Greek Coins Forum

Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Σύνθετη αναζήτηση  

Νέα:

SMF - Just Installed!


Αποστολέας Θέμα: Τσιριμόνιες από paypal...  (Αναγνώστηκε 3315 φορές)

Σύντομος

  • Sr. Member
  • ****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 297
Απ: Τσιριμόνιες από paypal...
« Απάντηση #15 στις: Ιανουάριος 29, 2017, 02:52:52 μμ »

Ναι είναι, και μάλιστα ποολύ..!
Ειδικά μετά το καινούριο που έγινε μόλις τώρα..!

Να σου τα πω αναλυτικά:

Γράφτηκα τον Αύγουστο και ξεκίνησα τον Σεπτέμβριο.
Εκανα την πρώτη μου πώληση τον Οκτώβριο, και μέχρι που άνοιξα αυτό το θέμα εδώ, όσες πωλήσεις έκανα (και από Ελλάδα και από έξω) τα χρήματα ήταν πάντα άμεσα διαθέσιμα στο paypal. Οι παραδόσεις κανονικά, όλα εντάξει, παράπονο κανένα. Την πρώτη φορά που μου μπήκε περιορισμός ήταν αυτή που αναφέρω εδώ. Ξαφνικά και αναιτιολόγητα... Και τώρα αφαιρούν αυτόν τον περιορισμό από τις 2 επόμενες (μόλις το είδα, καινούριο αυτό...) και εξακολουθούν να μου κρατάνε αυτή την πώληση μόνο !!! Η οποία έχει φύγει κανονικά στην ώρα της, με συστημένο, όπως όλες άλλωστε...

Υποπτεύομαι ότι μάλλον είναι κάποιο λάθος, γιατί είδα ότι άλλαξαν και κάποια πράγματα σε μερικές σελίδες τους (αναβάθμιση μάλλον) και ίσως γι' αυτό να έχει γίνει κάποιο μπέρδεμα με τετοια θέματα. Αν έχει συμβεί και σε άλλους, αυτό θα είναι.
Καταγράφηκε

GKCollect

  • Sr. Member
  • ****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 350
    • www.mycoins.gr
Απ: Τσιριμόνιες από paypal...
« Απάντηση #16 στις: Ιανουάριος 29, 2017, 06:03:03 μμ »

Μπορεί να ισχύει και αυτό... Κάποιες φορές, επειδή υπάρχει το eBay Money Back Guarantee, ο χρήστης που κάνει την αγορά έχει επιλέξει την πλήρη ασφάλιση των αγορών του (συνήθως είναι προεπιλεγμένο, κυρίως σε λογαριασμούς Ην.Πολιτειών). Σ' αυτές τις περιπτώσεις κρατάνε τα χρήματα για κάποιο χρονικό διάστημα. Για να αρθούν αυτοί οι περιορισμοί θα πρέπει να έχεις πιστοποιήσει την ταυτότητά σου και να έχεις συνδέσει μια κάρτα (νομίζω ότι δεν ισχύει για προπληρωμένη, επειδή ζητάνε έναν μηνιαίο λογαριασμό) και έναν τραπεζικό λογαριασμό στο Paypal (για να καλυφθεί το ποσό σε περίπτωση που δεν υπάρχουν χρήματα στο balance).
Καταγράφηκε
Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr

Σύντομος

  • Sr. Member
  • ****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 297
Απ: Τσιριμόνιες από paypal...
« Απάντηση #17 στις: Ιανουάριος 29, 2017, 11:11:53 μμ »

...Για να αρθούν αυτοί οι περιορισμοί θα πρέπει να έχεις πιστοποιήσει την ταυτότητά σου και να έχεις συνδέσει μια κάρτα (νομίζω ότι δεν ισχύει για προπληρωμένη, επειδή ζητάνε έναν μηνιαίο λογαριασμό) και έναν τραπεζικό λογαριασμό στο Paypal (για να καλυφθεί το ποσό σε περίπτωση που δεν υπάρχουν χρήματα στο balance).

Τάχω και τα 3 έτσι, άρα δεν είναι αυτό.
Καταγράφηκε