Greek Coins Forum

Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Σύνθετη αναζήτηση  

Νέα:

SMF - Just Installed!


Αποστολέας Θέμα: 5 eurocents 2009: ΤΕΡΑΤΑΚΙ !!  (Αναγνώστηκε 2918 φορές)

Simos

  • Επισκέπτης
Απ: 5 eurocents 2009: ΤΕΡΑΤΑΚΙ !!
« Απάντηση #30 στις: Σεπτέμβριος 23, 2016, 10:38:39 μμ »

Ωραία. Περίμενε κάποιον τότε να σου κάνει τεκμηριωμένη αξιολόγηση και να σου πεί τι θα γράψει άν πιστοποιηθεί το κέρμα σου...

Σίμο, αυτός ο κάποιος είσαι εσύ.
Εχεις κάνει ήδη αξιολόγηση και απλώς σου ζητώ διευκρινήσεις επ' αυτής.

Τα φόρουμ ξέρω ότι είναι για να γίνονται συζητήσεις και να μεταδίδουν γνώσεις οι εμπειρότεροι στους νεότερους.
Δεν είναι για να κάνουμε τους έξυπνους ο ένας στον άλλο.
Δεν νομίζω ότι είναι τρόπος αυτός που απάντησες...
Ή παρεξήγησες κάτι, ή σε πέτυχα σε λάθος στιγμή.
Δεν καταλαβαίνω ώρες-ώρες γιατί αντιδράς με τέτοιο επιθετικό και αρνητικό τρόπο.
Μια απλή διευκρίνηση σου ζήτησα.

Τέλος πάντων, άμα δεν θέλεις να τη δώσεις μην τη δίνεις.
Και συγνώμη κιόλας αν σε κούρασα με τις ερωτήσεις μου.

Δέν κατάλαβα τι θές να πείς; Ότι αυτό το φόρουμ δεν μεταδίδει γνώσεις; Ότι εγώ δεν μεταδίδω γνώσεις; Ο τελευταίος στην Ελλάδα που μπορεί να κατηγορηθεί ότι δεν μεταδίδει γνώσεις είμαι εγώ. Σου έδωσα μια απάντηση. Είναι αναλυτική. Δέν την καταλαβαίνεις. Αυτό είναι πρόβλημα δικό σου. Πρέπει να το λύσεις μελετώντας. Δέν μπορώ να κάνω κάτι περισσότερο γι αυτό. Είναι και θέμα αντίληψης. Είναι και θέμα μελέτης . Είναι και θέμα προσπάθειας.

Απάντηση σου έδωσα όσο πιο αναλυτική μπορούσα. Από κει και πέρα περιμένεις να σου απαντήσουν κι άλλοι ή πάς και ψάχνεις και μελετάς και μαθαίνεις.

Και για να το κλείσουμε το θέμα. Αυτό το κέρμα από ρέστα δεν πιάνει τίποτε άλλο πέρα από την ονομαστική του αξία. 5 λεπτά του ευρώ. Βάζεις κι άλλα 95 και παίρνεις ένα πακέτο τσίχλες. Μιλάμε για πολύ κοινη ποικιλία στην οποία υπάρχουν χιλιάδες κομμάτια. Όλοι έχουν από 2 ακυκλοφόρητα τουλάχιστον. Από ρέστα έχω βρεί πάνω από 30 κομμάτια προσωπικά. Τι να κάτσουμε να συζητήσουμε; Τι να καταλάβεις; Βρές ένα ακυκλοφόρητο βάλτο στη συλλογή σου και τέλος. Πάς παρακάτω.

Όσο για το άν κουράζομαι. Όχι δεν με κουράζεις. Αλλά σε βλέπω και απορρίπτεις συλλήβδην ότι σου λέω.Αυτό είναι αποθαρρυντικό για να συνεχίζω ν'ασχολούμαι. Και δεν θ'ασχοληθώ άλλο. Άν κάποιος άλλος θέλει ας ασχοληθεί περισσότερο. Στο φινάλε δεν είμαι  υποχρεωμένος oύτε πληρώνομαι γι αυτό. 













Καταγράφηκε