Bullion Coins - Επενδυτικά Νομίσματα > Gold - Gold Coins

Θησαυρός σε υπόγειο

(1/3) > >>

athas:
Αυτά δεν μπορώ να τα πιστέψω. Μήπως πρέπει ν' αλλάξω όνομα και να γιορτάζω την πρώτη Κυριακή μετά το Πάσχα;
http://www.newsone.gr/lifestyle/1219427-to-ipogio-tou-tiropoliou-tou-ekrive-chrises-lires?ref=yfp

ATHANASAKOPOULOS PANAGIOT:
ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΠΑΤΑΡΙΑ, ΥΠΟΓΕΙΑ, ΑΚΑΤΟΙΚΗΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ Κ.Λ.Π. ΑΣ ΑΝΑΣΚΟΥΜΠΩΘΕΙ ΚΑΙ ΑΣ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΟ ΚΑΘΑΡΙΣΜΑ!

gkounto:
Λοιπόν θα σας πω μία απίστευτη ιστορία που μου την είπε κάποτε ο πατέρας μου.

Ενα νέο ζευγάρι μόλις έχουν παντρευτεί μετοικίζουν στα Γιάννενα, περίπου 1965, έχουν αγοράσει ένα παλιό σπίτι. Ο πατέρας μου γνωρίζει τον γαμπρό. Μετά απο λίγους μήνες ο γαμπρός κατεβαίνει Αθήνα όπου εκμυστηρεύται στον πατέρα μου ένα πρόβλημα. Η γυναίκα του είναι αλλεργική στον χρυσό, δεν μπορεί να φορέσει κοσμήματα, αμέσως βγάζει εξανθήματα κλπ..

Καλά του λέεει ο πατέρας μου...και λοιπόν?

Να του λέει ο τύπος...ξέρεις απο την μέρα που μπήκαμε στο σπίτι η γυναίκα μου έχει αλλεργικά συμπτώματα ιδιαίτερα σε ένα δωμάτιο.
Ο πατέρας μου έξυπνος κάνει κάποιες σκέψεις. Τους βάζει και σκάβουν στον τοίχο και ω του θαύματος ανακαλύπτουν δεν ξέρω πόσες κρυμένες χρυσές λίρες.....

nestor34:
κρίμα που οι γυναίκες, τα αυτοκίνητα και τα άλογα δεν δανείζονται και δεν μπορώ να πω οτι και οι προθέσεις μου θα ήτο αγνές...

ATHANASAKOPOULOS PANAGIOT:

--- Παράθεση από: gkounto στις Οκτώβριος 18, 2016, 08:15:03 μμ ---Λοιπόν θα σας πω μία απίστευτη ιστορία που μου την είπε κάποτε ο πατέρας μου.

Ενα νέο ζευγάρι μόλις έχουν παντρευτεί μετοικίζουν στα Γιάννενα, περίπου 1965, έχουν αγοράσει ένα παλιό σπίτι. Ο πατέρας μου γνωρίζει τον γαμπρό. Μετά απο λίγους μήνες ο γαμπρός κατεβαίνει Αθήνα όπου εκμυστηρεύται στον πατέρα μου ένα πρόβλημα. Η γυναίκα του είναι αλλεργική στον χρυσό, δεν μπορεί να φορέσει κοσμήματα, αμέσως βγάζει εξανθήματα κλπ..

Καλά του λέεει ο πατέρας μου...και λοιπόν?

Να του λέει ο τύπος...ξέρεις απο την μέρα που μπήκαμε στο σπίτι η γυναίκα μου έχει αλλεργικά συμπτώματα ιδιαίτερα σε ένα δωμάτιο.
Ο πατέρας μου έξυπνος κάνει κάποιες σκέψεις. Τους βάζει και σκάβουν στον τοίχο και ω του θαύματος ανακαλύπτουν δεν ξέρω πόσες κρυμένες χρυσές λίρες.....



--- Τέλος παράθεσης ---

ΑΜ'  ΑΥΤΗ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΓΥΝΑΙΚΑ, ΓΕΩΡΓΙΕ, ΑΝΙΧΝΕΥΤΗΣ ΜΕΤΑΛΛΩΝ ΗΤΑΝ!

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση