Greek Coins Forum

Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Σύνθετη αναζήτηση  

Νέα:

SMF - Just Installed!


Αποστολέας Θέμα: Απατεώνας  (Αναγνώστηκε 1540 φορές)

georok

  • Hero Member
  • *****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 1.880
Απατεώνας
« στις: Φεβρουάριος 27, 2016, 10:11:51 μμ »

 Ο κυριος εδώ έχει πάρει φωτογραφία μου και πουλάει αέρα.
 Δεν έχω απόδειξη αλλά είμαι σίγουρος ότι ειναι δικιά μου η φωτογραφία.
 Στην περιγραφή λέει θα πάρετε ακριβώς το νόμισμα της φωτογραφίας.
 Βέβαια στον τίτλο λέει λοτ 1911, οπότε πιαστο αυγό και κούρευτο.

http://www.ebay.com/itm/Greek-Greece-LOT-Of-Greek-Coins-1911-One-Drachma-King-of-the-Greek-FREE-P-P-/111918302007?hash=item1a0ed9c337:g:qAYAAOSwWTRW0Vap
Καταγράφηκε
Όσο μελετάς τελικά καταλαβαινεις ότι δεν ξερεις και τόσα πολλά

nikos11

  • Επισκέπτης
Απ: Απατεώνας
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουάριος 27, 2016, 10:30:59 μμ »

Γιώργο, στα στοιχεία επικοινωνίας έχει ελληνικό γυναικείο όνομα και ελληνικό κινητό...
Καταγράφηκε

exmim

  • Hero Member
  • *****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 1.068
Απ: Απατεώνας
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουάριος 27, 2016, 10:44:15 μμ »

έχει και δεύτερη καταχώρηση 30-40 λεπτά φθηνότερα με την ίδια φώτο >:(.   http://www.ebay.com/itm/Greek-Greece-LOT-Of-Greek-Coins-1911-One-Drachma-King-of-the-Greek-FREE-P-P-/111891717939?hash=item1a0d441f33:g:WokAAOSw~otWeGF1
Καταγράφηκε

Σίμος

  • Επισκέπτης
Απ: Απατεώνας
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουάριος 27, 2016, 10:49:52 μμ »

Γυναικείο όνομα; Αρχίζει και μου κεντρίζει το ενδιαφέρον το θέμα γιατί μια έμπορος ελληνικών κερμάτων με το όνομα Νικολέτα (Επίθετο και τηλέφωνο δεν αναφέρω για ευνόητους λόγους) πήγε να με εξαπατήσει με ψεύτικες φωτογραφίες σφαλμάτων πρίν κάνα μήνα περίπου.  Μήπως είναι η ίδια; Και βλέπω εκεί που πουλάει συνεχίζει να κάνει την ίδια απάτη. Εντωμεταξύ επειδή της μίλησα στο τηλέφωνο είχε πολύ γλυκιά φωνή και δεν μπόρεσα να την κράξω! Παραταύτα κάνει αυτήν την πονηριά (απάτη).
Καταγράφηκε

diaylosark

  • Hero Member
  • *****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 617
Απ: Απατεώνας
« Απάντηση #4 στις: Φεβρουάριος 27, 2016, 11:14:41 μμ »

Το ονοματεπώνυμό της φαινεται κάλά Σίμο,διάβασε
Καταγράφηκε

Σίμος

  • Επισκέπτης
Απ: Απατεώνας
« Απάντηση #5 στις: Φεβρουάριος 27, 2016, 11:21:01 μμ »

Τώρα το διάβασα. Άλλη είναι αυτή. Μάλιστα.  ;D
Καταγράφηκε

sekadakis

  • Επισκέπτης
Απ: Απατεώνας
« Απάντηση #6 στις: Φεβρουάριος 28, 2016, 12:12:40 πμ »

Αυτό που έχει πολύ γέλιο είναι , αυτό που είπε ο Γιώργος ότι θα πάρετε ακριβώς το νόμισμα της φωτογραφίας, αλλά έχει 2 διαθέσιμα.

βέβαια έχει 2 δημοπρασίες με δρχ του 1911 και στις 2 έχει από 2 διαθέσιμα άρα 4 νομίσματα και έχει βάλει και ανα 2 διαφορετικές τιμές, αλλά και για τα 4 βάζει την ίδια φωτογραφία.

Κοιτάζοντας και τα άλλα πράγματα που πουλάει εγώ δεν την θεωρώ απατεώνα αλλά τελείως άσχετη που απευθύνεται σε άσχετους νομισματικά.
Καταγράφηκε

haros

  • Sr. Member
  • ****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 470
Απ: Απατεώνας
« Απάντηση #7 στις: Φεβρουάριος 28, 2016, 03:19:12 πμ »

Αυτο που ειναι μυστηριο ειναι οτι δηλωνει διευθυνση Αγγλια, αλλα τα αγγλικα της ειναι χειροτερα απο των Κινεζων πωλητων (και του Τσιπρα..)
Γιωργο, εαν εισαι σιγουρος οτι ειναι δικη σου η φωτο, πατα το κουμπακι report item να το πεις στο ebay, απο εκει και περα δεν μπορεις να κανεις κατι αλλο.
Καταγράφηκε

georok

  • Hero Member
  • *****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 1.880
Απ: Απατεώνας
« Απάντηση #8 στις: Φεβρουάριος 28, 2016, 11:40:22 πμ »

Ναι θα πατήσω report

Στάλθηκε από το D2005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καταγράφηκε
Όσο μελετάς τελικά καταλαβαινεις ότι δεν ξερεις και τόσα πολλά

Σίμος

  • Επισκέπτης
Απ: Απατεώνας
« Απάντηση #9 στις: Φεβρουάριος 28, 2016, 07:48:30 μμ »

Αυτο που ειναι μυστηριο ειναι οτι δηλωνει διευθυνση Αγγλια, αλλα τα αγγλικα της ειναι χειροτερα απο των Κινεζων πωλητων (και του Τσιπρα..)
Γιωργο, εαν εισαι σιγουρος οτι ειναι δικη σου η φωτο, πατα το κουμπακι report item να το πεις στο ebay, απο εκει και περα δεν μπορεις να κανεις κατι αλλο.

 ;D :D
Καταγράφηκε

georok

  • Hero Member
  • *****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 1.880
Απ: Απατεώνας
« Απάντηση #10 στις: Φεβρουάριος 28, 2016, 07:59:54 μμ »

Αυτο που ειναι μυστηριο ειναι οτι δηλωνει διευθυνση Αγγλια, αλλα τα αγγλικα της ειναι χειροτερα απο των Κινεζων πωλητων (και του Τσιπρα..)
Γιωργο, εαν εισαι σιγουρος οτι ειναι δικη σου η φωτο, πατα το κουμπακι report item να το πεις στο ebay, απο εκει και περα δεν μπορεις να κανεις κατι αλλο.
Δημήτρη δεν βλέπεις στις αρνητικές που έχει πάρει ότι λέει οτι θα στείλει απο Αμερική και τους έρχονται δέματα από Κίνα;  ;) ::) ::)
Καταγράφηκε
Όσο μελετάς τελικά καταλαβαινεις ότι δεν ξερεις και τόσα πολλά

haros

  • Sr. Member
  • ****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 470
Απ: Απατεώνας
« Απάντηση #11 στις: Φεβρουάριος 28, 2016, 10:05:01 μμ »

Αυτο που ειναι μυστηριο ειναι οτι δηλωνει διευθυνση Αγγλια, αλλα τα αγγλικα της ειναι χειροτερα απο των Κινεζων πωλητων (και του Τσιπρα..)
Γιωργο, εαν εισαι σιγουρος οτι ειναι δικη σου η φωτο, πατα το κουμπακι report item να το πεις στο ebay, απο εκει και περα δεν μπορεις να κανεις κατι αλλο.
Δημήτρη δεν βλέπεις στις αρνητικές που έχει πάρει ότι λέει οτι θα στείλει απο Αμερική και τους έρχονται δέματα από Κίνα;  ;) ::) ::)
E,ναι, Κινεζος θα ειναι φαινεται, ειπα και εγω, εβγαλε ο Τσιπρας νομισματα στο ebay?? :D :D :D :D :D :D
Καταγράφηκε