Greek Coins Forum

Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Σύνθετη αναζήτηση  

Νέα:

SMF - Just Installed!


Αποστολέας Θέμα: 30 δραχμές 1964 σπασμένο νύχι - broken claw  (Αναγνώστηκε 6077 φορές)

Σύντομος

  • Sr. Member
  • ****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 297
Απ: 30 δραχμές 1964 σπασμένο νύχι - broken claw
« Απάντηση #60 στις: Σεπτέμβριος 20, 2016, 12:05:26 πμ »

Αυτά λοιπόν είναι τα πανάκριβα διπλοπατημένα τριαντάρια που εκλεισαν πριν λιγο,το ένα 7.62 ευρω και το άλλο 12.89 ελπιζω να μην τα δουμε να τα διαφημίζουν ως μοναδικά και να ζητάνε πενηντάρικα και κατοστάρικα,ομορφα δεν λεω αλλα μεσα σε 10 μερες 3 εχω δει

Δηλαδή για να καταλάβω, πιστεύεις κι εσύ ότι αυτή είναι η πραγματική αντικειμενική συλλεκτική αξία τους..?
Θέλω να μου απαντήσεις ειλικρινά.
Καταγράφηκε

diaylosark

  • Hero Member
  • *****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 617
Απ: 30 δραχμές 1964 σπασμένο νύχι - broken claw
« Απάντηση #61 στις: Σεπτέμβριος 20, 2016, 01:27:36 πμ »

Οχι βέβαια , θα ζητούσα υπεραξία ,με αυτες τις μήτρες με κομένα νυχια κατι δεν μου παει καλα πολύ προβληματικά χτυπήματα βλέπω σε   νομίσματα ,σαν αυτα για να είμαι ειλικρινής εγω μεσα σε δυο χρόνια δει 6 νομίσματα διπλοπατημένα ,εχω καλή μνήμη,δεν μειώνω σε καμμία περίπτωση το νόμισμα ,το ένα μάλιστα το χτύπησα σχεδον στα 11 ευρω και το αφησα γιατι καταλαβα ότι θα το ξαναβρω κάποια στιγμη φθηνότερα και είμαι σχεδόν βέβαιος γι αυτό ,δεν είναι δυνατον να δεχθω ότι δεν τυπώθηκαν δεκαδες η και εκατοντάδες με αυτήν την ιδιορυθμία,θα δουμε στο μέλλον,το άλλο το αφησα στα 6 ευρω και κατι γιατί δεν μου αρεσε και πολύ εμφανισιακά.
Καταγράφηκε