Greek Coins Forum

Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Σύνθετη αναζήτηση  

Νέα:

SMF - Just Installed!


Αποστολέας Θέμα: Μούφα error  (Αναγνώστηκε 1895 φορές)

sekadakis

  • Επισκέπτης
Μούφα error
« στις: Δεκέμβριος 09, 2016, 08:16:58 μμ »

Καταγράφηκε

Simos

  • Επισκέπτης
Απ: Μούφα error
« Απάντηση #1 στις: Δεκέμβριος 09, 2016, 08:48:38 μμ »

Κακοποιημένο κέρμα είναι Μιχάλη.  Αξία  0

Καταγράφηκε

μαρκος

  • Sr. Member
  • ****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 454
Απ: Μούφα error
« Απάντηση #2 στις: Δεκέμβριος 09, 2016, 09:35:45 μμ »

Σιμο καιρο ηθελα να σε ρωτησω γιαυτο εδω ,πως το βλεπεις;;
Πατριδα εμενα δεν με χαλουσε να ημουν ο Πουτιν ;D αυριο θαμαι στα μερη σου βολτα κοινωνικου σκοπου,για πες η Ελεουσα που ειναι στο κεντρο;;
Καταγράφηκε

Simos

  • Επισκέπτης
Απ: Μούφα error
« Απάντηση #3 στις: Δεκέμβριος 09, 2016, 10:19:14 μμ »

Τα lamination (ελασματοποίησης) προβλήματα δίσκων είναι κοινά αυτή τη περίοδο. Σε κυκλοφορημένο κέρμα είναι και άνευ οικονομικής σημασίας.  Ένα άλλο πρόβλημα στα συγκεκριμένα κέρματα είναι η κακοκεντραρισμένη τρύπα που σχεδόν όλα έχουν. Αξία θα είχε μόνο κάποιο με βουλωμένη τη τρύπα (άκοπη).

Θέλω να πώ κάτι ακόμα γιατί πολλοί νομίζουν ότι τα συλλέγω όλα όσα έχουν σφάλματα. Προσωπικά συλλέγω μόνο διπλής τύπωσης μήτρες. Δέν συλλέγω άλλου είδους σφάλματα για πολλούς λόγους που δεν θέλω ν'αναφέρω.  Με συγκινούν ιδιαίτερα οι διπλής μήτρας τυπώσεις σε όλες τις περιόδους κοπής του Ελληνικού νομίσματος αλλά κυρίως από τον Όθωνα και μετά διότι στα Καποδιστριακά οι κοπές ήταν για τα πανηγύρια έτσι κι αλλιώς.

Αυτή τη περίοδο ψάχνω σε ακυκλοφόρητο διπλοτυπωμένο Αριστοτέλη , έχω βρεί διπλό Δημόκριτο αλλά δεν τον πουλάει ο κάτοχος πολύ κρίμα γιατί δεύτερο στην προτομή του δεν έχω ξαναδεί εδώ και πολλά χρόνια και επίσης πιστεύω ότι κάποια στιγμή θα βρώ διπλοτυπωμένο Όμηρο . Στα ευρωκέρματα έχω κάποια διπλοτυπωμένα χάλκινα και ψάχνω στο 1 και στα 2€ διπλοτυπωμένο άν και είναι εξαιρετικά σπάνιο πιστεύω ότι θα κόπηκαν και τέτοια.

Καταγράφηκε

Simos

  • Επισκέπτης
Απ: Μούφα error
« Απάντηση #4 στις: Δεκέμβριος 09, 2016, 10:25:27 μμ »

Σιμο καιρο ηθελα να σε ρωτησω γιαυτο εδω ,πως το βλεπεις;;
Πατριδα εμενα δεν με χαλουσε να ημουν ο Πουτιν ;D αυριο θαμαι στα μερη σου βολτα κοινωνικου σκοπου,για πες η Ελεουσα που ειναι στο κεντρο;;

Συνορεύει με την Καλλιθέα και το Μοσχάτο.  Η Αγ.Ελεούσα είναι πάνω στην λεωφόρο Θησέως. Δέν ξέρω άν εννοείς κάτι άλλο.

Υπάρχουν και τα Bing maps ή τα google maps για να ψάξεις περισσότερο.





Καταγράφηκε

μαρκος

  • Sr. Member
  • ****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 454
Απ: Μούφα error
« Απάντηση #5 στις: Δεκέμβριος 09, 2016, 10:41:47 μμ »

Να σαι καλα φιλε Σιμο ,μπορεις να δειξης ενα παραδειγμα με τον Αριστοτελη που ψαχνεις;;μηπως κατα λαθος περασει καποια στιγμη απομπροστα μου αν ειναι να στο στειλω.
Τωρα για την Ελεουσα και εκει ευχαριστω αλλα εννοω στον πατριωτη τον Σεκαδακη το Μιχαλη οτι αυριο θα ειμαι Ιεραπετρα και η εκκλησια λεγεται Ελεουσα.
Εγω παντως ρωταω εσενα για τα σφαλματα γιατι εκει ειναι το πεδιο σου και σε αυτο εχεις το ταλεντο ,καλο βραδακι
Καταγράφηκε

Simos

  • Επισκέπτης
Απ: Μούφα error
« Απάντηση #6 στις: Δεκέμβριος 09, 2016, 10:57:05 μμ »

Να σαι καλα φιλε Σιμο ,μπορεις να δειξης ενα παραδειγμα με τον Αριστοτελη που ψαχνεις;;μηπως κατα λαθος περασει καποια στιγμη απομπροστα μου αν ειναι να στο στειλω.
Τωρα για την Ελεουσα και εκει ευχαριστω αλλα εννοω στον πατριωτη τον Σεκαδακη το Μιχαλη οτι αυριο θα ειμαι Ιεραπετρα και η εκκλησια λεγεται Ελεουσα.
Εγω παντως ρωταω εσενα για τα σφαλματα γιατι εκει ειναι το πεδιο σου και σε αυτο εχεις το ταλεντο ,καλο βραδακι

Ορίστε

Καταγράφηκε

Simos

  • Επισκέπτης
Απ: Μούφα error
« Απάντηση #7 στις: Δεκέμβριος 09, 2016, 10:59:48 μμ »

Να σαι καλα φιλε Σιμο ,μπορεις να δειξης ενα παραδειγμα με τον Αριστοτελη που ψαχνεις;;μηπως κατα λαθος περασει καποια στιγμη απομπροστα μου αν ειναι να στο στειλω.
Τωρα για την Ελεουσα και εκει ευχαριστω αλλα εννοω στον πατριωτη τον Σεκαδακη το Μιχαλη οτι αυριο θα ειμαι Ιεραπετρα και η εκκλησια λεγεται Ελεουσα.
Εγω παντως ρωταω εσενα για τα σφαλματα γιατι εκει ειναι το πεδιο σου και σε αυτο εχεις το ταλεντο ,καλο βραδακι
Καταγράφηκε

Simos

  • Επισκέπτης
Απ: Μούφα error
« Απάντηση #8 στις: Δεκέμβριος 09, 2016, 11:01:38 μμ »

Σφάλμα διπλοαπάντησης!  Δέν ξέρω πώς έγινε αλλά έγινε!    ;D

Καταγράφηκε

μαρκος

  • Sr. Member
  • ****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 454
Απ: Μούφα error
« Απάντηση #9 στις: Δεκέμβριος 09, 2016, 11:10:22 μμ »

Σφάλμα διπλοαπάντησης!  Δέν ξέρω πώς έγινε αλλά έγινε!    ;D
;D ;D ;D ;D
Σε κυνηγανε τα σφαλματα φιλε  ;D
Πολυ ομορφο οντως
Καταγράφηκε

sekadakis

  • Επισκέπτης
Απ: Μούφα error
« Απάντηση #10 στις: Δεκέμβριος 10, 2016, 12:15:30 πμ »

Σιμο καιρο ηθελα να σε ρωτησω γιαυτο εδω ,πως το βλεπεις;;
Πατριδα εμενα δεν με χαλουσε να ημουν ο Πουτιν ;D αυριο θαμαι στα μερη σου βολτα κοινωνικου σκοπου,για πες η Ελεουσα που ειναι στο κεντρο;;

Μάρκο, Καλλιθέα θα είσαι? η Αγία Ελεούσα είναι περίπου στο κέντρο της Καλλιθέας και αν θες να πας στο κέντρο της Αθήνας είναι κοντά ο ηλεκτρικός και θα είσαι Ομόνοια σε 10 λεπτά.

Θα σου στείλω μήνυμα το κινητό μου εάν είσαι ελεύθερος το μεσημεράκι να τα πούμε από κοντά.
Καταγράφηκε

sekadakis

  • Επισκέπτης
Απ: Μούφα error
« Απάντηση #11 στις: Δεκέμβριος 10, 2016, 12:28:54 πμ »

Κακοποιημένο κέρμα είναι Μιχάλη.  Αξία  0

Το ξέρω Σίμο γιαυτό έγραψα μούφα.
Καταγράφηκε