Coin Certification (PCGS, NGC etc.) - Ερωτήσεις, πληροφορίες και σχόλια για πιστοποιήσεις νομισμάτων > PCGS

απορια

(1/4) > >>

lefmaggos:
εχω ενα νομισμα σε σλαμπ pcgs και θελω να το στειλω ngc γιατι πιστευω οτι αδικειτε,το σπαω λοιπον και κραταω το ταμπελακι.
Στην ngc ομως μου γραφει πιο κατω,η ερωτηση ειναι η εξης: μπορω να το ξαναστειλω στην αρχικη εταιρεια να μου ξαναβαλουν τον ιδιο βαθμο; (δικαιολογια οτι μου εσπασε το σλαμπ)

Kostas06:
Ναι γίνεται ... Απλα μεσα στο φάκελο βάλτε και το παλιό καρτελάκι και γράψτε το με σημείωμα .

Καλή Ανάσταση

lefmaggos:

--- Παράθεση από: Kostas06 στις Απρίλιος 11, 2015, 07:40:03 μμ ---Ναι γίνεται ... Απλα μεσα στο φάκελο βάλτε και το παλιό καρτελάκι και γράψτε το με σημείωμα .

Καλή Ανάσταση

--- Τέλος παράθεσης ---

ευχαριστω!!
καλη ανασταση!!

haros:
Απο την στιγμη που ενα νομισμα βγαινει απο το σλαμπ, βαθμολογειται ξανα ως raw.
Δεν υπαρχει δηλαδη διαδικασια "ξανασλαμπαρισματος" απο την στιγμη που εχει σπασει το σλαμπ.
Αυτο το λενε οι εταιρειες ξεκαθαρα στους ορους στα σαιτ τους.
Φυσικα τιποτα δεν σε εμποδιζει να το στειλεις μαζι με το παλιο καρτελακι, μπορει να το λαβουν υποψιν, εγγυηση ομως οτι θα παρει τον ιδιο βαθμο δεν υπαρχει.(αφου, θεωρητικα, μπορει να εχει εν τω μεταξυ "πειραχτει" με καποιον τροπο.)

zompels:
Αν η προηγούμενη πιστοποίηση ήτο secure plus , και δεν έχει πειραχτεί το νόμισμα ..........Το ξαναβάζουν
Υ.Γ: Ενδεχομένως παίρνει νέο cert# , και από το pop αφαιρείται εκείνο που τους έχετε επισύναψει.

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση