Greek Coins Forum

Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Σύνθετη αναζήτηση  

Νέα:

SMF - Just Installed!


Αποστολέας Θέμα: εχει να πέσει πολυ κλαμα σε οποιον το παρει  (Αναγνώστηκε 4903 φορές)

stel2_xania

  • Hero Member
  • *****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 4.746
    • 124sold
Απ: εχει να πέσει πολυ κλαμα σε οποιον το παρει
« Απάντηση #15 στις: Φεβρουάριος 25, 2017, 10:02:40 μμ »

Γυαλισμένη ειναι Δημήτρη, για αυτό σε ξεγελάει...
Καταγράφηκε
Κάνε το καλό, και ρίξτο στο γυαλό

KVASSOS

  • Hero Member
  • *****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 797
Απ: εχει να πέσει πολυ κλαμα σε οποιον το παρει
« Απάντηση #16 στις: Φεβρουάριος 26, 2017, 03:31:53 μμ »

Νομίζω ότι κανεται   λάθος τα νομίσματα είναι πλαστά
Βλεπω καταλογο Χ.Γεωργιαδη!!!Εχει παρα πολλα λαθη ,κυριως στις φωτογραφιες που ειναι με photoshop.Exει μονολεπτο του Καποδιστρια με 2 αστερια!!!Το εχει παρει απο δεκαρα νομιζω και εχει κανει σμικρυνση.Το ιδιο και στο Ιονικο Κρατος οπου ολοι οι νεοι οβολοι (λεπτα) ειναι απο σμικρυνση οβολου 'η διοβολου με αποτελεσμα η ΒRΙΤΑΝΝΙΑ στο βιβλιο να ειναι τελειως διαφορετικη απο το νομισμα...
  Μονο στις τιμες πεφτει συνηθως μεσα...
Καταγράφηκε
You were in that dream

That I was dreaming I was dreaming in a dream...

john v

  • Full Member
  • ***
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 140
Απ: εχει να πέσει πολυ κλαμα σε οποιον το παρει
« Απάντηση #17 στις: Φεβρουάριος 26, 2017, 11:09:44 μμ »

Το θέμα είναι ότι θα πέσει κλάμα διότι τα νομίσματα δεν είναι γνήσια άσχετα αν ακόμα μερικοί επιμένουν ακόμα για  την γνησιότητα τους. Όσο αναφορά για το βιβλίο του Γεωργιάδη σύμφωνο αλλά κανένα βιβλίο δεν σε καλύπτει πλήρως
Καταγράφηκε

stel2_xania

  • Hero Member
  • *****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 4.746
    • 124sold
Απ: εχει να πέσει πολυ κλαμα σε οποιον το παρει
« Απάντηση #18 στις: Φεβρουάριος 27, 2017, 08:46:09 πμ »

Τα νομίσματα ειναι γνησιότατα, και παρακλάω πολύ, μην δημιουργούμε εσφαλμένες εντυπώσεις
Καταγράφηκε
Κάνε το καλό, και ρίξτο στο γυαλό

stel2_xania

  • Hero Member
  • *****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 4.746
    • 124sold
Απ: εχει να πέσει πολυ κλαμα σε οποιον το παρει
« Απάντηση #19 στις: Φεβρουάριος 27, 2017, 08:48:14 πμ »

Αλήθεια φίλε μου, εχεις κανένα απ' αυτά, στην συλλογή σου ?
Καταγράφηκε
Κάνε το καλό, και ρίξτο στο γυαλό

john v

  • Full Member
  • ***
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 140
Απ: εχει να πέσει πολυ κλαμα σε οποιον το παρει
« Απάντηση #20 στις: Φεβρουάριος 27, 2017, 09:49:16 πμ »

ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΛΛΑ ΓΝΗΣΙΑ...Όταν έχεις στο χείρα σου τα γνήσια είναι εύκολο να καταλάβεις το κολπικό....Ποσά ακόμα…Πείτε μου και ημερομηνία....Δεν  τα εχω  γυαλισμένα για να σας  ξεγελάσουν όπως είπατε στον κυριο  Δημήτρη..
Καταγράφηκε

stel2_xania

  • Hero Member
  • *****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 4.746
    • 124sold
Απ: εχει να πέσει πολυ κλαμα σε οποιον το παρει
« Απάντηση #21 στις: Φεβρουάριος 27, 2017, 01:19:17 μμ »

Δεν θα το συνεχίσω άλλο. Καταντάει κουραστικό. Απορώ μόνο, που κάποια νομίσματα λέγονται κάλπικα, και δεν βγαίνει ενας, να πάρει θέση (πλήν του Βαγγέλη)
Καταγράφηκε
Κάνε το καλό, και ρίξτο στο γυαλό

john v

  • Full Member
  • ***
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 140
Απ: εχει να πέσει πολυ κλαμα σε οποιον το παρει
« Απάντηση #22 στις: Φεβρουάριος 27, 2017, 03:35:20 μμ »

Το θέμα που έχει γράψει ο κύριος Λεωνίδας είναι , έχει να πέσει  πολύ κλάμα σε οποίον τα  πάρει , δηλαδή εννοεί ότι οποίος κάνει αυτήν την αγορά θα κάνει μια αγορά όπου τα νομίσματα που θα παραλάβει θα είναι κάλπικά πλαστά κινεζικά το μόνο σίγουρο είναι ότι θα πέσει κλάμα ,τι δεν καταλαμβάνεται ,σας γραφεί ο κύριος  Δημήτρης η μισή του 34 βρωμάει από μακριά, απορώ πως δεν το βλέπεις Στέλιο, και του απαντάτε , Γυαλισμένη είναι Δημήτρη, για αυτό σε ξεγελάει. Συνεχίζετε να επιμένετε για την γνησιότητα τους και παράλληλα με προκαλείται για την συλλογή μου αν έχω εγώ δηλαδή τέτοια νομίσματα στην συλλογή μου , μου αρέσει να με προκαλούν και σας το απόδειξα εμπράκτως και παράλληλα σας λέω να μου πείτε και ημερομηνίες . Και γράφεται Δεν θα συνεχίσω άλλο. Καταντάει κουραστικό. Απορώ μόνο, που κάποια νομίσματα λέγονται κάλπικα, και δεν βγαίνει ενας, να πάρει θέση (πλην του Βαγγέλη) . Δεν σας παίρνει να το συνεχίζεται και κουραστικός γίνεται αυτος  που συνεχίζει να επιμένει .Οχι κύριε Στέλιο τα νομίσματα δεν είναι γνήσια , θα πρέπει να γράφεται Λεωνίδα έχεις δίκαιο θα πέσει κλάμα οποίος τα πάρει......Σας προκαλώ .....δεν σας παίρνει να το συνεχίζετα
Καταγράφηκε

digo

  • Sr. Member
  • ****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 262
Απ: εχει να πέσει πολυ κλαμα σε οποιον το παρει
« Απάντηση #23 στις: Φεβρουάριος 27, 2017, 04:46:08 μμ »

Φίλε John v, (δεν ξέρω το μικρό σου όνομα) σ'ευχαριστω για τα καλα σου λόγια, και ειναι κρίμα που το θέμα πηρε τετοια τροπή. Εγώ είμαι αυτός που έκανε λαθος και οχι ο Στέλιος, αςχετα αν δεν του απάντησα, γιατί καθησα και τα ειδα προσεκτικότερα και κατάλαβα οτι ειχε δικιο.

Και παλι, χωρις να βάζω το χέρι στο ευαγγέλιο απο φωτογραφίες, πιστεύω οτι ο Στελιος  95% εχει δικιο. Όντως το γυάλισμα και η βιασύνη που τα κοίταξα με παρέσυρε. Το κλάμα θα πεςει για την συνολική ζητούμενη τιμη, οχι για την γνησιότητα που κατα πάσα πιθανότητα ειναι αδιαμφισβήτητη. Αυτο το σύνολο νομιςματων στην καταςταςη που ειναι δεν θαπρεπε να ξεπερνάει τα 600-700 ευρω, συν 15% που ειναι τα έξοδα του eBay και PayPal.

Και παλι συγνώμη αν σε παρέσυρα σε ενα λαθος συμπέρασμα αλλα ο Στελιος που εχει κι αυτός πολυ μεγάλη εμπειρία ειναι αυτός που εχει δικιο εδώ.

Φιλικά

Δημήτρης
Καταγράφηκε

stel2_xania

  • Hero Member
  • *****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 4.746
    • 124sold
Απ: εχει να πέσει πολυ κλαμα σε οποιον το παρει
« Απάντηση #24 στις: Φεβρουάριος 27, 2017, 04:59:34 μμ »

Ο Λεωνίδας επρεπε να πάρει θέση, που εβαλε την φυτιλιά, κι εξαφανίστηκε ;D

Αυτο το σύνολο νομιςματων στην καταςταςη που ειναι δεν θαπρεπε να ξεπερνάει τα 600-700 ευρω, συν 15% που ειναι τα έξοδα του eBay και PayPal.


Κοντά είμαστε Δημήτρη...., 5-6 κατοστάρικα είπα εγώ
Καταγράφηκε
Κάνε το καλό, και ρίξτο στο γυαλό

LTZORTZAK

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 3.110
  • if you are good at something never do it for free
    • http://ltzortzak.simplesite.com/
Απ: εχει να πέσει πολυ κλαμα σε οποιον το παρει
« Απάντηση #25 στις: Φεβρουάριος 27, 2017, 05:35:01 μμ »

Ο Λεωνίδας επρεπε να πάρει θέση, που εβαλε την φυτιλιά, κι εξαφανίστηκε ;D

Αυτο το σύνολο νομιςματων στην καταςταςη που ειναι δεν θαπρεπε να ξεπερνάει τα 600-700 ευρω, συν 15% που ειναι τα έξοδα του eBay και PayPal.


Κοντά είμαστε Δημήτρη...., 5-6 κατοστάρικα είπα εγώ

εδω ειμαι στελιο
Καταγράφηκε

stel2_xania

  • Hero Member
  • *****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 4.746
    • 124sold
Απ: εχει να πέσει πολυ κλαμα σε οποιον το παρει
« Απάντηση #26 στις: Φεβρουάριος 27, 2017, 05:53:42 μμ »

Δεν παίρνεις θέση ομως...Για βάλε τα πράγματα στην θέση τους...
Καταγράφηκε
Κάνε το καλό, και ρίξτο στο γυαλό

stel2_xania

  • Hero Member
  • *****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 4.746
    • 124sold
Απ: εχει να πέσει πολυ κλαμα σε οποιον το παρει
« Απάντηση #27 στις: Φεβρουάριος 27, 2017, 07:07:08 μμ »

Sorry που θα στο πω, αλλά δεν γίνεται σε τετελεσμένο γεγονός, βάσει τίτλου, να κάνεις γκάλοπ
Ειναι σαν να λές, πολύ κολομάδα ο Παναιτωλικός, και μετά να κάνεις γκάλοπ, ειναι καλή ομάδα ο Παναιτωικός ? ειναι κολομάδα ο Παναιτωλικός ? θα πάρει πρωτάθλημα ο Παναιτωλικός ?, θα υποβιβαστεί ο Παναιτωλικός ?

ΥΓ. Τυχαία επιλογή ο Παναιτωλικός
Καταγράφηκε
Κάνε το καλό, και ρίξτο στο γυαλό

gkounto

  • Hero Member
  • *****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 617
Απ: εχει να πέσει πολυ κλαμα σε οποιον το παρει
« Απάντηση #28 στις: Φεβρουάριος 27, 2017, 07:17:22 μμ »

Τι να βάλει  ο Λεωνιδας βρε παιδιά; Τα θεωρεί κάλπικα αλλα ο Στέλιος οχι, ε ωραια και λοιπον;

Ας νομίσει ο καθένας ο,τι θέλει πρεπει επι τελους πάντα όλοι να έχουν  ταυτόσημη  γνώμη; Εμένα μου αρκεί  η αποψη τους, αλλα  εδω δεν ειναι αρένα η ρινγκ του μποξ για να βγαλουμε σώνει και καλα νικητή, γνώμες λέμε σε οποίους αρέσουν και σε οποίους φυσικα οχι.

Το τροποποίησα σε σχέση με αυτα που πιστεύει ο Στέλιος αλλα νομίζω οτι αν λέμε την γνώμη μας χωρίς να  προσπαθούμε να την επιβάλουμε θα ειναι καλύτερα. Έτσι πιστευω εγω.
Καταγράφηκε

sekadakis

  • Επισκέπτης
Απ: εχει να πέσει πολυ κλαμα σε οποιον το παρει
« Απάντηση #29 στις: Φεβρουάριος 27, 2017, 07:58:03 μμ »

αλλα νομίζω οτι αν λέμε την γνώμη μας χωρίς να  προσπαθούμε να την επιβάλουμε θα ειναι καλύτερα. Έτσι πιστευω εγω.

Αυτό που είπες Γιώργο είναι μεγάλη κουβέντα, ο σημαντικότερος λόγος για τους τσακωμούς είναι αυτός, ότι δεν αρκούμαστε να λέμε απλά την γνώμη μας.

οι σχέσεις γονιών με παιδιά χαρακτηρίζονται από αυτήν την προσπάθεια του ενός να επιβάλει την θέληση-γνώμη του στον άλλο.
Καταγράφηκε