Greek Coins Forum

Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Σύνθετη αναζήτηση  

Νέα:

SMF - Just Installed!


Αποστολέας Θέμα: Ανέκδοτο !  (Αναγνώστηκε 542 φορές)

stel2_xania

  • Hero Member
  • *****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 4.746
    • 124sold
Ανέκδοτο !
« στις: Μάρτιος 30, 2017, 10:56:07 πμ »

 Είπα να το γράψω σαν ανέκδοτο, γιατί εριξα το γέλιο της αρκούδας, κι ετσι το θεώρησα ανέκδοτο, αν και ειναι πραγματικό γεγονός και συνάβη σήμερα...

Εχω στείλει σε κάποιον ενα ανμνηστικό χιλιάρικο 1996, που το πήρε απο δημοπρασία...Τα αναμνηστικά, τα φωτογραφίζω τις περισσότερες φορές εκτός κάψουλας..
Εχουν περάσει καμμιά 15αριά μέρες, και δεν εχω νέα του
Του στέλνω μύνημα και τον ρωτώ αν το παρέλαβε
Μου απαντάει--"Ναι, το παρέλαβα, αλλά το νόμισμα ειναι χάλια. Καμμιά σχέση μ'α αυτό της φώτο"- Αυτό, μου το λένε πρώτη φορά στα τόσα χρόνια..Δεν εχει τύχει ποτέ, να μου πει κάποιος, οτι του εστειλα, άλλο νόμισμα..ΠΟΤΕ !
Εν πάσει περιπτώσει, αφου τα πήρα κρανίο, οταν μου το είπε, του ανταπαντώ--"Λάθος κάνεις ! Το ιδιο νόμισμα της φώτο ειναι ! Για ξανακοίταξέ το ! Ετσι κι αλλιώς, δεν είχα άλλο τέτοιο"
Και μου ανταπαντάει..
"Ελα φίλε Στέλιο, γράψε λάθος..., τα σημάδια και οι γρατζουνιές, ήταν πάνω στην κάψουλα  .." ???
Καταγράφηκε
Κάνε το καλό, και ρίξτο στο γυαλό

ATHANASAKOPOULOS PANAGIOT

  • Hero Member
  • *****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 1.226
Απ: Ανέκδοτο !
« Απάντηση #1 στις: Μάρτιος 30, 2017, 12:41:22 μμ »

Είπα να το γράψω σαν ανέκδοτο, γιατί εριξα το γέλιο της αρκούδας, κι ετσι το θεώρησα ανέκδοτο, αν και ειναι πραγματικό γεγονός και συνάβη σήμερα...

Εχω στείλει σε κάποιον ενα ανμνηστικό χιλιάρικο 1996, που το πήρε απο δημοπρασία...Τα αναμνηστικά, τα φωτογραφίζω τις περισσότερες φορές εκτός κάψουλας..
Εχουν περάσει καμμιά 15αριά μέρες, και δεν εχω νέα του
Του στέλνω μύνημα και τον ρωτώ αν το παρέλαβε
Μου απαντάει--"Ναι, το παρέλαβα, αλλά το νόμισμα ειναι χάλια. Καμμιά σχέση μ'α αυτό της φώτο"- Αυτό, μου το λένε πρώτη φορά στα τόσα χρόνια..Δεν εχει τύχει ποτέ, να μου πει κάποιος, οτι του εστειλα, άλλο νόμισμα..ΠΟΤΕ !
Εν πάσει περιπτώσει, αφου τα πήρα κρανίο, οταν μου το είπε, του ανταπαντώ--"Λάθος κάνεις ! Το ιδιο νόμισμα της φώτο ειναι ! Για ξανακοίταξέ το ! Ετσι κι αλλιώς, δεν είχα άλλο τέτοιο"
Και μου ανταπαντάει..
"Ελα φίλε Στέλιο, γράψε λάθος..., τα σημάδια και οι γρατζουνιές, ήταν πάνω στην κάψουλα  .." ???

ΣΤΕΛΙΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΛΙΓΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΤΙΣ ΚΑΨΟΥΛΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΝ ΤΟ ΝΟΜΙΣΜΑ ΑΠΟ ΜΕΣΑ. ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΕ ΤΟ ΦΙΛΟ ΣΟΥ, ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕ Ο ΓΥΙΟΣ ΜΟΥ ΧΤΕΣ, ΠΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΟΛΑ ΤΑ ΝΟΜΙΣΜΑΤΑ ΣΕ SLAB ΠΟΥ ΕΒΛΕΠΕ ΓΡΑΤΖΟΥΝΙΣΜΕΝΑ! ΟΙ ΓΡΑΤΖΟΥΝΙΕΣ ΣΤΟ ΠΛΑΣΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΠΡΕΠΕΙ ΤΟ ΣΛΑΜΠΑΡΙΣΜΕΝΟ ΝΟΜΙΣΜΑ ΝΑ ΜΠΑΙΝΕΙ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΣΤΟ ΕΙΔΙΚΟ ΚΟΥΤΙ ΤΟΥ ΑΛΛΟΙΩΣ ΘΑ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙΣ ΜΕ ΓΡΑΤΖΟΥΝΙΕΣ ΤΑ ΕΠΟΜΕΝΑ ΧΡΟΝΙΑ.
Καταγράφηκε

gkounto

  • Hero Member
  • *****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 617
Απ: Ανέκδοτο !
« Απάντηση #2 στις: Μάρτιος 30, 2017, 05:18:08 μμ »

Γεια σου Στέλιο

Ωραίο το ανέκδοτο. Να σου πω και εγω ενα αν δεν χαλάω το όμορφο ποστ σου;

Μια φορα ένας Άγγλος συμπαθέστατος γεράκος μου αγόρασε ενα πανάκριβο πραμα. Μια κασετίνα του Γεωργίου 6ου 1937 τα χρυσά! Τα προόριζε για την κόρη του μου είπε. Τέλος πάντων του το στέλνω και μερικές μέρες μετα με παίρνει στο τηλέφωνο " έλαβα το δέμα σας μου λέει αλλα η κασετίνα ειναι άδεια"!Φυσικα ειχα πακετάρει τα νομισματα σε ξεχωριστό φάκελο απο χαρτόνι να μην χτυπιούνται μεταξύ τους. Του λέω " το δέμα είχε μεσα και ενα χαρτόνι το ανοίξατε;" Οχι μου λέει, ανοίξτε το του λέω! Το άνοιξε όπως μιλάγαμε και τοτε έβαλε τα γέλια. Όπως μου είπε ήταν έτοιμος να το πετάξει μαζί με τα υπόλοιπα ταχυδρομικά. Νόμιζε οτι ήταν αμπαλάζ!!!!

Κάγκελο εγω! Απο τοτε γράφω με μεγάλα γράμματα COINS INSIDE!!!

Καταγράφηκε

ATHANASAKOPOULOS PANAGIOT

  • Hero Member
  • *****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 1.226
Απ: Ανέκδοτο !
« Απάντηση #3 στις: Μάρτιος 30, 2017, 06:38:09 μμ »

Γεια σου Στέλιο

Ωραίο το ανέκδοτο. Να σου πω και εγω ενα αν δεν χαλάω το όμορφο ποστ σου;

Μια φορα ένας Άγγλος συμπαθέστατος γεράκος μου αγόρασε ενα πανάκριβο πραμα. Μια κασετίνα του Γεωργίου 6ου 1937 τα χρυσά! Τα προόριζε για την κόρη του μου είπε. Τέλος πάντων του το στέλνω και μερικές μέρες μετα με παίρνει στο τηλέφωνο " έλαβα το δέμα σας μου λέει αλλα η κασετίνα ειναι άδεια"!Φυσικα ειχα πακετάρει τα νομισματα σε ξεχωριστό φάκελο απο χαρτόνι να μην χτυπιούνται μεταξύ τους. Του λέω " το δέμα είχε μεσα και ενα χαρτόνι το ανοίξατε;" Οχι μου λέει, ανοίξτε το του λέω! Το άνοιξε όπως μιλάγαμε και τοτε έβαλε τα γέλια. Όπως μου είπε ήταν έτοιμος να το πετάξει μαζί με τα υπόλοιπα ταχυδρομικά. Νόμιζε οτι ήταν αμπαλάζ!!!!

Κάγκελο εγω! Απο τοτε γράφω με μεγάλα γράμματα COINS INSIDE!!!



ΑΜ' ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟΥ ΣΤΕΛΙΟΥ!
Καταγράφηκε

sac

  • Sr. Member
  • ****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 353
Απ: Ανέκδοτο !
« Απάντηση #4 στις: Μάρτιος 30, 2017, 10:30:48 μμ »

Γιώργη μου, σε τέτοιες περιπτώσεις το γράφουμε. :-)
"Τιμολόγιο εδώ."
"Τα ρέστα εδώ."
"Τα νομίσματα εδώ."
(Με όλη τη συμπάθειά μου.)
Καταγράφηκε
儿勒艾弗勒娜