Greek Coins Forum

Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Σύνθετη αναζήτηση  

Νέα:

SMF - Just Installed!


Αποστολέας Θέμα: Collector's Expo Greece  (Αναγνώστηκε 12528 φορές)

LTZORTZAK

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 3.110
  • if you are good at something never do it for free
    • http://ltzortzak.simplesite.com/
Απ: Collector's Expo Greece
« Απάντηση #75 στις: Ιούνιος 13, 2016, 12:43:56 πμ »

εγω παντος εχοντας λιγο χρονο  εκανα εξαιρετικες αγορες .το κομματι των αυτοκινητων κ μηχανων μου αρεσε πολυ το κομματι του παλαιοπολιου ειχε ενδιαφερον κ θα επισκεφτω τους ιδιοκτητες μεσα στην εβδομαδα για αγορες .

για την δυσκολια του να βρεις την εκθεση εκανα δευτερολεπτα

το μονο αρνητικο  ηταν το προβλημα του κλιματισμου

υγ απο κομματια που ειχε εχασα το φως μου τι να πρωτο αναφερω τις δρχ του 51 τα 2 50λεπτα του 1921 το ενα ms τους μεγαλους θυραιους τι να πω  τα δοκιμια τα σπανια χαρτονομισματα , τα φοινικακια τι
Καταγράφηκε

corvus

  • Full Member
  • ***
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 176
  • The Empire is Law, the Law is sacred
Απ: Collector's Expo Greece
« Απάντηση #76 στις: Ιούνιος 13, 2016, 12:48:59 πμ »

Δεν προσεξα καμια καντινα για να μαι ειλικρινης, μαλλον μου διεφυγε. Αλλα την γυρισα 2 φορες δεν προσεξα τιποτα. Ηταν εκεινο το μουλτι-ποδηλατο-καθισμα μηπως? Αλλα δεν ειχε ατομα κοντα.

Στους παγκους κι εγω σταθηκα, 5 λεπτα εννοω σαν συνολο χωρου για να το φερω βολτα αργα αργα και χαζευοντας ολα τα μη νομισματικα. Μου φανηκε πιο "φτωχο" σε αντικειμενα απ' οτι μια βολτα Μοναστηρακι - Θησειο πχ. Με πιο ιδιαιτερα πραγματα, και με οχηματα ναι, αλλα μικρη "ποσοτητα".

Οι παγκοι το απογευμα που πηγα ηταν 3 δεξια, 3 ή 4 αριστερα, ενας στο βαθος, και ενας μονος του λιγο πιο εξω. Τωρα αν μοιραζονταν παγκους καποιοι εμπορες δεν το ξερω, αλλα δεν μου φανηκε.

Edit: το παρακατω ειναι απαντηση στον συνονοματο Κωστα ισως δεν σας ενδιαφερει η συνεχεια

Η αληθεια ειναι πως προσωπικα ψαχνω λιγα πραγματα, δεν κανω συλλεκτισμο με την κλασσικη εννοια των υπολοιπων. Ρωτησα σε καθε παγκο για "μικρα" ασημενια νομισματα ασχετως καταστασης σχετικα κοντα στο spot. Κανεις δεν μπορεσε να εξυπηρετησει. Μονο ο ενας στο βαθος ειχε ενα ωραιο πακετακι αλλα επειδη ηταν τριτου δεν εσπαγε.

Για παραδειγμα, ενας παγκος μου προσεφερε ζευγαρι κυκλοφορημενα 30αρια με 20 ευρω (......  :P ) . Ενας αλλος παλι μου εδωσε την δευτερη καλυτερη τιμη που εχω βρει με 14. Αλλα απ τη στιγμη που ο τοπικος μου εμπορας τα δινει λιγοτερο γιατι να τα παρω απο εκει? Απλα επειδη μπηκα και θα ειναι αγορασμενα απο χωρο εκθεσης? Στο ιδιο κουτακι με τα υπολοιπα θα μπουν. Αλλος παλι μου ειπε οτι για να εχω τιμη μεταλλου θα πρεπει να του αγορασω ενα κιλο νομισματα. Τωρα θυμηθηκα ενα ακομα: στην αρχη ηταν ενας παγκος πριν την "δευτερη" εισοδο με πολλα και διαφορα και μαζι νομισματα. Ειχε μισοδολλαρα walking liberty με 30κατι ευρω......

Για να μαι ειλικρινης περιμενα οτι απ τη στιγμη που γινεται τετοιο σκηνικο θα εχουν ειδικες εκπτωσεις μεσα, και θα βρω super deals. Αντ' αυτου βρηκα τιμες που χτυπαω ευκολα και στο Μοναστηρακι (αλλα με μεγαλυτερη ποικιλια). Ισως να φταιει το αντικειμενο που ζηταω? Τι να πω.
Καταγράφηκε
Long forgotten, forged anew

LTZORTZAK

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 3.110
  • if you are good at something never do it for free
    • http://ltzortzak.simplesite.com/
Απ: Collector's Expo Greece
« Απάντηση #77 στις: Ιούνιος 13, 2016, 12:58:41 πμ »

Δεν προσεξα καμια καντινα για να μαι ειλικρινης, μαλλον μου διεφυγε. Αλλα την γυρισα 2 φορες δεν προσεξα τιποτα. Ηταν εκεινο το μουλτι-ποδηλατο-καθισμα μηπως? Αλλα δεν ειχε ατομα κοντα.

Στους παγκους κι εγω σταθηκα, 5 λεπτα εννοω σαν συνολο χωρου για να το φερω βολτα αργα αργα και χαζευοντας ολα τα μη νομισματικα. Μου φανηκε πιο "φτωχο" σε αντικειμενα απ' οτι μια βολτα Μοναστηρακι - Θησειο πχ. Με πιο ιδιαιτερα πραγματα, και με οχηματα ναι, αλλα μικρη "ποσοτητα".

Οι παγκοι το απογευμα που πηγα ηταν 3 δεξια, 3 ή 4 αριστερα, ενας στο βαθος, και ενας μονος του λιγο πιο εξω. Τωρα αν μοιραζονταν παγκους καποιοι εμπορες δεν το ξερω, αλλα δεν μου φανηκε.

Edit: το παρακατω ειναι απαντηση στον συνονοματο Κωστα ισως δεν σας ενδιαφερει η συνεχεια

Η αληθεια ειναι πως προσωπικα ψαχνω λιγα πραγματα, δεν κανω συλλεκτισμο με την κλασσικη εννοια των υπολοιπων. Ρωτησα σε καθε παγκο για "μικρα" ασημενια νομισματα ασχετως καταστασης σχετικα κοντα στο spot. Κανεις δεν μπορεσε να εξυπηρετησει. Μονο ο ενας στο βαθος ειχε ενα ωραιο πακετακι αλλα επειδη ηταν τριτου δεν εσπαγε.

Για παραδειγμα, ενας παγκος μου προσεφερε ζευγαρι κυκλοφορημενα 30αρια με 20 ευρω (......  :P ) . Ενας αλλος παλι μου εδωσε την δευτερη καλυτερη τιμη που εχω βρει με 14. Αλλα απ τη στιγμη που ο τοπικος μου εμπορας τα δινει λιγοτερο γιατι να τα παρω απο εκει? Απλα επειδη μπηκα και θα ειναι αγορασμενα απο χωρο εκθεσης? Στο ιδιο κουτακι με τα υπολοιπα θα μπουν. Αλλος παλι μου ειπε οτι για να εχω τιμη μεταλλου θα πρεπει να του αγορασω ενα κιλο νομισματα.

Για να μαι ειλικρινης περιμενα οτι απ τη στιγμη που γινεται τετοιο σκηνικο θα εχουν ειδικες εκπτωσεις μεσα, και θα βρω super deals. Αντ' αυτου βρηκα τιμες που χτυπαω ευκολα και στο Μοναστηρακι (αλλα με μεγαλυτερη ποικιλια). Ισως να φταιει το αντικειμενο που ζηταω? Τι να πω.
πες μας οτι εισαι εσυ που για το xf 2 δρχ του 11 εδινες 2 ευρω

αν δεν κανω λαθος σου ειπα κ για το τελευταιο ζευγαρι μικρο μεγαλο στα 14 κ ευγενικα αρνηθηκες
Καταγράφηκε

corvus

  • Full Member
  • ***
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 176
  • The Empire is Law, the Law is sacred
Απ: Collector's Expo Greece
« Απάντηση #78 στις: Ιούνιος 13, 2016, 01:08:04 πμ »

Ναι, αλλα αν ηταν 2δρχ θα προσεφερα τα διπλα, 2 ευρω θα ειπα επειδη το περασα για δραχμη. Παρντον my bad :) Και στον απεναντι για 2δραχμο 4 ειπα και αρνηθηκε.

Και εσυ εισαι που εχεις το 2ο πιο οικονομικο ζευγαρακι και μπραβο  :) Δυστηχως δεν το πηρα γιατι: http://www.greekcoinsforum.com/index.php?topic=2964.msg31302#msg31302 Αλλα παραμενει μια πολυ καλη τιμη.

edit: επισης δεν καταλαβαινω την διαφορα xf - vf - f, απλα αν βλεπω κυκλοφορημενο ρωταω  ;D
Καταγράφηκε
Long forgotten, forged anew

LTZORTZAK

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 3.110
  • if you are good at something never do it for free
    • http://ltzortzak.simplesite.com/
Απ: Collector's Expo Greece
« Απάντηση #79 στις: Ιούνιος 13, 2016, 01:18:19 πμ »

Ναι, αλλα αν ηταν 2δρχ θα προσεφερα τα διπλα, 2 ευρω θα ειπα επειδη το περασα για δραχμη. Παρντον my bad :) Και στον απεναντι για 2δραχμο 4 ειπα και αρνηθηκε.

Και εσυ εισαι που εχεις το 2ο πιο οικονομικο ζευγαρακι και μπραβο  :) Δυστηχως δεν το πηρα γιατι: http://www.greekcoinsforum.com/index.php?topic=2964.msg31302#msg31302 Αλλα παραμενει μια πολυ καλη τιμη.

edit: επισης δεν καταλαβαινω την διαφορα xf - vf - f, απλα αν βλεπω κυκλοφορημενο ρωταω  ;D

αρα φιλε μου λες για τιμες.  οταν για ζευγαρια ακυκλοφορητα λουστρατα δεν εδωσες 14 ευρω και για 2 δρχ του 1911 εδινες 2 ευρω ( δεχομαι αυτο που ειπες οτι μπερδευτικες και εδινες 4 ευρω για το 2 δρχ) αρα λεω 4 σωστα ;

για να ρωτησουμε και στα 2 φορουμ θα στα εδινε καποιος  ;

μαλιστα αν θυμασε και ενω ξεκινησαμε με ελληνικα ασημενια που μασ ζητησες  οταν καταλαβαμε τι ακριβως  ζητουσες αμεσως βγαλαμε το σετακι σωστα ;

υγ το σετακι αυτος που ηταν πισω απο εσενα το μαζεψε  .
υγ 2 δεν σχολιαζω τιμες αλλων
Καταγράφηκε

corvus

  • Full Member
  • ***
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 176
  • The Empire is Law, the Law is sacred
Απ: Collector's Expo Greece
« Απάντηση #80 στις: Ιούνιος 13, 2016, 01:33:00 πμ »

Ναι, αλλα αν ηταν 2δρχ θα προσεφερα τα διπλα, 2 ευρω θα ειπα επειδη το περασα για δραχμη. Παρντον my bad :) Και στον απεναντι για 2δραχμο 4 ειπα και αρνηθηκε.

Και εσυ εισαι που εχεις το 2ο πιο οικονομικο ζευγαρακι και μπραβο  :) Δυστηχως δεν το πηρα γιατι: http://www.greekcoinsforum.com/index.php?topic=2964.msg31302#msg31302 Αλλα παραμενει μια πολυ καλη τιμη.

edit: επισης δεν καταλαβαινω την διαφορα xf - vf - f, απλα αν βλεπω κυκλοφορημενο ρωταω  ;D

αρα φιλε μου λες για τιμες.  οταν για ζευγαρια ακυκλοφορητα λουστρατα δεν εδωσες 14 ευρω και για 2 δρχ του 1911 εδινες 2 ευρω ( δεχομαι αυτο που ειπες οτι μπαιρδευτικες και εδινες 4 ευρω για το 2 δρχ) σωστα ;

για να ρωτησουμε και στα 2 φορουμ θα στα εδινε καποιος  ;

Εχει λογικη αυτο που λετε αλλα,
1) Τα 30αρια ηταν το καλυτερο deal που βρηκα εκει, και παλι μπραβο σας. Αν θελουμε να κολλησουμε στα της εκθεσης. Αλλος παραδιπλα μου τα δινε 20.
2) Αν δεν το διευκρηνισα επιτοπου στην εκθεση, και παλι συγνωμη, δεν ψαχνω ουτε για ακυκλοφορητα, ουτε για λουστρατα, ψαχνω απλα για το νομισμα. Μονο τρυπα να μην ειχανε, και κοπανημενα με σφυρι να ηταν, αν ηταν 1 ευρω κατω απο τα 11 θα τα τσιμπαγα. 11 ηδη μπορω να τα παρω και το εδειξα παραπανω.
3) Για το 2δραχμο, επισης απο την ιδια πηγη το βρηκα καπου στα 4. Η κατασταση ηταν κατωτερη (φανταζομαι? Δεν μπορω να το καταλαβω με την απειρια μου), ειχε καποια πρασινα στιγματα και το καθαρισα απο φοβο μην προχωρησουν. Σιγουρα για εναν "νορμαλ" συλλεκτη δεν θα ειχε το ιδιο appeal. Για μενα ναι.

Το ξαναλεω ειμαι ιδιορυθμη περιπτωση. Επισης ξαναγραφω τι ακριβως ειχα γραψει στο αρχικο μου ποστ:
"- Οι τιμες δεν με αφησαν καθολου ευχαριστημενο. Αυτο ομως ειναι φουλ υποκειμενικο, αλλος μπορει να εκανα καλα deals σε σχεση με το τι εψαχνε."

Και τελος, για να ειμαι καθαρος, ολα αυτα τα λεω σε πλαισια φιλικης κουβεντας, διχως διαθεση για αντιδικιες ή πικρια. Ελπιζω να ειναι αμοιβαιο  :) Τα χομπυ πρεπει να μας διχουν χαρα, οχι πικρα. Εχουμε αλλα να στενοχωρηθουμε. Επισης καλα κανετε και μου λετε ο,τι μου λετε, για να μαθαινω, και ευχαριστω!
Καταγράφηκε
Long forgotten, forged anew

LTZORTZAK

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 3.110
  • if you are good at something never do it for free
    • http://ltzortzak.simplesite.com/
Απ: Collector's Expo Greece
« Απάντηση #81 στις: Ιούνιος 13, 2016, 02:05:58 πμ »

φυσικα κ δεν υπαρχει παρεξηγηση ξεκιναω απο αυτο

απο την στιγμη που δεν μπορειτε να καταλαβετε τις διαφορες στην ποιοτητα δεν μπορειτε να καταλαβετε κ αυτες στην τιμη.

αλλη η κινεζικη η ναυλον η καλτσα που στο 10λεπτο βρωμαει το ποδι και αλλο η βαμβακερι ελπιζω να καταλαβετε


υγ να πατε να παρετε οσα περισοτερα μπορειτε στα 11 ευρω αν δεν κανω λαθος βεβαια η τιμη των 11 που σας εδωσαν ηταν τον ιανουαριο

Καταγράφηκε

corvus

  • Full Member
  • ***
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 176
  • The Empire is Law, the Law is sacred
Απ: Collector's Expo Greece
« Απάντηση #82 στις: Ιούνιος 13, 2016, 02:14:51 πμ »

Απολυτως σεβαστο  :)

Ευχομαι να κανατε και εσεις και ολοι καλα deals και μονο η δικια μου παραξενια να με κρατησε απο το να το χαρω.

Καληνυχτα!
Καταγράφηκε
Long forgotten, forged anew

LTZORTZAK

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 3.110
  • if you are good at something never do it for free
    • http://ltzortzak.simplesite.com/
Απ: Collector's Expo Greece
« Απάντηση #83 στις: Ιούνιος 13, 2016, 02:33:16 πμ »

καλο βραδυ

κλεινοντας να ευχαριστησω κ δημοσια τους

σεκαδακη για την βοηθεια του κ το γελιο
 kostas 06 για τα απιστευτα δρομολογια
 μασουρακια για την βοηθεια του 
 κυριο κουντουριδη για το κουτι
τον νικο 11 δεν σας λεω αλλα ξερει
καιολους εσας που ηρθατε

γιωργο εσενα σε γραφω στα ....................................


υγ εχω 2 κουτια PCGS, ΑΚΟΜΑ, απο τον κυριο κουντουριδη, οποιος τα θελει του τα δινω.(εποικινωνια με .π.μ)
Καταγράφηκε

gkounto

  • Hero Member
  • *****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 617
Απ: Collector's Expo Greece
« Απάντηση #84 στις: Ιούνιος 13, 2016, 09:21:16 πμ »

Kαλημέρα

Την αποψή μου την έγραψα στο άλλο φορουμ, να μην κουράζω οι περισσότεροι την διάβασαν εκεί. Σε γενικές γραμμές συμφωνώ με τον Σίμο, ο χώρος εντελώς ακατάλληλος, όμως ο οργανωτής αξιέπαινος με εξαίρεση ίσως την αμφιλεγόμενη διαφήμιση.

Εδώ θέλω να συγχαρώ τους ιδιώτες (εμπορο)συλλέκτες οι οποίοι με την συμμετοχή τους έδειξαν οτι στηρίζουν έμπρακτα το χόμπυ τους. Οι παλιοί έμποροι του κέντρου έλαψαν δια της απουσίας τους και νομίζω οτι θα πρέπει να αναθεωρήσουν την στάση τους στο μέλλον αν θέλουν να συμβάλλουν θετικά στην διάδοση του συλλεκτισμού. Η εικόνα απο τους 15 πάγκους οι 3 μόνο επίσημοι έμποροι σε έκθεση που θα έπρεπε να είναι ο Ναός του επαγγελματία είναι αν μη τι άλλο απογοητευτική. Αν δεν στηρίξεις το σπίτι σου θα πέσει να σε πλακώσει. Ας μην διαμαρτυρώμαστε λοιπόν που τα περισσότερα καλά νομίσματα ανταλλάσουν χέρια χωρίς την παρέμβαση επίσημου εμπόρου.

Εγω προσωπικά θα το ξαναέβλεπα σε εποχή Φεβρουάριος-Μάρτιος σε αίθουσα μεγάλου Ξενοδοχείου γιατί οχι σε συνδυασμό με δημοπρασία ας πούμε Χίλτον με Καραμήτσο και μόνο νομίσματα,γραμματόσημα και μετάλλια ίσως και artefacts αν υπάρχουν εδω.

Μια ιδέα για το μέλλον.

Καταγράφηκε

masourakias

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 5.202
Απ: Collector's Expo Greece
« Απάντηση #85 στις: Ιούνιος 13, 2016, 09:29:16 πμ »

Σε γενικές γραμμές η έκθεση πήγε καλά για τους νομισματάδες.  Μόνο αρνητικό η έλλειψη κλιματισμού όπου αναγκαστήκαμε να κάνουμε sauna για δύο μέρες!  Όσον αφορά τις αγορές νομισμάτων, προσωπικά έμεινα πολύ ευχαριστημένος.  Πήρα αρκετά πράγματα σε πολύ καλές τιμές.  Βέβαια αυτά νωρίς το πρωί Σαββάτου & Κυριακής.  Για τους πίνακες θα συμφωνήσω με τον Σίμο ότι ήταν χαμηλής καλλιτεχνικής αξίας.  Το σημαντικό είναι ότι έγινε μια τέτοια έκθεση και ήμασταν εκεί να την στηρίξουμε.  Ελπίζω να ξαναγίνει του χρόνου.   

sekadakis

  • Επισκέπτης
Απ: Collector's Expo Greece
« Απάντηση #86 στις: Ιούνιος 13, 2016, 09:56:04 πμ »

καλο βραδυ

κλεινοντας να ευχαριστησω κ δημοσια τους

σεκαδακη για την βοηθεια του κ το γελιο
 kostas 06 για τα απιστευτα δρομολογια
 μασουρακια για την βοηθεια του 
 κυριο κουντουριδη για το κουτι
τον νικο 11 δεν σας λεω αλλα ξερει
καιολους εσας που ηρθατε

γιωργο εσενα σε γραφω στα ....................................


υγ εχω 2 κουτια PCGS, ΑΚΟΜΑ, απο τον κυριο κουντουριδη, οποιος τα θελει του τα δινω.(εποικινωνια με .π.μ)

να είσαι καλά Λεωνίδα και εγώ για να έρθω 2 μέρες πέρασα πολύ καλά, είδα συλλέκτες που τους ήξερα μόνο από τα nickname, είδα νομίσματα, αγόρασα ένα γαμάτο κομπολόϊ παλιά μαστίχα από το Ποδάρα, 2 τρομερά βιβλία με Κρητικό θέμα (μάλιστα στο ένα από αυτά είδα φώτο για πρώτη φορά του ηγούμενου της μονής Αρκαδίου που έγινε το ολοκαύτωμα το 1866, εννοώ φωτογραφία εποχής όχι γραβούρα με τον μπουρλοτιέρη Ηγούμενο) και άλλα πολλά.

Γνώρισα από κοντά τον Γιώργο το Κουντουρίδη (πήρα και κουτάκι  ;))

Ο χαβαλές στους πάγκους ήταν μοναδικός και το γέλιο που έριξα αμίμητο.

Να μην ξεχάσω ότι υπήρχαν νομίσματα για όλα τα βαλάντια, οι εκθέτες (Ποδάρας, Κουντουρίδης, Πέτρου, Λεωνίδας) δεν δίστασαν να φέρουν νομίσματα αξίας.   

Επιδόρπιο ήταν η πολύωρη συζήτηση με τον κ. Ορφέα για νομισματικά και άλλα με το γέλιο να κορυφώνεται με παλιές ιστορίες.

Τώρα εάν ήταν λίγο πιο οργανωμένα σίγουρα θα ήταν καλύτερα αλλά δεν θα άλλαζε η ουσία εάν είχε λίγο καλύτερο κλιματισμό.

Λεωνίδα να σου δείξω το μπρελόκ μου?  :D :D :D :D   

Υ.Γ. το κομμάτι των αυτοκινήτων ήταν το πιο οργανωμένο και εντυπωσιακό.

Καλή προσπάθεια, να σας πω εγώ δεν την περίμενα καλύτερη, ελπίζω να επαναληφθεί  πλουσιότερη σε θεματολογία και πιο οργανωμένη.
Καταγράφηκε

LTZORTZAK

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
  • Μηνύματα: 3.110
  • if you are good at something never do it for free
    • http://ltzortzak.simplesite.com/
Απ: Collector's Expo Greece
« Απάντηση #87 στις: Ιούνιος 13, 2016, 09:58:12 πμ »



σε τετοιο χαλι δεν το εχω
Καταγράφηκε

sekadakis

  • Επισκέπτης
Απ: Collector's Expo Greece
« Απάντηση #88 στις: Ιούνιος 13, 2016, 10:04:21 πμ »



σε τετοιο χαλι δεν το εχω

Η ατάκα της βραδιάς, παραλίγο να μου βγει το καλαμάκι από την μύτη.  :D :D :D :D :D, μαζί με την πίτα :P :P :P
Καταγράφηκε

sekadakis

  • Επισκέπτης
Απ: Collector's Expo Greece
« Απάντηση #89 στις: Ιούνιος 13, 2016, 12:44:04 μμ »


 στο ένα από αυτά είδα φώτο για πρώτη φορά του ηγούμενου της μονής Αρκαδίου που έγινε το ολοκαύτωμα το 1866, εννοώ φωτογραφία εποχής όχι γραβούρα με τον μπουρλοτιέρη Ηγούμενο
[/quote]
Καταγράφηκε