαληλοι εν ωρα υπηρεσιας θα ηταν καλο να ασχολουνται με τα προβληματα του πoλiτη και οχι να βριζουν αγνωστους στο διαδικτυο.Απο θυμα εγινα και θυτης.Δεν εχω κανει καμια καταγγελια ουτε ασχολουμαι με κατι τετοιο.Ελπιζω να σας καλυψα, σας παρακαλω ομως μην γραφετε οτι ειμαι ανηθικος, εχω ολο το  νομιμο δικαιωμα να υπερασπιστω την τιμη και την υποληψη μου
Καταγράφηκε

sam_gr

  • Newbie
  • *
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 41
Απ: Σοσιαλ-Κομμουνισμός.
« Απάντηση #11 στις: Απρίλιος 26, 2017, 10:51:42 μμ »

Ότι γράφει ο καθένας μας εδώ μένει .Και αυτές είναι οι ακριβέστερες συστάσεις για τον εαυτό του.
Κάποιοι με τα γραφόμενα τους υποτιμουν όχι μόνο το συλλεκτισμό αλλά την ανθρώπινη αξία.
Προσπαθήστε να γίνετε πρώτα άνθρωποι κάποιοι και μετά τρανοί συλλέκτες (όσος χρόνος σας απομένει)
 
Αναγκαστικά παρακολουθώ εδώ μέσα και τα τραγελαφικά τεκτενόμενα
πρωι , μεσημέρι βράδυ . Αντεκλίσεις , προσβολές και σκαλίζοντας λίγο παλιότερα post
υπήρξαν και απειλές και εκβιασμοί .

Και μετά σου λένε να πας σε συναντήσεις και να γνωρίσεις κόσμο.
Εγώ σαν νέος με αυτή την ενασχόληση , αλλά και με αυτή τη πρώτη επιφανιακή επαφή με αυτο το
συνάφι των συλλεκτών ξέρετε τι λέω : Μ Α Κ Ρ Ι Α !!!

.Τι θα μου προσφέρει ο ανθρωπος που κρυμένος πίσω από ένα πληκρολόγιο
προσπαθεί με τόσο μίσος να δημιουγήσει πρόβλημα για να αποδείξει τι ?
Ότι είναι παλιότερος στο χόμπυ ? Ότι έχει μεγαλύτερη ή καλύτερη συλλογή ?
Mηπως απο κοντά θα έχει καλύτερη συμπεριφορά?
 
Εν κατακλείδι: Κουλάρετε λίγο !!! Kάποιοι έχετε καταντήσει το forum χειρότερο και από Survivor
Καταγράφηκε

sac

  • Sr. Member
  • ****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 353
Απ: Σοσιαλ-Κομμουνισμός.
« Απάντηση #12 στις: Απρίλιος 27, 2017, 12:30:47 πμ »

Όταν πρωτόμπλεξα με τον ελληνικό συλλεκτικό χώρο (γιατί οι πρώτες συλλεκτικές μου δραστηριότητες ήταν "διασυνοριακές"), μου κακοφάνηκαν κι εμένα πολλά πράγματα.

Ένα από τα καλύτερα παιδιά του συλλέκτικού χώρου (ίσως και ο πιο ευγενικός από όλους μας), μου είχε πει τότε ότι "ο συλλεκτισμός θέλει γερό στομάχι." Το θυμάμαι πάντα και πιστεύω ότι το θυμάται κι αυτός.

Από όσα έχω διαβάσει σε συλλεκτικά φόρα κλπ όλα αυτά τα χρόνια, είναι η πιο σημαντική συλλεκτική κουβέντα που έχω ακούσει. (Δεν είναι προφητεία του Γέροντος Ξερόλα, είναι μια απλή συμβουλή του νεαρού Π.)

Όλα αυτά τα χρόνια απόχτησα την εκτίμηση πολλών και την αντιπάθεια ακόμα περισσότερων. Είμαι εξίσου υπερήφανος που με εκτιμούν αυτοί που με εκτιμούν, όσο και που με αντπαθούν αυτοί που με αντιπαθούν. (Διότι δεν θα μπορούσε να γίνει αλλιώς.)

Τη συμβουλή που "δωρεάν έλαβα", "δωρεάν δίδω" και στους νεώτερους.

(Να συμπληρώσω μόνο ότι όλα αυτά δεν έχουν καμιά σχέση με τα σημερινά συμβάντα σε μια άλλη "διάσταση". Και... όποιος θέλει, το πιστεύει. Δεν με απασχολεί.)
Καταγράφηκε
儿勒艾弗勒娜

kanellop

  • Full Member
  • ***
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 114
Απ: Σοσιαλ-Κομμουνισμός.
« Απάντηση #13 στις: Απρίλιος 27, 2017, 10:54:13 πμ »

Υπάρχουν και κάποια άλλα νέα για την Βενεζουέλα:

http://www.capital.gr/o-kostas-stoupas-grafei/3207446/tha-tous-parei-mazi-tou-o-madouro

Γιώργος Κανελλόπουλος.
Καταγράφηκε

nestor34

  • Full Member
  • ***
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 123
Απ: Σοσιαλ-Κομμουνισμός.
« Απάντηση #14 στις: Απρίλιος 27, 2017, 11:53:26 πμ »

να πω κι εγω κάτι αφού δεν έχει δουλειά το περίπτερο. Δυστυχώς δεν γνωρίζω τα τεκταινόμενα και τις εξελίξεις και θα ήθελα να τα μάθω σαν κουτσομπόλης που είμαι. Μπορώ μόνο να αφουγκραστώ τα συμφραζόμενα.
   Στο δια ταυτα τώρα, ακούγοντας το όνομα 'φίλπολις' το μυαλό μου πηγαίνει, συνειρμικά, στους Λακαιδεμόνιους και την υπέροχη κοινωνία που δημιούργησαν. Προσωπικά, με γοητεύουν πολλά στοιχεία τους. Τι να πρωτοθαυμάσει κανείς, τον αρτιότερο στρατό (πεζικό), το σύστημα διακυβέρνησης, το σύστημα διαπαιδαγώγησης κι εκπαίδευσης; Την φιλοπονία τους κι ελευθερία τους; Το οτι παραλίγο θα κατακτούσαν ολόκληρη την Ασία; Θα μπορούσα να γράψω πολύ μεγάλο 'σεντόνι' για τα κατορθώματά τους αυτό όμως που με σημάδεψε και με άλλλαξε ως άνθρωπο (προς το καλύτερο ή το χειρότερο είναι σχετικό) είναι το γεγονός οτι ενώ είχαν την ευκαιρία να συντρίψουν, να εξαφανίσουν απο την γη, την πόλη των Αθηναίων, δεν το έκαναν...
Καταγράφηκε
το χιούμορ μου είναι απαίσιο, δείξτε κατανόηση.