Coin Certification (PCGS, NGC etc.) - Ερωτήσεις, πληροφορίες και σχόλια για πιστοποιήσεις νομισμάτων > PCGS

Πιστοποίηση στην PCGS

<< < (2/9) > >>

Σίμος:
Μιας και δεν έχω ασχοληθεί με τις πιστοποιήσεις. Θέλω να ρωτήσω το εξής. Γιατί κάνουν ομαδικές πιστοποιήσεις κάποιοι συλλέκτες? Οικονομικά τι γλυτώνουν εφόσον η χρέωση γίνεται ανα κέρμα? Και ρωτάω γιατί ενδιαφέρομαι να πιστοποιήσω κι εγώ στο μέλλον κάποια κομμάτια.

Τώρα το διάβασα γλυτώνουν τα μεταφορικά πήγαινε - έλα μιας και τα μοιράζονται. ΟΚ.

Προσωπικά έχω 3 κομμάτια για πιστοποίηση αλλά για αρχή και δοκιμαστικά σκέφτομαι να στείλω ένα σφάλμα μεταπολίτευσης. Πόσο θα πρέπει να πληρώσω γι αυτό? 23 ευρώ + πόσα μεταφορικά? (ανάλογα τον αριθμό των συλλεκτών που θα μαζευτούν θα επιμοιραστεί και το ποσό ?)

Σίμος:
Ευχαριστώ για την καμμία απάντηση.

Mikis:
Σιμο η PCGS δεχετε μονο με κουριερ δεματα οπότε υπολόγησε ας πουμε με fedex κανει κανα 50αρι (αν δεν έχεις κωδικό) αν είσαι αττική μπορείς να χρησιμοποιήσεις τον κωδικό κάποιου αλλου μετα απο συννενόηση. Εγω αττική είμαι και έχω αν σε ενδιαφέρει μου λές. Προτείνω την Fedex γιατί η ανταπόκριση της ελλάδας σε αυτή την εταιρία έιναι με Παρίσι. Δηλαδή τις περισσότερες φορές αν το δέμα σου φύγει με την πρωινή πτήση πάει την ίδια μέρα και δεν διανυκτερευει πουθενά αν φύγει το μεσημέρι πάει την άλλη μέρα το πρωι

Σίμος:
Σ'ευχαριστώ Mikis για την απάντησή σου. Αττική είμαι. Νέα Σμύρνη. Επομένως από Σεπτέμβριο θέλω να κανονίσουμε να στείλω για αρχή 1 με 2 κέρματα σφάλματα για πιστοποίηση.

georok:

--- Παράθεση από: Mikis στις Ιούνιος 11, 2015, 07:39:45 μμ ---Σιμο η PCGS δεχετε μονο με κουριερ δεματα οπότε υπολόγησε ας πουμε με fedex κανει κανα 50αρι (αν δεν έχεις κωδικό) αν είσαι αττική μπορείς να χρησιμοποιήσεις τον κωδικό κάποιου αλλου μετα απο συννενόηση. Εγω αττική είμαι και έχω αν σε ενδιαφέρει μου λές. Προτείνω την Fedex γιατί η ανταπόκριση της ελλάδας σε αυτή την εταιρία έιναι με Παρίσι. Δηλαδή τις περισσότερες φορές αν το δέμα σου φύγει με την πρωινή πτήση πάει την ίδια μέρα και δεν διανυκτερευει πουθενά αν φύγει το μεσημέρι πάει την άλλη μέρα το πρωι

--- Τέλος παράθεσης ---
Εχεις δοκιμάσει με ΕΛΤΑ και δεν το δέχτηκαν;

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

[*] Προηγούμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση